Results

Achievements at
orienteering events

SAX Regional, 28/04/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.saxons-oc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.7km, climb: 230m, 29 controls)
Point calculations
1,030.96 + (131.59 x (5,289.10 - T)) / 1,331.89
Other courses: Brown | Green | Light green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:04:04 1174
2 Andy Jones SLOW M 1958 01:04:11 1173
3 Steve Blount SO M 1960 01:05:25 1166
4 Ian Ditchfield MV M 1956 01:05:57 1163
5 Charles Spence LOK M 1958 01:06:13 1161
6 Mark Glaisher SAX M 1951 01:07:00 1156
7 Andrew Parkinson SO M 1952 01:07:25 1154
8 David Lobley DFOK M 1965 01:09:39 1141
9 Ronan Cleary LOK M 1960 01:09:49 1140
10 Charlie Turner SLOW M 1953 01:11:55 1127
11 Basanta Thamsuhang BAOC M 1988 01:12:08 1126
12 Greg Street M 1998 01:12:51
13 Jill Blount SO F 1960 01:13:37 1117
14 Derick Mercer BKO M 1964 01:15:01 1109
15 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:18:38 1087
16 Holly Page DFOK F 2000 01:20:27 1077
17 Chloƫ Cracknell SUFFOC F 2001 01:20:33 1076
18 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 01:20:41 1075
19 Nigel Bush MV M 1955 01:20:59 1073
20 Simon Blanchflower SAX M 1954 01:21:04 1073
21 Jim Prowting TVOC M 1946 01:21:44 1069
22 Edward Cox SO M 1959 01:22:03 1067
23 John Van Rooyen SAX M 1949 01:22:33 1064
24 Jonathan Lyle BOK M 1959 01:23:14 1060
25 Doug Greenwood BKO M 1973 01:25:24 1047
26 Colin Swallow SN M 1957 01:27:07 1037
27 Nicholas Betts SAX M 1964 01:27:34 1034
28 Simon Greenwood SAX M 1955 01:28:07 1031
29 Brian Henry SAX M 1965 01:29:54 1021
30 Carol House SO F 1956 01:31:05 1014
31 Joe House SO M 1954 01:31:45 1010
32 John Duffield HH M 1947 01:32:15 1007
33 Peter Dudman SO M 1951 01:34:55 991
34 Peter Martin MV M 1961 01:38:03 972
35 Samantha Prior SAX F 1978 01:40:17 959
36 Jane Lambert SO F 1960 01:44:20 935
37 Paul Greenough TVOC M 1948 01:46:46 921
38 Stuart Bates DFOK M 1992 01:47:25 917
39 Graham Sutton MV M 1947 01:48:20 911
40 Stewart Mills HAVOC M 1963 01:50:00 901
41 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:51:41 891
42 Paul Vallack BAOC M 1966 01:51:59 890
43 Philip Craven DFOK M 1954 01:56:35 862
44 Paul Butt SUFFOC M 1967 02:00:12 841
45 Catherine Galvin LOK F 1962 02:14:47 755
46 Michael White MV M 1937 03:08:29 436
- Stefan Peykov SLOW M 1965 01:18:53
Showing results 1 - 47 of 47