Results

Achievements at
orienteering events

Cumbrian Galoppen - Uldale Fells, 06/10/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wcoc.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.14km, climb: 580m, 14 controls)
Point calculations
1,118.22 + (88.56 x (5,481.30 - T)) / 1,013.57
Other courses: Brown | Green | Short green | Light green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Spencer WCOC M 1969 01:05:31 1254
2 Alan Irving WCOC M 1967 01:07:24 1244
3 Ian Maxwell RR M 1960 01:09:03 1235
4 Steve Holmes WCOC M 1969 01:12:59 1215
5 Simon Hunter WCOC M 1968 01:17:03 1193
6 Caitlin Pearson WCOC F 1988 01:18:16 1187
7 Mike Harrison WCOC M 1970 01:18:19 1187
8 Iain Bell DEE M 1963 01:21:00 1173
9 Bob Dredge WCOC M 1951 01:21:15 1171
10 Howard Leslie WCOC M 1962 01:21:42 1169
11 George Hare NATO M 1964 01:21:45 1169
12 Jeff Goodwin WCOC M 1963 01:23:41 1158
13 Christopher Calow DEE M 1952 01:23:44 1158
14 John Ferris-Worth BL M 1965 01:24:57 1152
15 John Taylor SROC M 1949 01:27:14 1140
16 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:28:07 1135
17 Lucy Gibson LOC F 2003 01:29:49 1126
18 Ian Porter SROC M 1969 01:29:54 1126
19 Andy Robinson LOC M 1954 01:29:58 1126
20 Kate Charles WCOC F 1969 01:31:56 1115
21 Joanne Larty LOC F 1973 01:32:14 1114
22 David Downes WCOC M 1954 01:33:10 1109
23 Stephen Eastley BL M 1954 01:34:39 1101
24 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:35:25 1097
25 Graham Watson WCOC M 1962 01:35:41 1096
26 Ian Murgatroyd SOLWAY M 1962 01:35:51 1095
27 Debbie Thompson BL F 1956 01:40:11 1072
28 Julian Lailey SROC M 1946 01:41:57 1063
29 Tania Milnes SROC F 1976 01:48:45 1027
30 Raymond Wren BL M 1946 01:56:45 985
31 Jeanette Sumler-Hutchinson IND W 1964 02:08:23
32 Sian Calow DEE F 1961 02:10:43 912
33 Richard Edwards PFO M 1963 02:11:45 906
34 Jo Matthew SROC F 1974 02:14:00 895
35 Cath Sullivan IND W 1974 02:51:43
Showing results 1 - 35 of 35