Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 10/02/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/691-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

White (length: 1.4km, climb: 35m, 11 controls)
Other courses: Yellow | Orange | Long Orange | Long Urban | Short Urban

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:07:53
2 Isaac Oliver SYO M 2007 00:07:56
3 Freddie Guy SYO M 2010 00:08:02
4 Ella Baxter SYO F 2009 00:08:02
5 Ben Ash SYO M 2007 00:08:04
6 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:08:16
7 Anna Todd SYO F 2008 00:08:22
8 James Wilson ABBEYLA 00:08:25
9 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:08:44
10 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:08:53
11 Oscar Peel SYO M 2008 00:08:59
12 Rhys Caudwell SYO M 2008 00:09:07
13 George Taylor STWILFR 00:09:10
14 Maxwell Groom SYO M 2010 00:09:11
15 Flynn Rogers STOCKSB 00:09:16
16 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:09:31
17 Sidney Werner CARFIEL 00:09:38
18 Samuel Buckley SYO M 2008 00:09:46
19 Sam Jordan ECCLESA 00:10:02
20 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:10:09
21 Oliver Craggs SYO M 2007 00:10:21
22 Anna Osborne CARTERK 00:10:22
23 Joseph Guy SYO M 2008 00:10:26
24 Noah Sturdey ECCLESA 00:10:56
25 Tilen Whitworth LYDGATE 00:10:56
26 Ellen Ash SYO F 2009 00:11:03
27 Alex Ashton SHARROW 00:11:05
28 Charlotte Smith GRENOSI 00:11:08
29 Dejan Whitworth LYDGATE 00:11:11
30 Sylvia Fagg SYO F 2008 00:11:15
31 Hannah White STMARCH 00:11:16
32 Olivia Smith GRENOSI 00:11:20
33 Daniel Crossland - 00:11:25
34 Nathan Peel SYO M 2010 00:11:26
35 Beth Sykes SYO F 2009 00:11:30
36 Gideon Bushell STMARIE 00:11:40
37 Oliver Maaranen NETHERG 00:11:44
38 Hannah Grierson GREYSTO 00:11:47
39 Noah McKenna LOWEDGE 00:11:47
40 Isabelle Diacon DOBCROF 00:11:50
41 Sofia Stephenson HUNTERS 00:12:17
42 Toby Townsend SYO M 2007 00:12:44
43 Henry Wilson ABBEYLA 00:12:44
44 Hannah Chapman SYO F 2011 00:12:54
45 Louis Bryant SYO M 2012 00:13:06
46 Imogen Boulton ECCLESA 00:13:12
47 Carlotta Bailey CLIFFOR 00:13:30
48 Isaac Pearce WESTWAY 00:13:31
49 Zoe Barnes OUGHTIB 00:13:33
50 Ewan Barnes OUGHTIB 00:13:39
51 Lydia Miller HUNTERS 00:13:56
52 Malachi Wells Lyas HUNTERS 00:14:12
53 Thomas Taylor LYDGATE 00:14:18
54 Sebastian Bailey CLIFFOR 00:14:35
55 Hannah Bendrey DOBCROF 00:14:46
56 Celia Walker HATHERS 00:15:02
57 Felix Oliver SYO M 2010 00:15:11
58 Sam Dale ECCLESA 00:15:21
59 Raxmond Hackenworthy WINDMIL 00:15:29
60 Lydia Hackenworthy WINDMIL 00:15:36
61 Rory Keen SYO M 2010 00:15:38
62 Aoife Homes SACRED 00:15:52
63 Euan Lansley CARFIEL 00:15:55
64 Sibeal Holmes SACRED 00:15:59
65 Joseph Dale IND 00:16:03
66 Katy Ash HUNTERS 00:16:25
67 Sylvie Hackenworthy ANGRAMB 00:17:00
68 George Hoggard HUNTERS 00:17:18
69 Fern Sturdey CLIFFOR 00:17:23
70 Martha Bryant SYO F 2009 00:17:32
71 Florrie Johnston IND 00:17:33
72 William Dunbar WESTWAY 00:17:38
73 Jacob Johnston HOME 00:17:45
74 Ben Dunbar WESTWAY 00:17:57
75 Tobias Bizzell HOME 00:18:17
76 Sofia Skelton HUNTERS 00:18:19
77 Oscar Pearce - 00:19:39
78 Oliver Crossand SILKSTO 00:19:46
79 Fergal Knapton STWILFR 00:19:52
80 Jessica Evans STWILFR 00:20:42
81 Victoria Smith SYO F 2008 00:22:33
82 Max Halson YOULGRA 00:22:37
83 Alice Bendrey DOBCROF 00:23:47
84 Isabel Oliver HALLAM 00:24:46
85 Billy Hart - 00:35:39
86 Hannah Randall ABBEYLA 00:35:42
- Joseph Diacon mp DOBCROF 00:07:26
- Oliver Beautyman mp NETHERG 00:08:02
- Jake ashpole SYO M 2009 00:08:08
- Noah Dixon mp NETHERG 00:08:14
- Daniel Eastwood mp ECCLESA 00:08:20
- Charlotte Baxter SYO F 2008 00:11:39
- Robyn Hemingway mp WESTWAY 00:13:48
- Iris Baxter mp PORTERC 00:14:42
- Nick Wallis mp - 00:15:13
- Kai Harrison SYO M 2008 00:15:44
- Raphael Lang mp 00:15:45
- Madeleine Diacon mp DOBCROF 00:16:12
Showing results 1 - 98 of 98