Results

Achievements at
orienteering events

YHOA Urban League , 21/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eastpennineoc.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

4 GREEN (length: 3.5km, climb: 150m, 21 controls)
Point calculations
961.78 + (94.61 x (2,781.79 - T)) / 434.86
Other courses: 1 BLACK | 2 BROWN | 3 BLUE | 5 SHORT GREEN | 6 LIGHT GREEN | 7 YELLOW

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tony Thornley AIRE M 1948 00:34:52 1112
2 Mike Smithard DEE M 1949 00:35:11 1108
3 Richard Spendlove EPOC M 1946 00:36:29 1091
4 Fred Miller NATO M 1951 00:37:44 1074
5 John Williams MDOC M 1952 00:38:38 1063
6 David Shelley AIRE M 1952 00:39:08 1056
7 Christine Kiddier BL F 1952 00:39:28 1052
8 Jackie Scarf EPOC F 1962 00:40:02 1044
9 Karen Clark EBOR F 1955 00:40:22 1040
10 Norman Hall DEE M 1948 00:41:05 1031
11 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:41:09 1030
12 David Hargreaves SROC M 1951 00:41:23 1027
13 David Rose PFO M 1950 00:41:39 1023
14 Janet Leake EBOR F 1959 00:43:08 1004
15 Mike Hampton OD M 1946 00:43:15 1002
16 Kevin Gallagher LEI M 1949 00:43:30 999
17 Val Johnson DVO F 1959 00:43:33 999
18 John Pullin LOC M 1949 00:43:37 998
19 Stephen Warner EPOC M 1955 00:44:45 983
20 Chris Burden AIRE M 1948 00:45:19 975
21 Chris Kirkham MDOC M 1947 00:46:05 965
22 Mike Cope CLARO M 1947 00:46:07 965
23 Mike Ridealgh EBOR M 1949 00:46:14 963
24 Trevor Roberts MDOC M 1947 00:46:32 960
25 Roy Lindsell EPOC M 1944 00:46:41 958
26 Valerie Gilleard AIRE F 1959 00:47:02 953
27 Debby Warren NN F 1963 00:47:42 944
28 Neil Croasdell EPOC M 1948 00:48:24 935
29 Pat Moody DEE F 1957 00:48:45 931
30 Marie Roberts MDOC F 1958 00:50:19 910
31 Christine Robinson LOC F 1956 00:50:26 909
32 Patricia Davies NATO F 1955 00:50:29 908
33 John Nuttall SELOC M 1945 00:52:43 879
34 Amanda Ward HALO F 1963 00:52:47 878
35 Kenneth Hutson HALO M 1951 00:53:24 870
36 Brian Davies NATO M 1950 00:54:14 859
37 Helen Smethurst PFO F 1960 00:56:20 832
38 Judith Filmore LOC F 1958 00:56:32 829
39 Stella Lewsley BL F 1954 00:56:50 825
40 Peter Ross MDOC M 1947 00:57:16 819
41 Ian Cooper SYO M 1947 00:59:13 794
42 Stephen Beresford MDOC M 1948 00:59:39 788
43 Pam Brown EBOR F 1959 01:00:15 781
44 Richard Clark EBOR M 1946 01:01:19 767
45 Steve Nicholls MDOC M 1957 01:02:06 756
46 Celia Dean CLOK F 1958 01:02:32 751
47 Andy Robinson LOC M 1954 01:06:37 697
- Richard Hughes DEE M 1955 01:00:05
- Bob Elmes DEE M 1945 01:02:57
Showing results 1 - 49 of 49