Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen , 24/11/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 3.8km, climb: 170m, 12 controls)
Point calculations
1,000.45 + (90.87 x (3,202.23 - T)) / 616.00
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:32:42 1183
2 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:33:49
3 Robert Campbell LOC M 1966 00:36:48 1147
4 Jane Ackland INT F 1964 00:37:11 1144
5 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:37:55
6 Roger Garnett ESOC M 1951 00:38:16 1134
7 Issy Sunley WCOC F 2005 00:38:26
8 Stella Lewsley BL F 1954 00:38:32 1132
9 Graeme Ackland INT M 1962 00:39:46 1121
10 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 00:42:02 1101
11 Ann Cranke CLOK F 1956 00:42:16 1099
12 Pete Owens DEE M 1960 00:42:50 1094
13 John Broadhead WRE M 1955 00:43:01 1092
14 Richard Cummings WCOC M 1959 00:43:35 1087
15 Carol Edwards BL F 1957 00:43:48 1085
16 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 00:44:06 1083
17 Mike Smithard DEE M 1949 00:44:25 1080
18 Roger Edwards LEI M 1950 00:44:27 1079
19 Noah Seath LOC M 2006 00:44:28
20 David Hargreaves SROC M 1951 00:45:52 1067
21 Emma Crawford WCOC F 2005 00:46:04
22 Clare Rodger WCOC F 2004 00:46:07
23 Paul Ferguson SROC M 1951 00:46:08 1065
24 Mary Rack NATO F 1959 00:46:22 1062
25 Richard Towler LOC M 1949 00:46:47 1059
26 Norman Hall DEE M 1948 00:46:57 1057
27 Chris Heaton LOC M 1980 00:47:11 1055
28 Tony Duncan WCOC M 1943 00:47:18 1054
29 Andy Rodger WCOC M 1966 00:47:25 1053
30 Norman French LOC M 1947 00:47:30 1052
31 Andy Lewsley BL M 1955 00:47:39 1051
32 Roger Scrutton ESOC M 1947 00:47:42 1051
33 Miriam Rosen SROC F 1949 00:47:45 1050
34 Dan Rhodes CLOK M 1969 00:48:16 1046
35 Simon Cane LOC M 1947 00:49:36 1034
36 Anna Taylor-Brown WCOC F 1982 00:49:55 1031
37 Paul Watson BL M 1957 00:51:03 1021
38 Jane McCann MDOC F 1966 00:51:19 1019
39 David Rose PFO M 1950 00:51:42 1015
40 Sarah Taylor-Brown WCOC F 1976 00:52:07 1012
41 Janet Evans WCOC F 1961 00:52:18 1010
42 Jo Matthew SROC F 1974 00:52:18 1010
43 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 00:52:20 1010
44 Cate Matthew SROC F 2006 00:52:33
45 Ian Watson MDOC M 1947 00:52:40 1007
46 Michael Finch SROC M 2004 00:52:54
47 Leah Bartlett INT F 2003 00:54:06 994
48 Jonathan Eaton WCOC M 1958 00:54:56 987
49 James Bellarby SROC M 1973 00:55:06 985
50 LESLIE DALGLEISH ESOC M 1950 00:55:33 981
51 Debby Warren NN F 1963 00:55:37 981
52 Alex Crawford WCOC F 1971 00:56:15 975
53 John Nash LOC M 1950 00:56:48 970
54 Jane Ligema IND F 1969 00:57:05
55 Claire Bushnell WCH F 1962 00:57:12 967
56 Philip Nichols BL M 1957 00:57:32 964
57 Christine Robinson LOC F 1956 00:57:40 962
58 Marie Roberts MDOC F 1958 00:57:42 962
59 Elaine Sutton DEE F 1967 00:57:52 961
60 Trevor Roberts MDOC M 1947 00:58:15 957
61 Rebecca McCreadie DEE F 1976 00:58:23 956
62 Deborah Goodwin WCOC F 1961 00:58:28 955
63 Janet Nash LOC F 1951 00:59:11 949
64 John Kewley MDOC M 1963 00:59:32 946
65 David Rosen SROC M 1953 00:59:56 942
66 Roger Smith LOC M 1948 01:01:03 932
67 Christine Kiddier BL F 1952 01:01:46 926
68 Dave Neild LOC M 1947 01:02:32 919
69 Jerry Purkis LOC M 1956 01:03:45 909
70 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:04:20 903
71 Kim Leslie WCOC F 1963 01:05:04 897
72 John Turner TVOC M 1952 01:05:11 896
73 Ruth Harris DEE F 1969 01:05:44 891
74 John Evans IND M 1954 01:06:17
75 Peter Archer CLOK M 1946 01:08:28 867
76 Chris Petre CLOK M 1962 01:10:58 845
77 Laura Hazelhurst BL F 2004 01:12:21
78 Ann Smith LOC F 1948 01:13:52 819
79 Judith Filmore LOC F 1958 01:16:03 800
80 Rosie Law LOC F 1952 01:19:30 769
81 Michelle Ward NGOC F 1970 01:20:40 759
82 Helen Neild LOC F 1947 01:23:45 732
83 Alison Hooper LOC F 1973 01:24:24 726
84 Kathryn Savage LOC F 1975 01:32:33 654
- Richard Bartlett LOC M 1953 00:55:02
Showing results 1 - 85 of 85