Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event - Millhouses, 12/05/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/694-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.5km, 14 controls)
Other courses: White | Orange | Long Orange | Light Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Diacon SILVERD 00:08:25
2 Freya Tryner SYO F 2007 00:08:53
3 Isaac Western TAPTON 00:09:04
4 Joseph Barber TAPTON 00:09:05
5 Benjamin Townsend SYO M 2006 00:09:08
6 James Bryant SYO M 2007 00:09:09
7 ETHAN MORGAN SYO M 2005 00:09:16
8 Samuel Taylor SYO M 2007 00:09:57
9 Daniel Hill SYO M 2005 00:10:21
10 John Doyle SYO M 2007 00:10:24
11 Olivia Heley NOTREDA 00:10:26
12 Cameron Barnes OUGHTIB 00:10:38
13 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:10:57
14 Isabelle Hampton SYO F 2006 00:10:59
15 Zoe Barnes OUGHTIB 00:11:11
16 Anna Todd SYO F 2008 00:11:18
17 Joseph Smith KINGED 00:11:38
18 Hannah Taylor SYO F 2005 00:11:59
19 Ella Baxter SYO F 2009 00:12:06
20 Charlotte Stepney LYDGATE 00:12:26
21 Claire Ryan 00:12:28
22 Rania Maaranen TAPTON 00:12:29
23 Keira Gill STWILFR 00:12:32
24 Oliver Craggs SYO M 2007 00:12:40
25 Ben Heley STWILFR 00:13:00
26 Sophie Hampton NETHERG 00:13:05
27 Millie Norman SYO F 2006 00:13:08
28 Joseph Loughran STWILFR 00:13:08
29 Beppe Tyas WESTWAY 00:13:15
30 Gabriel Barnes STWILFR 00:13:21
31 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:13:43
32 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:14:04
33 Harrison Britt SYO M 2006 00:14:04
34 Connie Watton SYO F 2006 00:14:11
35 Aron King TOTLEY 00:14:15
36 Rebecca Evans NOTREDA 00:14:19
37 Rosie Shrimpton TAPTON 00:14:30
38 Freddie Taraporewalla DOBCROF 00:14:35
39 Oscar Dean GREYSTO 00:14:40
40 Emma Ward OUGHTIB 00:14:43
41 Ellis Simmonds DOBCROF 00:14:46
42 Josiah Wilkins ABBEYLA 00:14:51
43 Dan Elliott CARTERK 00:14:52
44 Tilen Whitworth LYDGATE 00:14:56
45 Finley Hollinger GREYSTO 00:14:58
46 Edwin Jones HOLTHOU 00:14:59
47 Murray Benn HALLAM 00:15:00
48 Haaris Shafi-Robinson CARTERK 00:15:04
49 Gregor Benn HALLAM 00:15:04
50 Sam Havenhand HALLAM 00:15:06
51 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:15:10
52 Louis Trikic LYDGATE 00:15:12
53 Jim Willoner GREYSTO 00:15:13
54 Fry Thacker HATHERS 00:15:16
55 Finlay Stepney LYDGATE 00:15:22
56 Sofia Stephenson SYO F 2007 00:15:29
57 Henry King TOTLEY 00:15:59
58 Hannah Whittaker HALLAM 00:16:05
59 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:16:32
60 Carlotta Bailey CLIFFOR 00:16:36
61 Isaac Ellis CARTERK 00:16:37
62 Felix Di Bona DOBCROF 00:16:50
63 Eric Martinez IND 00:17:23
64 Ruth Ellis CARTERK 00:17:26
65 Matthew Havenhand SYO M 2009 00:17:38
66 Erin Simmons LOWEDGE 00:17:47
67 Olivia White DOBCROF 00:17:48
68 Joshua Trikic LYDGATE 00:18:02
69 Ruth Yeomanson SYO F 2007 00:18:17
70 Alice Stavert-Dobson STOCKSB 00:18:25
71 Jago Reynolds RENISHA 00:18:33
72 Abigail Whittaker IND 00:18:33
73 Danny Bird HATHERS 00:18:56
74 Theo Fairbrother GREYSTO 00:18:58
75 Benjamin Wilkins ABBEYLA 00:19:11
76 Marcello Donno ASHINGT 00:19:15
77 Max Halson YOULGRA 00:19:53
78 Lila Bullett ABBEYLA 00:19:53
79 Euan Lansley CARFIEL 00:19:54
80 Ewan Barnes OUGHTIB 00:20:06
81 Gabrielle Bean ABBEYLA 00:20:08
82 Minnie Bean ABBEYLA 00:20:42
83 Dana Bean ABBEYLA 00:20:43
84 Jacob Rouamba - 00:20:53
85 Daniel Bates TOTLEYP 00:21:04
86 Kai Harrison SYO M 2008 00:21:07
87 Raphael Lang WESTWAY 00:21:09
88 James Campbell TOTLEYP 00:21:10
89 Isla Caudwell SYO F 2007 00:21:12
90 Florence Bullett ABBEYLA 00:21:15
91 Maria Vasileva HUNTERS 00:21:21
92 Luca Bates TOTLEYP 00:21:32
93 Thea Stavert-Dobson STOCKSB 00:21:43
94 Hattie Kitchen HIGHFIE 00:22:06
95 Eliza Rundle STWILFR 00:22:39
96 Ellen Ash SYO F 2009 00:23:22
97 Stanley Coe TOTLEY 00:23:44
98 Samuel Froggatt LYDGATE 00:23:50
99 Euan Thomas ABBEYLA 00:23:58
100 Thomas Goodall LYDGATE 00:23:59
101 Rowan Thomas Hanks CARFIEL 00:24:03
102 Louisa Mead STWILFR 00:24:36
103 Joseph Rundle STWILFR 00:24:38
104 Elliott Thomas ABBEYLA 00:25:20
105 Leo Atkins WESTWAY 00:26:21
106 Sophie Howsam ABBEYLA 00:27:10
107 Jodie Biancardi - 00:27:14
108 Sally Biancardi ASTONLO 00:27:16
109 Edward Hutt 00:27:23
110 Isabella Walker DOBCROF 00:27:34
111 Abigale Howsam ABBEYLA 00:28:10
112 Frankie Fields DOBCROF 00:29:41
113 Isla Dean GREYSTO 00:32:18
114 Luke Phoenix SYO M 2007 00:32:23
115 Jem Thacker HATHERS 00:32:32
116 Bella Bullett ABBEYLA 00:33:18
117 Katy Reid PYEBANK 00:34:24
118 Victoria Smith SYO F 2008 00:35:31
119 Mia Page BOK 00:41:19
120 Lily Marriner ABBEYLA 00:44:31
121 Imogen Richardson ABBEYLA 00:44:32
122 Dominic Reid PYEBANK 00:44:40
123 Junior Lennon PYEBANK 00:44:40
- Harriet Jones ret ECCLESF 00:16:22
- Madeleine Hindmarch ret STWILFR 00:20:08
- Miranda Johnson ret LYDGATE 00:21:30
- Lewis Billington mp 00:09:22
- Charlotte Sykes SYO F 2007 00:10:35
- Calliope Teague mp SHEFHI 00:10:54
- Ciara Keen SYO F 2006 00:11:03
- Isaac Oliver SYO M 2007 00:11:19
- Corin Varela mp CARTERK 00:11:20
- Ben Ash SYO M 2007 00:14:48
- Herbie Werner mp NEWFIEL 00:14:55
- Tristan Condie mp NEWFIEL 00:15:22
- Boris Vasilev mp HUNTERS 00:15:49
- Rhys Caudwell SYO M 2008 00:16:34
- Fergus Benn mp HALLAM 00:21:36
- Sebastian Bailey mp CLIFFOR 00:22:04
- Bradley Howard mp TOTLEY 00:24:08
- Ruben Towers mp WOODSEA 00:24:40
- Lily Spears mp HUNTERS 00:32:15
- Molly Shah mp BRADFIE 00:32:40
- Alfie Lowe mp ABBEYLA 00:33:37
- Harris Eggar mp ABBEYLA 00:34:03
- Cyrus Taraporewalla mp DOBCROF 00:42:58
Showing results 1 - 146 of 146