Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 10/02/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/691-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.7km, climb: 45m, 13 controls)
Other courses: White | Orange | Long Orange | Long Urban | Short Urban

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:09:29
2 Conrad Reuber SYO M 2006 00:10:11
3 Freya Tryner SYO F 2007 00:10:32
4 James Bryant SYO M 2007 00:11:02
5 Lola Mead HUNTERS 00:11:40
6 Isaac Oliver SYO M 2007 00:11:41
7 Samuel Taylor SYO M 2007 00:11:59
8 John Doyle SYO M 2007 00:12:01
9 Rania Maaranen TAPTON 00:12:01
10 Hannah Taylor SYO F 2005 00:12:44
11 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:12:47
12 Charlotte Sykes SYO F 2007 00:12:48
13 Matthew Diacon SILVERD 00:13:06
14 Rosie Shrimpton TAPTON 00:13:14
15 Benjamin Townsend HIGHST 00:13:54
16 Daniel Hill SYO M 2005 00:14:05
17 Oliver Craggs SYO M 2007 00:14:19
18 Oliver Beautyman NETHERG 00:15:00
19 Jake ashpole SYO M 2009 00:15:01
20 Noah Dixon NETHERG 00:15:01
21 Toby Townsend SYO M 2007 00:15:30
22 Isla Caudwell SYO F 2007 00:15:52
23 Ciara Keen SYO F 2006 00:16:00
24 Oscar Peel SYO M 2008 00:16:17
25 Cameron Barnes OUGHTIB 00:16:39
26 Millie Norman SYO F 2006 00:17:12
27 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:17:40
28 Ben Ash SYO M 2007 00:18:24
29 Benjamin Bedford BIRKDAL 00:18:53
30 Felix Oliver SYO M 2010 00:19:29
31 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:19:50
32 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:20:14
33 Isabel Miller HUNTERS 00:20:32
34 Boris Vasilev HUNTERS 00:21:03
35 Maria Vasileva HUNTERS 00:21:27
36 Ellen Ash SYO F 2009 00:21:32
37 Rebecca Evans NOTREDA 00:22:26
38 Olivia Heley STWILFR 00:22:31
39 Jed Fyne WINDMIL 00:22:49
40 Sam Dale ECCLESA 00:23:12
41 Sebastian Bailey CLIFFOR 00:23:24
42 Abbie Oliver HALLAM 00:23:33
43 Hannah Whittaker HALLAM 00:23:47
44 Abigail Whittaker IND 00:23:51
45 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:23:52
46 Oliver Crossand SILKSTO 00:24:04
47 Robyn Hemingway WESTWAY 00:24:46
48 Emma Ward OUGHTIB 00:25:13
49 Euan Lansley CARFIEL 00:27:59
50 Raphael Lang WESTWAY 00:28:06
51 Kai Harrison SYO M 2008 00:28:07
52 Luke Phoenix SYO M 2007 00:28:23
53 Patrick Knapton STWILFR 00:29:15
54 Louisa Mead STWILFR 00:29:58
55 Ben Heley STWILFR 00:31:59
56 James Evans STWILFR 00:32:00
57 Thomas Graham HALLAM 00:34:52
58 Sylvia Fagg SYO F 2008 00:36:31
- Rosie Fyne ret WINDMIL 00:18:37
- Herbie Werner mp NEWFIEL 00:21:37
Showing results 1 - 60 of 60