Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 1, 08/09/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/712-saturday-series-1

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.7km, 13 controls)
Other courses: White | Orange | Light Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:09:29
2 James Bryant SYO M 2007 00:09:38
3 Isaac Oliver SYO M 2007 00:09:48
4 Freya Tryner SYO F 2007 00:10:17
5 Charlotte Sykes SYO F 2007 00:10:30
6 John Doyle SYO M 2007 00:10:40
7 Anna Todd SYO F 2008 00:10:52
8 Jake ashpole SYO M 2009 00:11:57
9 Oliver Moffat HOC 00:11:58
10 Jessica Lewis LYDGATE 00:12:17
11 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:12:22
12 Tom Moffat - 00:12:28
13 Joachim Murphy STWILFR 00:12:38
14 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:12:42
15 Connie Watton SYO F 2006 00:12:59
16 Suzanna Parnell DOBCROF 00:13:00
17 Zack Winslade-Khan NETHERG 00:13:01
18 Claire Ryan 00:13:12
19 James Wilson ABBEYLA 00:13:22
20 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:13:25
21 Beppe Tyas WESTWAY 00:13:30
22 Zach Thompson MEERSBR 00:13:37
23 Felix Bassindale MEERSBR 00:13:45
24 Isla Caudwell SYO F 2007 00:13:52
25 Oliver Beautyman NETHERG 00:13:53
26 Benjamin Morrison LYDGATE 00:13:57
27 William Preston SYO M 2009 00:14:01
28 Maria Vasileva HIGHST 00:14:12
29 Hugo Deeks TOTLEY 00:14:15
30 Jacob Parr TOTLEY 00:14:15
31 Oliver Maaranen NETHERG 00:14:20
32 Walter Faulkner HUNTERS 00:14:32
33 Ben Heley STWILFR 00:14:38
34 Olivia Heley NOTREDA 00:14:41
35 Cameron Barnes OUGHTIB 00:14:48
36 Bryn Heason GRINDLE 00:14:54
37 Kourin Yamada-Rice HUNTERS 00:14:55
38 Emily Morgan SYO F 2008 00:15:01
39 Tilen Whitworth LYDGATE 00:15:02
40 Herbie Werner NEWFIEL 00:15:06
41 Finley Hollinger GREYSTO 00:15:07
42 Wilson Faulkner HUNTERS 00:15:15
43 Amber Avgousti SYO F 2008 00:15:20
44 Jacob Williams ECCLESA 00:15:26
45 Luke Mills-Hicks GO M 2007 00:15:34
46 Sander Kossak HUNTERS 00:15:44
47 Anna Osborne CARTERK 00:15:45
48 Sofia Stephenson SYO F 2007 00:15:45
49 Euan Lansley CARFIEL 00:16:03
50 Edwin Jones HOLTHOU 00:16:21
51 Kourin Yamada 00:16:26
52 Joseph Barraclough EPOC M 2008 00:16:29
53 Evie Broom MEERSBR 00:16:30
54 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:16:35
55 Zoe Barnes OUGHTIB 00:16:54
56 Hana Luu GO 00:17:34
57 Hazel Gilles KINGED 00:17:46
58 Toby Morrison LYDGATE 00:18:18
59 George Taylor STWILFR 00:18:26
60 Sophie Madin GREYSTO 00:18:29
61 Louisa Mead STWILFR 00:18:56
62 Patrick Coefield STMARIE 00:18:59
63 Charlotte Baxter SYO F 2008 00:19:22
64 James Hamilton LYDGATE 00:19:30
65 Noah Varley LYDGATE 00:19:35
66 Peter Murphy DEE M 1977 00:19:40
67 Erin Simmons LOWEDGE 00:19:40
68 Eva Britt SYO F 2007 00:19:43
69 Kai Harrison SYO M 2008 00:19:57
70 Raphael Lang WESTWAY 00:20:01
71 Matthew Atkinson HIGHST 00:20:07
72 Isaac Ellis CARTERK 00:20:11
73 Thomas Branney-Graveley STWILFR 00:20:31
74 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:20:35
75 Lily Jo Bassindale MEERSBR 00:20:51
76 Robyn Hemingway WESTWAY 00:20:51
77 Sylvia Fagg SYO F 2008 00:20:54
78 Wilfie Ireson GRINDLE 00:21:08
79 Bella Bullett ABBEYLA 00:21:09
80 Thomas Taylor LYDGATE 00:21:13
81 Alfie Campbell GRINDLE 00:21:28
82 Lola Mead HIGHST 00:21:54
83 Oscar Laurie 00:22:15
84 Ella Musgrove HIGHST 00:22:15
85 Joshua East HOME 00:22:25
86 Poppy East HOME 00:22:28
87 Orla Branney-Graveley STWILFR 00:22:37
88 Felix Oliver SYO M 2010 00:23:05
89 Oliver Long MUNDELL 00:23:32
90 May Ryan HIGHST 00:23:35
91 Ewan Barnes OUGHTIB 00:23:37
92 Stan Hammond 00:23:40
93 Benjamin Mugge HOME 00:24:10
94 Nick Heslop HIGHST 00:24:12
95 Malachi Wells Lyas HUNTERS 00:24:48
96 Sophie Morley OUGHTIB 00:24:49
97 Duncan Robinson ABBEYLA 00:25:07
98 Evan Heslop CARTERK 00:25:09
99 Ibrahim Shafi-Robinson CARTERK 00:25:12
100 Haaris Shafi-Robinson CARTERK 00:26:12
101 Nathan Drury HIGHST 00:26:14
102 Joseph Rundle STWILFR 00:26:22
103 Alex Penman HUNTERS 00:26:24
104 Eliza Rundle STWILFR 00:26:29
105 Will Corcoran STWILFR 00:26:30
106 Juno Jefferies - 00:26:52
107 Elizabeth Medd DOBCROF 00:26:59
108 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:27:12
109 Harriet Speake RIDGEWA 00:27:26
110 Victoria Smith SYO F 2008 00:27:32
111 Maddie Speake RIDGEWA 00:27:44
112 Alwyn Cooper 00:27:47
113 Harriet Cook ECKINGT 00:28:10
114 Abigail Savage HUNTERS 00:28:18
115 Oliver East HOME 00:29:39
116 Iris Jefferies HUNTERS 00:29:48
117 Ned Hutt SYO 00:30:05
118 Neve Francis HOME 00:30:26
119 Ruth Ellis CARTERK 00:30:28
120 Imogen Atkinson ECCLESA 00:30:28
121 Luke Phoenix SYO M 2007 00:30:57
122 Esther Clines NETHERG 00:31:55
123 Flynn Dymond HUNTERS 00:32:30
124 Anna Lutting TAPTON 00:32:39
125 Isaac Rosson DOBCROF 00:33:55
126 Toby Bizzell HOME 00:39:01
127 Louise Smith GRENOSI 00:40:44
128 Milena Ormandy DOBCROF 00:44:44
129 Juliet Oakley HUNTERS 00:44:49
130 Max Halson YOULGRA 00:45:56
131 Lily Stott WESTWAY 00:50:37
- Ben Ash SYO M 2007 00:17:43
- Layla Hart ret GREYSTO 00:24:53
- Alice Stavert-Dobson ret STOCKSB 00:28:49
- Esther Savage ret HUNTERS 21:55:01
- Hannah Chapman SYO F 2011 00:13:21
- Joseph Diacon mp DOBCROF 00:15:30
- Willem Butler-Lee mp HUNTERS 00:16:11
- Noah Broom mp MEERSBR 00:16:20
- Jago Musgrove mp HUNTERS 00:16:42
- Toby Townsend SYO M 2007 00:17:04
- Luca Tyas mp WESTWAY 00:17:51
- Jack Stockton ret ECCLESA 00:21:17
- Raqeeb Miller mp BIRKDAL 00:24:21
- Nathaneil Clines mp BROOMHI 00:26:19
- Abigale Howsam mp ABBEYLA 00:40:39
- Lily Riley mp MDOC 00:54:58
- Daniel Brooks ret ECCLESA 14:55:33
- Emily Stockton ret SILVERD 14:56:12
Showing results 1 - 149 of 149