Results

Achievements at
orienteering events

ERYRI weekend of Orienteering Day 2 & 2019 Welsh League race , 03/11/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue Day 2 (length: 6.4km, 21 controls)
Point calculations
1,131.07 + (70.05 x (5,797.87 - T)) / 1,181.35
Other courses: Brown Day 2 | Short Green Day 2 | Light Green Day 2 | Green Day 2 | Green Day 2 | Yellow Day 2 | Orange Day 2


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Heather Roome SROC F 1983 01:08:53 1230
2 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 01:10:36 1224
3 Samuel Drinkwater MDOC M 1994 01:11:44 1220
4 Steve Wilson SELOC M 1974 01:14:33 1210
5 Catherine Wilson SELOC F 1977 01:14:52 1209
6 Jamie Lightfoot SYO M 2005 01:15:23
7 Peter Murphy DEE M 1977 01:16:07 1204
8 Ian Hughes WCH M 1963 01:16:57 1201
9 Emma Harrison EPOC F 1972 01:19:14 1193
10 Christopher Calow DEE M 1952 01:20:09 1190
11 Mark Saunders BOK M 1959 01:20:17 1189
12 Katie Reynolds SBOC F 1994 01:21:03 1187
13 Vicky Thornton FVO F 1961 01:21:30 1185
14 Niall Reynolds SBOC M 1961 01:22:42 1181
15 Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:23:07
16 Stuart Duckworth WCH M 1976 01:24:14 1175
17 David Gray MDOC M 1979 01:26:06 1169
18 Bruce Bryant OD M 1957 01:27:39 1163
19 William Lake SBOC M 2005 01:27:57
20 Reg Simpson DEE M 1951 01:29:17 1157
21 Richard Hill DEE M 1965 01:29:32 1156
22 Kerina Lake SBOC F 1978 01:29:54 1155
23 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:31:51 1148
24 Sara Campbell DEE F 1965 01:33:22 1143
25 Heather Kieniewicz WRE F 1985 01:34:45 1138
26 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:36:21 1132
27 Saskia Jones DEE F 2001 01:38:11 1126
28 Andy Campbell DEE M 1961 01:41:29 1114
29 Mike Smithard DEE M 1949 01:43:52 1105
30 Nigel Owens SYO M 1966 01:45:34 1099
31 Judith Wood PFO F 1962 01:46:44 1095
32 Mike Snell OD M 1956 01:47:11 1094
33 Rebecca Ward NGOC F 2003 01:47:40 1092
34 Andrew Yeates WCH M 1960 01:48:23 1089
35 Adrian Moir SWOC M 1961 01:48:28 1089
36 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:48:44 1088
37 Kitty Jones DEE F 1996 01:55:20 1065
38 Heather Fellbaum FVO F 1963 02:01:46 1042
39 Maggie Hateley DEE F 1963 02:04:55 1030
40 Mark Thomson BOF M 1965 02:06:12 1026
41 Edward Jones DEE M 1969 02:06:27 1025
42 Catherine Hill DEE F 1966 02:17:43 985
43 David Dann MDOC M 1956 02:29:10 944
- David Harrison EPOC M 1971 01:07:54
- Steve Dempsey SYO M 1963 01:13:45
- Malcolm Irvine DEE M 1955 01:22:58
- Daniel Roth OD M 1971 01:51:53
Showing results 1 - 47 of 47