Results

Achievements at
orienteering events

BUCS Orienteering Individual, 29/04/2018

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Womens A/Mens B (length: 7.2km, climb: 230m, 29 controls)
Point calculations
1,158.35 + (97.94 x (4,533.04 - T)) / 921.15
Other courses: Mens A | Mens A | Womens B/Mens C

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:46:35 1343
2 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:54:48 1291
3 Katie Reynolds SBOC F 1994 00:55:43 1285
4 Sarah Jones ESOC F 1996 00:56:13 1282
5 Abi Weeds SLOW F 1977 00:59:25 1261
6 Cecilie Andersen OXFORD 01:01:30 1248
7 Julie Emmerson OD F 1996 01:01:47 1246
8 Alice Rigby CLOK F 1997 01:03:44 1234
9 Chloe Potter BOK F 1998 01:04:04 1232
10 Lucy Haines EUOC F 1999 01:05:41 1221
11 Helen Ockenden CUOC F 1997 01:07:37 1209
12 Tim Must TVOC M 1968 01:08:34 1203
13 Lindsay Robertson EUOC F 1999 01:09:16 1198
14 Ruth Holmes SN F 1987 01:14:12 1167
15 Madara Brice INT F 1996 01:14:53 1163
16 Michael Stanwix EUOC M 1998 01:15:52 1156
17 Bethany Kippin TVOC F 2000 01:19:03 1136
18 Leah Williams LUOC F 1997 01:19:50 1131
19 Elizabeth Bedwell DVO F 1998 01:21:13 1122
20 Aini Vuorinen OUOC 01:21:33
21 Megan Harrison EPOC F 1999 01:26:08 1091
22 Eleonora Crosignani BOF F 1997 01:26:49 1086
23 Lily Alger CUOC F 1997 01:28:54 1073
24 Chris Poole RAFO M 1961 01:28:54 1073
25 Megan Ashton RNRMOC F 1985 01:32:36 1050
26 Ian Buxton TVOC M 1965 01:33:24 1044
27 Lucy Giles BAOC F 1969 01:33:37 1043
28 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:38:07 1014
29 Beatrice Law BOK F 1998 01:38:15 1014
30 Oliver Paulin OXFORD 01:43:35
31 Abigail Bateman SN F 1998 01:43:51 978
32 Angus Currie MDOC M 1999 01:48:02 951
33 Magnus Ross BRISTOL 01:48:53
34 Johanna Michl OUOC 01:52:57
35 Anna Fowler OUOC F 1999 02:00:01 875
36 Noah Hurton OUOC M 1997 02:07:52 825
- Heather Muir ret CAMBRI 00:30:05
- Lucy Fryer AROS F 1989 01:15:35
- Hannah Kockelbergh mp OXFORD 02:51:13
Showing results 1 - 39 of 39