Results

Achievements at
orienteering events

SN Urban event, 07/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

4 (length: 5.3km, climb: 30m, 21 controls)
Point calculations
947.28 + (158.84 x (3,495.23 - T)) / 758.92
Other courses: 1 | 2 | 3 | 5 | 6 | 7


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Martin SAX M 1949 00:41:34 1157
2 Alun Jones TVOC M 1954 00:43:49 1129
3 John Orton NWO M 1954 00:48:32 1069
4 Jill Blount SO F 1960 00:48:41 1067
5 David Fisher MV M 1953 00:48:47 1066
6 Nigel Hoult BKO M 1953 00:49:08 1062
7 Carolyn Dent BOK F 1962 00:49:39 1055
8 Mike Hampton OD M 1946 00:49:59 1051
9 Sue Hartley WAOC F 1956 00:50:33 1044
10 Peter Carey OD M 1944 00:51:12 1036
11 Jeremy Hill TVOC M 1954 00:51:18 1035
12 Hedley Calderbank HH M 1951 00:51:48 1028
13 Carol House SO F 1956 00:52:18 1022
14 Paul Langston HH M 1953 00:52:35 1018
15 Sheila Carey OD F 1946 00:53:01 1013
16 Penny Marsh SO F 1963 00:54:01 1000
17 Serena Ludford BADO F 1964 00:54:35 993
18 Joe House SO M 1954 00:56:07 974
19 Barry Sowerbutts SOC M 1954 00:56:47 966
20 Viv Hodson HH F 1964 00:57:53 952
21 Catherine Galvin LOK F 1962 00:58:07 949
22 Richard Rae BKO M 1946 00:59:03 937
23 Neil Watts SO M 1957 00:59:09 936
24 Martin Lock GO M 1948 01:00:08 924
25 Helen Hodge WIM F 1962 01:00:35 918
26 Joanna Belsey SN F 1964 01:01:19 909
27 Leianne Upton MV F 1961 01:04:24 870
28 Peter Riches TVOC M 1950 01:08:08 823
29 Mike Elliot MV M 1951 01:12:17 771
30 Marissa Hughes TVOC F 1970 01:13:26 757
31 Helen Wheelwright SOC F 1958 01:14:50 739
32 Kjell Tullis M 1954 01:16:00
33 Amanda Bailey SN F 1963 01:17:29 706
34 Alec Maldar SMOC M 1959 01:31:04 535
35 Wendy Kent SMOC F 1960 01:37:38 453
36 Michael White MV M 1937 02:00:24 167
- Axel Blomquist BAOC M 1952 00:44:17
- Lucy Paton SN F 1961 00:53:49
- Stephen Peacock SN M 1951 00:55:15
- Philip Gristwood MV M 1949 00:58:22
- Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:03:11
- Katharine Hill TVOC F 1959 01:07:10
Showing results 1 - 42 of 42