Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 5, 02/02/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/event/2019-02-02-botanical-gardens/results_v2.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Orange (length: 2.3km, climb: 45m, 23 controls)
Other courses: White | Yellow | Light Green | Blue | Short Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:13:14
2 Matthew Morris SYO M 2004 00:13:49
3 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:15:09
4 Conrad Reuber SYO M 2006 00:15:15
5 Imogen Pieters SYO F 2005 00:15:45
6 Benjamin Townsend SYO M 2006 00:16:07
7 Dylan Jenkinson SYO M 2005 00:17:39
8 Frederick Emmett SYO M 2005 00:17:40
9 Josie Conduit SYO F 2004 00:18:00
10 Amelia Phillips TAPTON 00:19:29
11 Sam Todd SYO M 2006 00:20:59
12 Daniel Hill SYO M 2005 00:21:19
13 Ella Baxter SYO F 2009 00:21:34
14 Isabelle Hampton SYO F 2006 00:21:36
15 Millie Norman SYO F 2006 00:23:56
16 Lauren Watton F 2004 00:24:22
17 Henry McDonald SYO M 2005 00:24:32
18 Hannah Taylor SYO F 2005 00:24:37
19 William Preston SYO M 2009 00:24:43
20 Rania Maaranen TAPTON 00:26:06
21 Benjamin Bedford BIRKDAL 00:26:40
22 Phil Barber 00:28:35
23 Joseph Barber TAPTON 00:29:02
24 Daniel Stothard HALLAM 00:29:04
25 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:30:58
26 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:31:10
27 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:32:41
28 Ewan Mackie Penisto 00:33:10
29 Jack Sherwin TAPTON 00:37:20
30 Samuel Willows SILVERD 00:37:34
31 Alison Smith 00:41:49
32 Miles Tattersall TAPTON 00:43:57
33 Matthew Furniss TAPTON 00:49:19
34 Amy Hartley HALLAM 00:55:10
35 Brian Ward DVO M 1934 01:36:03
- Charlotte Chapman SYO F 2009 00:09:05
- Fry Thacker ret HATHERS 00:56:35
- Rex Walton ret HATHERS 00:56:37
- Benjamin Evans SYO M 2005 22:54:01
- Olmo Combley SYO M 2005 00:14:17
- Harriet Phillips mp TAPTON 00:29:41
- Maxwell Groom SYO M 2010 00:31:26
Showing results 1 - 42 of 42