Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Waddesdon Manor, 20/10/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/application/views/results/results_view.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Orange 'Orrible (length: 3km, climb: 65m, 18 controls)
Other courses: White Wicked | Yellow Creepy | Light Green Ghoulish | Green Gruesome

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Graeme Robinson IND M 00:29:01
2 Andrew Lewis IND M 00:33:59
3 Sam Gamblin IND M 00:35:23
4 Evan Bradley IND M 00:35:49
5 Danny Hearn TVOC M 00:37:29
6 Matt Glass IND M 00:38:36
7 Andrew Tackoberry IND M 00:39:08
8 Elsa Rivers IND F 00:43:36
9 Erica Lewis IND F 00:44:03
10 Matt Dowley IND M 00:44:40
11 Maria Crocker IND M 00:45:53
12 Bernard Calman IND M 00:46:24
13 Rose Harvey TVOC F 2003 00:47:30
14 Sarah Williams IND F 00:52:19
15 George Cole IND M 00:52:57
16 Kate Barge IND F 00:53:19
17 Samuel Schleising IND M 00:55:48
18 Lily Ip IND F 00:57:08
19 Robert Mathers IND M 00:57:43
20 Rebekah Gervaise-Jones IND F 00:58:39
21 Hettie Banks IND F 00:58:52
22 Jane Coutanche TVOC F 1948 01:00:35
23 Jane Cameron IND F 01:02:02
24 Gareth Jones IND M 01:03:36
25 Lorraine O'Connor IND F 01:07:08
26 Lisa Amaranayak IND F 01:09:49
27 Family Busby IND F 01:12:03
28 Rachel Cleaver IND F 01:13:35
29 Eoin Barry IND M 01:13:37
30 Helen Glasper IND F 01:15:53
31 Jo Fielding IND F 01:15:57
32 Jessica Purser IND F 01:18:22
33 Odile Thompson TVOC F 1956 01:21:05
34 Alban Hardy IND M 01:21:45
35 Casper Hardy IND M 01:21:47
36 Cath Jason Owen Lewis Hopkins IND F 01:21:55
37 Richard Hardy IND M 01:22:20
38 James Stockton IND M 01:22:32
39 Waldemar Schlackow IND M 01:24:36
40 Matthew Taylor IND M 01:27:20
41 Katrina Wright IND F 01:29:42
42 Helen Paw IND F 01:30:25
43 Anderson Family IND F 01:31:18
44 Clare Skidmore TVOC F 1984 01:32:08
45 Emily Osgathorp IND F 01:32:11
46 Amelia Wright IND M 01:34:14
47 Benji Rojas IND M 01:35:59
48 Victoria Deakin (Walters) BAOC F 1979 01:35:59
49 Nicholas Barlow IND M 01:39:24
50 Kathryn Haynes IND F 01:42:49
51 Luke Foster IND M 01:43:32
52 Emily Brough IND F 02:15:59
53 Kings + Cooks IND F 02:26:42
54 Simon East IND M 02:36:49
- Hannah Lyden ret IND F 00:52:31
- Heather McKennna ret IND M 00:53:03
- Mariam Lyden ret IND F 00:53:18
- Linda Jefferies ret IND F 01:05:18
- Therese Gallagher ret IND F 01:20:31
- Alex Wooster ret IND M 01:20:50
- Elliot Bryant ret IND M 01:25:37
- Creepy Kids #1 ret IND F 01:25:40
- The Lee's ret IND F 01:25:47
- William Mann ret IND M 01:26:40
- William Field mp M 00:47:07
- Zuzana Lovas mp IND M 01:01:50
- Sara Ayres mp IND F 01:21:57
- Claire Hardy mp IND F 01:22:13
- Oscar Bradley mp IND M 01:22:40
- Diane Gilbert mp IND F 01:35:54
- Becky Taylor mp IND F 01:37:31
- Archie Abram mp IND M 01:43:35
Showing results 1 - 72 of 72