Results

Achievements at
orienteering events

WIM Regional, 03/02/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/19%20Godshill%20Regional/Godshill%20Results/Results%20page.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5km, climb: 100m, 14 controls)
Point calculations
930.42 + (108.23 x (4,117.23 - T)) / 871.51
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Noel Smith WIM M 1964 00:46:56 1092
2 Lyra Medlock WSX F 2007 00:47:30
3 Christopher Branford WIM M 1946 00:48:49 1078
4 Andrew French WIM M 1965 00:49:52 1070
5 Carol Iddles BOK F 1956 00:50:22 1066
6 Martin Goddard SARUM M 1958 00:51:32 1058
7 Carol House SO F 1956 00:53:25 1044
8 Andrew Graham SARUM M 1955 00:53:41 1042
9 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 00:54:32 1035
10 Linda Pakuls WIM F 1957 00:55:05 1031
11 Jim Graham WIM M 1951 00:55:11 1031
12 Joe House SO M 1954 00:56:36 1020
13 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:56:50 1018
14 Caron Gaisford SARUM F 1962 00:58:35 1005
15 Jane Archer SN F 1954 00:59:09 1001
16 Inara Gipsle TVOC F 1952 00:59:23 999
17 Mike Complin BAOC M 1957 00:59:25 999
18 Ted McDonald BOK M 1943 01:00:13 993
19 Tony Ludford BADO M 1944 01:00:50 988
20 Martin Cross WIM M 1945 01:01:43 982
21 Annika Greenwood BKO F 1971 01:02:30 976
22 Adrian Lovell WIM M 1954 01:03:42 967
23 Malcolm Scott SN M 1955 01:03:55 965
24 Colin Holcombe BAOC M 1957 01:03:58 965
25 Arthur Brooke WSX M 2005 01:03:58
26 Allan Darwell BOK M 1951 01:04:23 962
27 Eddie Whittle BKO M 1969 01:04:32 961
28 Rose Taylor NGOC F 2006 01:04:41
29 Peter Bartlett WIGHTO M 1955 01:07:21 940
30 Fiona Clough BKO F 1962 01:07:56 936
31 Jane Blackford BADO F 1969 01:07:59 935
32 Keiko Conway GO F 1962 01:08:25 932
33 Caroline Potter BOK F 1962 01:08:41 930
34 Polly Jacobs SARUM F 1977 01:09:13 926
35 Michelle Ward NGOC F 1970 01:11:06 912
36 Alan Simpson DEVON M 1943 01:12:05 905
37 Jane Smith WIM F 1967 01:12:41 900
38 Judith Taylor NGOC F 1965 01:12:44 900
39 Amelia Seaman IND W 2003 01:16:18
40 Agnes Brooke WSX F 2003 01:16:19 873
41 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:16:32 871
42 Tracy Crickmore WSX F 1965 01:17:21 865
43 Denise Mullins SARUM F 1951 01:17:43 863
44 Adam Cooke WIM M 1986 01:17:47 862
45 Neil Watts SO M 1957 01:18:55 854
46 Gill Sharp SN F 1958 01:19:37 848
47 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:20:10 844
48 Toni Whittle BKO F 1970 01:20:23 843
49 Pete Akers QO M 1953 01:21:01 838
50 Robin Baker NWO M 1949 01:21:16 836
51 Edith Stagg BOK F 2004 01:26:31
52 Susanne Andersen BOK F 1962 01:26:41 796
53 John Rix BOK M 1948 01:26:53 794
54 Bryony Stagg BOK F 2004 01:27:30
55 Terry Sankey SOC M 1947 01:30:33 767
56 Mike Kite WIM M 1947 01:32:52 750
57 L-J Evans WIM F 1977 01:34:03 741
58 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:35:40 729
59 Brian Hart SARUM M 1945 01:38:33 707
60 SARAH HOULDER WSX F 1959 01:41:26 686
61 Wendy Lloyd IND W 1969 01:44:27
62 Karen Lewis QO F 1966 01:50:37 617
- Sam White SOC M 2002 01:02:58
- Julia Loring SOC F 1960 01:17:17
- Lynne Moore BKO F 1964 01:22:18
Showing results 1 - 65 of 65