Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 4, 12/01/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/730-saturday-series-4

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.8km, climb: 70m, 9 controls)
Other courses: White | Orange | Light Green | Short Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Freya Tryner SYO F 2007 00:11:17
2 Oliver Beautyman SYO M 2008 00:11:17
3 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:11:21
4 James Bryant SYO M 2007 00:11:35
5 Ella Baxter SYO F 2009 00:11:59
6 Jake ashpole SYO M 2009 00:12:14
7 Samuel Taylor SYO M 2007 00:12:20
8 Joseph Diacon DOBCRO 00:12:22
9 Isaac Oliver SYO M 2007 00:12:35
10 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:12:56
11 Anna Todd SYO F 2008 00:13:26
12 Joseph Guy SYO M 2008 00:13:54
13 Freddie Guy SYO M 2010 00:13:56
14 Lola Mead HIGHST 00:14:48
15 Martha Ellison 00:14:53
16 Theo Rogers HOPEVA 00:14:55
17 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:14:56
18 Nathan Peel SYO M 2010 00:15:10
19 Oscar Clark GREYST 00:15:17
20 Sofia Stephenson SYO F 2007 00:15:18
21 James Wilson ABBEYL 00:15:19
22 Freddie Holdsworth SYO M 2009 00:15:23
23 Jem Thacker HATHER 00:16:24
24 Naomi Shearn DOBCROF 00:16:34
25 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:16:45
26 Isla Caudwell SYO F 2007 00:16:56
27 Ben Ash SYO M 2007 00:16:57
28 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:17:22
29 Charlotte Sykes SYO F 2007 00:17:30
30 Walter Faulkner SYO M 2008 00:17:35
31 Maria Vasileva HIGHST 00:17:39
32 Orla Speakman STMARI 00:17:44
33 Matilda Wainwright NETHER 00:17:50
34 Wilson Faulkner HUNTER 00:17:53
35 John Doyle SYO M 2007 00:17:56
36 Frankie Burgoin HUNTER 00:18:07
37 Daniel Crossland - 00:18:22
38 Martha Rogers ? 00:18:23
39 Joe Sherwin LYDGAT 00:18:31
40 Paulina Cristos 00:18:36
41 Felix Oliver SYO M 2010 00:18:37
42 Ben Tricklebank SYO M 2009 00:18:43
43 Samuel Walker CARFIE 00:18:44
44 Josh Davey ? 00:18:48
45 William Westaway NETHER 00:18:51
46 Rex Walton STMICH 00:19:16
47 Fry Thacker HATHER 00:19:27
48 Toby Townsend SYO M 2007 00:19:38
49 Oliver Maaranen NETHER 00:20:29
50 Boris Vasilev HUNTER 00:20:30
51 Lucy Ashpole NETHER 00:20:42
52 Ruben Picalli HALLAM 00:20:43
53 Oliver Crossand SILKST 00:21:25
54 Matilda Wells Lyus SYO F 2007 00:21:57
55 Jack Riley 00:22:25
56 Isaac Pearce WESTWA 00:22:32
57 Ibrahim Shafi-Robinson CARTER 00:22:44
58 Haaris Shafi-Robinson HIGHST 00:22:55
59 Leo Hart 00:23:18
60 Seth Robertson UPPERT 00:23:51
61 Margaux Hodgson SYO F 2008 00:24:10
62 Thea Stavert-Dobson SYO F 2009 00:24:15
63 Stella Scott ABBEYL 00:24:29
64 Edward Heyes ABBEYL 00:24:42
65 Cameron Christian SYO M 2006 00:24:44
66 Kai Harrison SYO M 2008 00:25:13
67 James Hamilton LYDGAT 00:25:13
68 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:25:20
69 Ciara Keen SYO F 2006 00:25:46
70 Isaac Shearn DOBCROF 00:26:08
71 Luke Phoenix SYO M 2007 00:26:47
72 Zachary Black OUGHTI 00:27:11
73 Abbie Oliver HALLAM 00:27:16
74 Beatrice Burton GREYST 00:27:20
75 Sebastian Bailey CLIFFO 00:28:22
76 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:30:20
77 Matilda Barnes MARLCL 00:33:14
78 Emily Davison WESTWA 00:33:30
79 Fleur Goswell DOVEHO 00:34:03
80 Connie Goswell DOVEHO 00:40:47
81 Max Halson YOULGR 00:40:50
82 Sylvia Fagg SYO F 2008 00:41:17
83 Frankie Fields DOBCRO 00:45:34
84 Victoria Smith SYO F 2008 00:49:06
85 Daria Vasile SHEFHI 00:49:43
86 Euan Lansley CARFIE 00:51:29
87 Sergiusz Deska WOODSE 00:51:48
88 Ehsaan Ali WOODSE 00:52:42
89 Amir Ali WOODSE 00:52:43
90 Brian Ward DVO M 1934 01:07:56
- Oscar Peel SYO M 2008 00:14:03
- Jack Sherwin mp TAPTON 00:18:08
- Oliver Craggs SYO M 2007 00:21:45
- Alice Stavert-Dobson SYO F 2007 00:29:44
- Rhys Caudwell SYO M 2008 00:30:41
- Leon Currie mp Ind 00:37:05
- Enid & May Ryan mp HUNTER 00:45:10
- Duncan Robinson mp ABBEYL 00:52:35
Showing results 1 - 98 of 98