Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships (UKOL), 12/06/2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL F3 (M55,M60,W40,W45,W50)
Other courses: UKOL F1 (M16,M18,M20,M21,M35,M40) | UKOL F2 (M45,M50,W16,W18,W20,W21,W35) | UKOL F4a (M65,M70,W55,W60) | UKOL F4b (M75,M80,M85,W65,W70,W75,W80,W85,W90)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Quentin Harding CLARO M 1962 00:15:11
2 Sarah Rollins SN F 1976 00:15:53
3 David Peel SYO M 1966 00:15:56
4 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:16:43
5 Steve Webb AIRE M 1962 00:17:04
6 Jon Cross FVO M 1967 00:17:06
7 Tony Burton MV M 1964 00:17:36
8 John Embrey SROC M 1958 00:17:47
9 Kim Baxter SYO F 1976 00:17:48
10 Simon Errington HH M 1963 00:17:54
11 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:18:27
12 Brian Ward HALO M 1962 00:18:28
13 Andrew Kelly CLARO M 1958 00:18:49
14 Emma Harrison EPOC F 1972 00:18:56
15 Charlie Adams SYO M 1964 00:19:26
16 Andrew Campbell MOR M 1967 00:19:30
17 Alan Hickling SAX M 1964 00:19:37
18 Rachel Kirkland FVO F 1971 00:19:40
19 Clive Hallett BOK M 1963 00:19:41
20 Keith Brown ESOC M 1962 00:19:45
21 Jenny Johnson SYO F 1978 00:19:47
22 David Wathey MDOC M 1965 00:19:47
23 Jon Hateley DEE M 1963 00:19:56
24 Melanie Slade SN F 1968 00:19:58
25 Tanya Taylor LOG F 1970 00:20:04
26 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:20:17
27 Graeme Ackland INT M 1962 00:20:18
28 Francesco Lari DVO M 1965 00:20:25
29 Mike Johnson SROC M 1960 00:20:36
30 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:20:38
31 Sian Mitchell HH F 1978 00:21:01
32 Natasha Conway AIRE F 1971 00:21:21
33 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:21:30
34 Nikki Howard MOR F 1974 00:21:31
35 Mark Saunders BOK M 1959 00:21:31
36 Sally Calland DVO F 1975 00:21:50
37 Liz Heaton LOC F 1981 00:22:05
38 Neil Crickmore SO M 1962 00:22:11
39 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:22:15
40 Helen Chiswell DVO F 1977 00:22:15
41 Jenny Lightfoot SYO F 1970 00:22:16
42 Colin Hall MOR M 1966 00:22:16
43 Louise Reynolds SYO F 1976 00:22:20
44 Paul Caban INT M 1964 00:22:21
45 Graham Nilsen DEE M 1958 00:22:24
46 Freya Askham SMOC F 1974 00:22:41
47 Jenny Peel SYO F 1968 00:23:00
48 Isabel Berry BL F 1981 00:23:01
49 Heather Findlay SLOW F 1978 00:23:09
50 Diane Jacks WRE F 1968 00:23:13
51 Penny Bickle EBOR F 1980 00:23:27
52 Hannah Woods SYO F 1977 00:23:34
53 Evgueni Chepelin ELO M 1961 00:23:41
54 Faye Pinker AIRE F 1975 00:24:19
55 Helen Bickle WAOC F 1982 00:24:30
56 Pauline May PFO F 1981 00:25:11
57 Helen Rennie WCOC F 1973 00:25:12
58 Jemima Parker CLARO F 1968 00:26:12
59 Dawn Figg PFO F 1969 00:26:22
60 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:26:54
61 Alex Crawford WCOC F 1971 00:27:02
62 Jo Matthew SROC F 1974 00:29:32
63 Dave Chaffey DVO M 1963 01:16:01
64 Paul Fox SN M 1962 01:16:42
65 David Lawson OD M 1963 01:16:49
66 Nick Howlett LOC M 1967 01:16:51
67 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:17:18
68 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:17:23
69 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:17:34
70 Andrew Lewis WCH M 1966 01:17:45
71 Graham Capper LOC M 1958 01:17:50
72 Bruce Peat COUNTIES MA M 1962 01:17:56
73 David Vincent DVO M 1961 01:18:03
74 Simon Hunt FVO M 1965 01:18:24
75 Trevor Hoey FVO M 1964 01:18:37
76 Steve Chafer LEI M 1967 01:18:41
77 Stephen McKinley SN M 1964 01:18:56
78 Nick Green GO M 1962 01:19:09
79 Paul Van Dam HALO M 1965 01:19:27
80 Judith Cudden SYO F 1975 01:19:30
81 Alastair Paterson LEI M 1967 01:19:47
82 Graeme Addison CLOK M 1967 01:20:04
83 Roger Thomas WCOC M 1960 01:20:08
84 Elizabeth Turner SYO F 1977 01:20:15
85 Richard Rigby CLOK M 1966 01:20:28
86 Sarah Bayliss WRE F 1968 01:20:45
87 Karen Crawford BOK F 1969 01:21:29
88 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:21:50
89 Susan Guy SYO F 1978 01:22:05
90 Helen Martland EPOC F 1968 01:22:08
91 Sarah Watkins SROC F 1974 01:22:25
92 Pauline Tryner SYO F 1972 01:22:29
93 Beverley Inkson SYO F 1969 01:22:42
94 Chris Penny AIRE M 1962 01:23:02
95 Cinnamon Hodgson SYO F 1970 01:23:15
96 Sharon Bowes CLARO F 1969 01:23:31
97 Lesley Ward SYO F 1969 01:24:18
98 Phil Dolphin HOC F 1976 01:24:38
99 Helen Chan EBOR F 1975 01:25:01
100 Ruth Harris DEE F 1969 01:26:21
101 Angela Darley GO F 1973 01:26:34
102 Johanna Powell WAOC F 1976 01:26:53
103 Vanessa Howsam SYO F 1972 01:27:35
104 Jane Yates BL F 1968 01:29:02
105 Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:29:33
106 Janette McHendry WCOC F 1969 01:30:05
107 Eleanor Osborne LOC F 1976 01:30:39
108 Victoria Todd EBOR F 1980 01:33:02
109 David Todd SYO M 1966 02:13:57
110 Andrew Ridgway NOC M 1962 02:14:15
111 Charles Mayes CLOK M 1966 02:15:08
112 Murray White DVO M 1966 02:15:49
113 Matt White LEI M 1967 02:16:31
114 Paul Turner SELOC M 1958 02:17:20
115 Steve Corrigan EBOR M 1958 02:17:28
116 Julian Warren NN M 1963 02:17:56
117 Timothy Evans CLARO M 1963 02:18:19
118 David Potter BOK M 1962 02:18:26
119 Neil Gostick HH M 1962 02:18:35
120 John Robertson Hutt Valley M 1967 02:18:35
121 Christopher Wright CLOK M 1958 02:18:55
122 Iain Smith MDOC M 1967 02:22:07
123 Jon Carberry SROC M 1959 02:25:02
Showing results 1 - 123 of 123