Results

Achievements at
orienteering events

Nick Bateson Long O, 02/01/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at race-results.info/2019/20190102baoc/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5.63km, climb: 165m, 19 controls)
Other courses: Brown | Blue | Lt Green | Red | Sh Green | Score


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ian Ditchfield MV M 1956 00:50:55
2 Dave Ryder SN M 1961 00:52:54
3 WO2 T S McComiskie 101LOG M 00:54:29
4 Ashley Tilling MV M 1956 00:55:01
5 Alan Kersley BADO M 1957 00:57:05
6 Lyra Medlock WSX F 2007 00:57:06
7 Mike Christopher WIM M 1955 00:58:09
8 Simon Greenwood SAX M 1955 00:59:36
9 Brian Johnson WIM M 1951 00:59:37
10 Jim Prowting TVOC M 1946 01:01:57
11 Julia Jarvis SO F 1968 01:02:28
12 Jon Darley GO M 1966 01:02:59
13 Helen Errington HH F 1961 01:04:25
14 Phil Stradling BKO M 1958 01:05:16
15 Lucy Paton SN F 1961 01:05:20
16 Aimee Darley GO F 2003 01:05:26
17 Lt Col D Cochran MOD M 01:06:03
18 David Lane SN M 1952 01:06:11
19 Laura Robertson ESOC F 1993 01:06:16
20 Geoff Wright GO M 1945 01:06:53
21 Joe House SO M 1954 01:06:54
22 Martin Lock GO M 1948 01:06:59
23 Nikolay Yanev SLOW M 1973 01:07:17
24 I Brant ARMYHQ M 01:07:29
25 Brian Pilling SN M 1948 01:07:38
26 Tony Ludford BADO M 1944 01:07:40
27 Peter Dudman SO M 1951 01:09:02
28 Tim Keogh MV M 1963 01:09:10
29 Peter Bartlett WIGHTO M 1955 01:09:20
30 Ian Prosser BAOC M 1957 01:09:22
31 Howard Thomas BOK M 1945 01:09:44
32 Tom Edelsten GO M 1943 01:09:45
33 Christopher Moon BOK M 1950 01:09:54
34 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 01:10:27
35 Mark Thompson TVOC M 1955 01:10:54
36 Roy Heselden BADO M 1947 01:11:20
37 Martin Sheriff SO M 1954 01:12:00
38 Graham Denney SAX M 1969 01:12:07
39 Graham Sutton MV M 1947 01:12:07
40 Diane Leakey SLOW F 1956 01:12:13
41 Philip Gristwood MV M 1949 01:12:27
42 Paul Wallace-Stock SN M 1944 01:12:50
43 Carol Prosser BAOC F 1961 01:13:15
44 Ted McDonald BOK M 1943 01:14:20
45 Angus Whiteman IND M 01:14:34
46 David Kingdon SAX M 1951 01:14:54
47 Angela Darley GO F 1973 01:15:24
48 Richard Steptoe TVOC M 1947 01:15:27
49 Neil Fraser NWO M 1961 01:15:32
50 Susan Crickmore SO F 1962 01:15:44
51 George Engelhardt MV M 1951 01:16:29
52 Stephen Peacock SN M 1951 01:17:36
53 Claire Leitch SO F 1965 01:17:53
54 Brian Hart SARUM M 1945 01:18:43
55 Simon Rowlett MV M 1959 01:20:55
56 Chris McDonald MV M 1942 01:21:17
57 Beryl Pring SAX F 1946 01:21:43
58 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:21:59
59 Roger Pring SAX M 1945 01:23:09
60 WO1 K Styles ARMYHQ F 01:23:25
61 Jane Blackford BADO F 1969 01:24:14
62 Fiona Clough BKO F 1962 01:24:26
63 Mike Elliot MV M 1951 01:26:37
64 Sue Hands WIM F 1948 01:29:43
65 Lt Col A Fryatt HQRC M 01:31:10
66 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:31:11
67 WO2 D Bell CRHQAG M 01:31:56
68 Ruth Rhodes SO F 1942 01:37:12
69 Nicola Harvey WIM F 1972 01:39:25
70 Colin Swallow SN M 1957 01:54:32
Showing results 1 - 70 of 70