Results

Achievements at
orienteering events

Rowney Warren YBT heat, 08/03/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk/events/rowney-warren-2020-03-08

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.1km, climb: 175m, 21 controls)
Point calculations
1,028.27 + (85.45 x (3,796.84 - T)) / 685.95
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Frampton HH M 1970 00:41:43 1189
2 Richard Sharp TVOC M 1964 00:47:10 1149
3 Andrew Henderson WAOC M 1964 00:47:55 1143
4 Bruce Bryant OD M 1957 00:48:18 1140
5 Mark Adams HH M 1963 00:48:51 1136
6 Iain Stemp WAOC M 1965 00:51:38 1115
7 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:51:52 1114
8 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:51:53 1113
9 Richard Freeman HH M 1962 00:52:47 1107
10 Neil Gostick HH M 1962 00:53:29 1102
11 Ian Prowse NGOC M 1952 00:55:06 1089
12 David Allard HH M 1983 00:55:33 1086
13 Helen Bickle WAOC F 1982 00:55:35 1086
14 Dawn Figg HH F 1969 00:56:09 1082
15 Stuart Hatfield WAOC M 1981 00:57:37 1071
16 Chris Rampton WAOC M 1965 00:57:59 1068
17 Peter Duthie WAOC M 1959 00:58:05 1067
18 Ian Byford HH M 1958 00:58:25 1065
19 David Cronk WAOC M 1960 00:59:14 1059
20 Andy Cherry OD M 1971 01:00:35 1048
21 Kevin Ross OD M 1963 01:00:58 1046
22 Bruce Marshall WAOC M 1952 01:01:45 1040
23 Rich Kerswell WAOC M 1965 01:01:58 1038
24 James Blake HH M 1974 01:02:10 1037
25 Michael Bickle WAOC M 1948 01:02:57 1031
26 Liz Phillips OD F 1964 01:03:20 1028
27 Andrew Welsh HAVOC M 1953 01:05:19 1013
28 David Tookey HH M 1953 01:05:32 1011
29 Paul Rushmer SMOC M 1964 01:05:32 1011
30 John Clarke SUFFOC M 1968 01:08:28 990
31 Liam Chapple OD M 1967 01:09:34 981
32 Lisa Methven BKO F 1969 01:09:38 981
33 Mark Thompson TVOC M 1955 01:09:55 979
34 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:10:49 972
35 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:11:17 968
36 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:12:27 960
37 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:12:32 959
38 Camilla Darwin WAOC F 1969 01:13:36 951
39 Emma Jarrett WAOC F 1976 01:15:02 940
40 Chris Bienemann IND M 1985 01:15:18
41 Adrian Moseley RAFO M 1969 01:15:41 936
42 Peter Riches TVOC M 1950 01:17:29 922
43 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:20:48 897
44 Mark Glover SMOC M 1981 01:22:01 888
45 Richard Lloyd BOF M 1976 01:22:05 888
46 Barry Breed HH M 1946 01:23:43 876
47 Charles Taylor-Keane SMOC M 1955 01:29:27 833
48 Ruth Rhodes SO F 1942 01:34:04 798
49 Billy Yorke BOF M 1990 01:35:43 786
50 David Sedgley SMOC M 1940 02:04:26
- Alun Jones TVOC M 1954 00:51:26
Showing results 1 - 51 of 51