Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 3, 24/11/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/719-saturday-series-3

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.9km, climb: 50m, 13 controls)
Other courses: White | Orange | Light Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:11:53
2 James Bryant SYO M 2007 00:12:03
3 Freya Tryner SYO F 2007 00:12:12
4 John Doyle SYO M 2007 00:12:54
5 Thomas Thake DOBCROF 00:12:57
6 Joseph Thake DOBCROF 00:13:01
7 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:13:24
8 Samuel Taylor SYO M 2007 00:13:51
9 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:15:14
10 Cameron Barnes BRADFIE 00:15:41
11 Anna Todd SYO F 2008 00:15:46
12 Oscar Peel SYO M 2008 00:15:46
13 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:15:58
14 Ciara Keen SYO F 2006 00:16:06
15 Toby Townsend SYO M 2007 00:16:17
16 Ben Ash SYO M 2007 00:16:18
17 Sofia Stephenson SYO F 2007 00:16:45
18 Maria Vasileva HIGHST 00:16:47
19 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:16:58
20 Joseph Guy SYO M 2008 00:17:44
21 Hannah Whittaker HALLAM 00:18:24
22 Naomi Shearn DOBCROF 00:18:36
23 Oliver Maaranen NETHERG 00:18:45
24 Oliver Craggs SYO M 2007 00:18:55
25 William Westaway NETHERG 00:19:37
26 William Preston SYO M 2009 00:19:46
27 Zoe Barnes OUGHTIB 00:19:50
28 Nathan Peel SYO M 2010 00:20:49
29 William Dunbar WESTWAY 00:21:12
30 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:21:16
31 Olivia White SILVERD 00:22:25
32 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:22:32
33 Leo Hart HUNTERS 00:22:58
34 Rania Maaranen TAPTON 00:23:03
35 Euan Lansley CARFIEL 00:23:12
36 Charlotte Smith GRENOSI 00:23:20
37 Lucy-Laura Miller HUNTERS 00:23:44
38 Raphael Lang WESTWAY 00:23:51
39 Jacob Shrimpton NETHERG 00:23:53
40 Kai Harrison SYO M 2008 00:23:53
41 Sylvia Fagg SYO F 2008 00:23:55
42 Seth Robertson UPPERTH 00:24:20
43 Isaac Shearn DOBCROF 00:24:26
44 Jessica Thake DOBCROF 00:24:27
45 Eleanor Farrell DOBCROF 00:24:39
46 Isabel Miller HIGHST 00:24:44
47 Ibrahim Shafi-Robinson CARTERK 00:24:51
48 Thea Stavert-Dobson SYO F 2009 00:25:03
49 Iris Jefferies HUNTERS 00:25:14
50 Abigail Whittaker Ind 00:25:28
51 James Hamilton LYDGATE 00:25:40
52 Dougal Dunningham GREYSTO 00:26:05
53 James Wilson ABBEYLA 00:26:13
54 Oliver Crossand SILKSTO 00:26:46
55 Milo Holdsworth SYO M 2011 00:27:10
56 Jack Harris-Illidge HUNTERS 00:28:13
57 Luke Phoenix SYO M 2007 00:29:05
58 Polly Taylor GREYSTO 00:29:33
59 Isabella Walker DOBCROF 00:29:43
60 Elsa Taylor IND 00:29:44
61 Benedict Walker DOBCROF 00:29:47
62 Eliana Seaman ABBEYLA 00:29:52
63 Thomas Branney-Graveley STWILFR 00:30:27
64 Ralph Coe TOTLEY 00:30:29
65 Margaux Hodgson SYO F 2008 00:31:29
66 Annie Holdridge NETHERG 00:31:46
67 Oliver Broomhead ABBEYLA 00:32:37
68 Zachariah Seman ABBEYLA 00:33:02
69 Phoebe Stanley MUNDELL 00:33:29
70 Duncan Robinson ABBEYLA 00:35:17
71 Orla Branney-Graveley STWILFR 00:37:23
72 James Dainton HOPEVAL 00:39:19
73 Ewan Donald HOPEVAL 00:39:22
74 Victoria Smith SYO F 2008 00:39:29
75 Tom Barclay CARFIEL 00:39:32
76 Sam Barclay - 00:40:04
77 Dan Elliott CARTERK 00:41:07
78 Penny Hood WESTWAY 00:42:39
79 Sarah Graham - 00:42:42
80 Jasmine Hood WESTWAY 00:43:58
81 Abbie Oliver HALLAM 00:44:27
82 Haaris Shafi-Robinson HIGHST 00:45:42
83 Nathan Drury HIGHST 00:45:46
84 Joseph Diacon DOBCROF 00:46:03
85 Yousaf Manzoor BIRKDAL 00:47:45
86 Muhammad-Yus Shah DOBCROF 00:47:48
87 Zahra Ali WOODSEA 00:49:15
88 Sergiusz Deska WOODSEA 01:09:19
89 Amir Ali WOODSEA 01:09:19
90 Ehsaan Ali WOODSEA 01:09:19
- Ethan Foster ret NETHERG 00:38:54
- Joshua Foster ret NETHERG 00:38:54
- Isla Craig ret HALLAM 00:38:55
- Douglas Husband ret HUNTERS 01:04:51
- Edie Husband ret HUNTERS 01:04:51
- Alice Stavert-Dobson SYO F 2007 21:59:00
- Oliver Beautyman SYO M 2008 00:13:03
- Jacob Williams mp ECCLESA 00:24:44
- Harry Weeks mp HOPEVAL 00:39:27
- Boris Vasilev ret HUNTERS 12:00:00
Showing results 1 - 100 of 100