Results

Achievements at
orienteering events

Maroc Regional Event - Cambus, 10/11/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at marocscotland.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Light Green (length: 3.5km, climb: 130m, 13 controls)
Point calculations
812.54 + (192.97 x (4,322.44 - T)) / 1,049.07
Other courses: Blue | Brown | Green | Orange | White | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Barrie MAROC M 2005 00:30:13
2 Isobel Howard MOR F 2005 00:32:15
3 James Hammond FVO M 2006 00:34:37
4 Jonas Newey MAROC M 2005 00:34:40
5 Ewan Bennett MAROC M 2005 00:42:05
6 Angus Laird INVOC M 2006 00:44:01
7 alice kemsley BASOC F 2005 00:45:08
8 Dagmar Borrowman INVOC F 1976 00:45:27
9 Catriona Chapman MAROC F 2005 00:46:03
10 Struan Duncan FVO M 2003 00:46:30
11 David Ivory INT M 2006 00:50:03
12 Michael Bishenden MOR M 2006 00:50:11
13 Sam Hunt FVO M 2006 00:50:59
14 Ida Oikkonen MOR F 2005 00:51:36
15 Chris Redmond MAROC M 1984 00:51:57
16 Scott Perry MOR M 2004 00:52:15
17 Callum Hudson INVOC M 2004 00:52:18
18 Ewan McCartney CLYDE M 2006 00:53:44
19 Heidi Elise Eik Maxwell FVO F 2004 00:55:03
20 Maja Robertson ESOC F 2006 00:56:48
21 Stuart Berrill AUOC M 2000 00:56:54
22 Joel Atkinson ELO M 2006 00:56:59
23 Eilidh Simpson INVOC F 2006 00:57:31
24 Anita Spurway TAY F 1973 00:58:34
25 Daisy May McNamara AYROC F 2005 00:58:40
26 Beryl Seaman INVOC F 1950 01:00:33
27 Marie Bernards AUOC F 1998 01:00:54
28 Michael Forsyth GRAMP M 1946 01:02:03
29 Oonagh Grassie GRAMP F 1955 01:02:09
30 Morven Farquharson GRAMP F 2005 01:03:04
31 Ben Coutts MOR M 2005 01:03:08
32 Silje Solevag EUOC F 1998 01:03:22
33 Morven Bayton BASOC F 2004 01:04:17
34 Norbert Otreba INVOC M 2006 01:04:46
35 Farran McLean MOR F 1992 01:05:17
36 Ben POLWART FVO M 2003 01:06:51
37 Thomas Corlett EUOC M 2001 01:07:03
38 Paul Rayner M 01:08:02
39 Aaron Miele AUOC M 2000 01:08:24
40 Graham Salway MAROC M 2002 01:08:52
41 Jacqui Chapman MAROC F 1971 01:09:27
42 Anna Bichard MAROC F 1967 01:09:31
43 Dawn Goddard FVO F 1967 01:10:34
44 Fergus Kenyon MOR M 2007 01:11:10
45 Kirsty Farquharson GRAMP F 2005 01:11:21
46 Leonard Grabow AUOC M 1998 01:12:09
47 Shula Bayton BASOC F 1973 01:19:55
48 Kate Anderson GRAMP F 1964 01:33:06
49 Genevieve Jones MAROC F 1950 01:36:09
50 Martin Nedyalkov AUOC M 1996 01:37:50
51 Selina Estama FVO F 1995 01:37:52
52 Jonathan Turley MAROC M 1968 01:41:10
53 Moira Laws TAY F 1942 01:47:17
- Lucy Hensman FVO F 2005 00:50:04
Showing results 1 - 54 of 54