Results

Achievements at
orienteering events

BKO Regional Event SCOL6 (Rushall Woods), 12/05/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bko.org.uk/node/1020/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.6km, climb: 185m, 17 controls)
Point calculations
1,065.66 + (81.05 x (4,585.98 - T)) / 716.83
Other courses: White | Yellow | Orange | Green | Brown | Light green | Short green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alun Jones TVOC M 1954 00:53:28 1221
2 Colin Dickson BAOC M 1955 00:54:20 1216
3 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:57:05 1197
4 Richard Sharp TVOC M 1964 01:02:04 1163
5 Kevin Bracher SOC M 1955 01:02:57 1157
6 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:04:21 1148
7 Julian Hartwell SOC M 1955 01:04:57 1144
8 Paul Lane BAOC M 1957 01:05:18 1141
9 Simon Moore BKO M 1960 01:06:35 1132
10 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:07:12 1128
11 Richard Freeman HH M 1962 01:08:11 1122
12 John Briggs BKO M 1958 01:08:37 1119
13 Chris Evans SLOW M 1967 01:08:45 1118
14 Christopher Ashenden SN M 1964 01:09:19 1114
15 Ian Moran SOC M 1958 01:11:07 1102
16 Peter Smith SOC M 1965 01:11:44 1098
17 Martin Wilson BKO M 1947 01:11:47 1097
18 Michael Reynolds NWO M 1948 01:12:19 1094
19 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:12:49 1090
20 Jim Prowting TVOC M 1946 01:13:44 1084
21 Sandy Burgon BOK M 1956 01:14:28 1079
22 Bernie Newitt SOC F 1965 01:16:31 1065
23 Joe House SO M 1954 01:17:11 1061
24 John Orton NWO M 1954 01:17:15 1060
25 Debra Robinson SN F 1966 01:18:45 1050
26 Dominic Powys-Lybbe IND M 01:21:36
27 Carol House SO F 1956 01:21:39 1030
28 Gary Mills TVOC M 1955 01:23:26 1018
29 Tim Hughes TVOC M 1952 01:23:32 1017
30 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:23:35 1017
31 Ali Kempson TVOC F 1965 01:24:27 1011
32 Lisa Methven BKO F 1969 01:25:01 1007
33 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:25:09 1007
34 Ian Hylton BKO M 1969 01:25:42 1003
35 Andy Parry BKO M 1962 01:26:27 998
36 Rachel McTurk SOS F 1988 01:26:57 994
37 Paul Langston HH M 1953 01:29:17 978
38 Simon Tarrant SARUM M 01:30:59
39 Mark Thompson TVOC M 1955 01:33:42 949
40 Annie Andonova SOC F 1988 01:33:55 947
41 Yonadab Diez-Urkidi BKO M 1968 01:37:54 920
42 Mike Bray SN M 1955 01:39:08 912
43 Terence Hosking BKO M 1965 01:39:56 906
44 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:41:03 899
45 Patrick Laloyaux IND M 01:46:06
46 Richard Golding BKO M 1968 01:54:06 810
47 Eoin Sharkey BKO M 1964 02:23:00 614
- Hannah Freeman HH F 2003 01:03:35
- Tim Beale SN M 1984 00:40:02
- Peter Carlill NOR M 1958 01:23:03
- Ian Hudson BKO M 1951 01:44:37
Showing results 1 - 51 of 51