Results

Achievements at
orienteering events

EUOC Big Weekend / Fight With The Night 6, 25/01/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at euoc.wordpress.com/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 6km, climb: 130m, 28 controls)
Other courses: Junior | Short


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Chris Smithard FVO M 1989 00:24:56
2 Philipp von Arx OL Regio Olten M 1998 00:26:16
3 Tom Wood ERYRI M 2000 00:26:19
4 Max Bloor INT M 2000 00:26:37
5 Peter Molloy FVO M 2002 00:26:37
6 Richard Purkis ESOC M 1993 00:27:13
7 Ruairi Long UCDO M 1999 00:28:06
8 Andrew Stemp WAOC M 1997 00:28:09
9 James Walsh MDOC M 1988 00:28:12
10 Michael Adams SYO M 1996 00:29:13
11 Joe Hudd WCOC M 2003 00:29:16
12 Matthew Leitch EUOC M 1998 00:29:55
13 Darragh Hoare Bishopstown Orientee M 2001 00:30:26
14 Laura Ramstein OLC Graz W 1998 00:30:37
15 Mary Fleming SYO F 1993 00:30:41
16 Ben Brown ESOC M 2001 00:31:00
17 Will Hensman FVO M 1979 00:31:47
18 Finlay Todd INVOC M 1999 00:31:49
19 Ray Ward INT M 1975 00:32:29
20 John Embrey DEE M 1958 00:32:29
21 Alex Luetchford HBT Flag Finders M 1998 00:32:35
22 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:32:45
23 Fredrik Nordvall Forsberg STAG M 1985 00:32:46
24 Robin Galloway INT M 1966 00:33:24
25 Eilidh Campbell MAROC F 2001 00:33:31
26 Isobel Cox BASOC F 2002 00:33:38
27 Conall Whelan CNOC M 1998 00:33:59
28 Kathryn Barr MOR F 1999 00:34:00
29 Andrew Elwood LVO M 2001 00:34:15
30 Aleksandr Vikentev GUOC M 1998 00:34:23
31 Jamie Rennie WCOC M 1970 00:34:35
32 Luke Parker CLARO M 2000 00:34:42
33 Paul Hammond FVO M 1976 00:34:48
34 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:36:12
35 Michael Billinghurst WCOC M 1960 00:36:28
36 Max Carcas INT M 1968 00:37:17
37 Emer Perkins UCDO W 1999 00:37:18
38 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:37:27
39 Kirsty Campbell MAROC F 2001 00:37:32
40 Mairi Eades INT F 2001 00:37:34
41 Terry Johnstone ESOC M 1966 00:37:50
42 Graham McIntyre INT M 1958 00:37:50
43 John Slater WCOC M 1971 00:38:02
44 Roisin Long UCDO W 1998 00:38:10
45 Callum Tyler ESOC M 1993 00:38:46
46 Tim Dalheimer IK Vikings OK M 2001 00:39:05
47 Luke Piper DUOC M 1997 00:39:18
48 Ciara Largey FERMO F 1987 00:39:21
49 Oisin Brennan DUOC M 1999 00:39:36
50 Ben Lonsdale RAFO M 1982 00:39:51
51 Daniel Murphy DUOC M 1997 00:40:01
52 Erik Eriksson OK Älgen M 1999 00:40:02
53 Alan Elwood LVO M 1970 00:40:08
54 Walter Clark ESOC M 1976 00:40:43
55 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:41:51
56 Keith Roberts MAROC M 1959 00:42:47
57 Jonathan Molloy FVO M 1968 00:43:31
58 Christian Chapman-Bird GUOC M 1998 00:43:45
59 Stephen Gilmore LVO M 1961 00:43:45
60 Heather Findlay SLOW F 1978 00:44:24
61 Robert King AIRE M 1959 00:44:48
62 Oskar Eriksson OK Älgen M 1998 00:44:54
63 Sandro Rodrigues BOF M 1971 00:45:34
64 Iris Lueke SLOW F 1976 00:46:02
65 Stefan Eriksson OK Älgen M 1969 00:46:22
66 Friedrike Siebert Dublin University Or W 1999 00:46:24
67 Nick Campbell DEE M 1957 00:46:58
68 Colin West SOS M 1955 00:46:58
69 Lyle Fleming LVO M 1963 00:47:49
70 Robin Sloan RR M 1947 00:48:04
71 Elizabeth Barr MOR F 1967 00:48:23
72 Patrick Murphy Bishopstown Orientee M 1959 00:48:30
73 Sheila Strain ELO F 1948 00:49:50
74 Kate Charles WCOC F 1969 00:50:02
75 Paul Turner SELOC M 1958 00:50:58
76 Paul Frost BASOC M 1957 00:52:26
77 Colin Matheson MOR M 1954 00:55:30
78 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK M 1974 00:55:38
79 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:58:13
80 Timothy May ESOC M 1964 00:59:41
81 Lyn West SOS F 1954 01:00:35
82 Phil Headford BOF M 1959 01:00:41
83 Ronald McGrail Søllerød OK M 1949 01:03:34
- Aoife McCavana UCDO W 1998 00:33:29
- Fredrik Nordström OK Älgen M 1974 00:34:50
- Janette Macleod BASOC F 1977 00:35:20
Showing results 1 - 86 of 86