Results

Achievements at
orienteering events

SCOL4 and TVOC Regional Event, 10/11/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/results/wendover-woods-regional-event-and-scol4/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 8km, climb: 405m, 24 controls)
Point calculations
1,208.27 + (66.21 x (4,815.33 - T)) / 801.31
Other courses: Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Windsor DRONGO M 1990 00:55:58 1329
2 Edward Dickins BAOC M 1986 01:04:15 1288
3 Ryan Elliot SYO M 2000 01:05:02 1284
4 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:05:46 1280
5 Scott Collier KERNO M 1986 01:05:57 1279
6 Jan Travnicek TVOC M 1975 01:07:53 1270
7 Matthew Jones SBOC M 1987 01:08:04 1269
8 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:08:44 1265
9 Michael Krajewski BAOC M 1982 01:08:53 1265
10 Richard Collyer GO M 1974 01:09:30 1262
11 Sarah Rollins SN F 1976 01:09:36 1261
12 Anne Edwards TVOC F 1989 01:09:43 1261
13 Ben Green TVOC M 1977 01:09:55 1260
14 Harry McMurtrie DEVON M 2000 01:10:12 1258
15 Chris Hooker SO M 1961 01:12:00 1249
16 Tom Beskeen WAOC M 1984 01:12:31 1247
17 Mark Saunders BKO M 1978 01:13:06 1244
18 Tim Must TVOC M 1968 01:13:23 1242
19 Dimitar Gospodinov BKO M 1992 01:15:12 1233
20 Donatas Tumaitis SLOW M 1984 01:16:47 1225
21 John Methven BKO M 1970 01:18:35 1217
22 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 01:18:51 1215
23 Keith Belsey SN M 1967 01:19:03 1214
24 Paul Taylor TVOC M 1976 01:20:29 1207
25 Phil Slingsby SN M 1969 01:20:44 1206
26 Robin Bishop TVOC M 1967 01:21:47 1201
27 Agnese Baronina OUOC F 1998 01:21:56
28 Craig Blackford BADO M 1968 01:22:21 1198
29 Oliver Nokes RNRMOC M 1983 01:23:43 1191
30 Barry Jones SO M 1967 01:27:01 1175
31 Simon Kippin TVOC M 1970 01:27:58 1170
32 Andrew Rowe POTOC M 1976 01:30:37 1157
33 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:30:41 1157
34 Jonathan Hughes BOF M 1986 01:31:24 1153
35 Neil Brooks LOK M 1960 01:32:20 1148
36 James Wilkinson BKO M 1991 01:33:18 1144
37 Alex Bett SN M 1997 01:33:22 1143
38 Alex Wise SO M 1983 01:35:43 1132
39 Zuzka Windsor DRONGO F 1998 01:36:19
40 Katie Blackford BADO F 1997 01:36:54 1126
41 Colin Palmer TVOC M 1983 01:38:20 1119
42 Thomas Honniball M 1979 01:45:40
43 Zsolt Podolyak SN M 1968 01:53:59 1041
44 Sam Hague WAOC M 2002 01:58:40 1018
45 Katie Truslove TVOC F 1991 02:02:27 999
46 Andy Vandenberg IND M 1998 02:33:19
47 Giles Leather IND M 1974 02:41:10
48 Pete Gladstone TVOC M 1974 03:07:44 675
- Chris Barr HH M 1985 01:32:12
- James Elson IND M 1984 01:40:53
- Gary & Emmaline Sparkes IND M 1964 03:42:28
Showing results 1 - 51 of 51