Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 6, 02/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/735-saturday-series-6

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.6km, climb: 45m)
Other courses: White | Orange | Light Green | Short Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:08:05
2 Isaac Oliver SYO M 2007 00:08:18
3 Freya Tryner SYO F 2007 00:08:47
4 James Bryant SYO M 2007 00:08:56
5 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:09:40
6 Sofia Stephenson SYO F 2007 00:09:43
7 Anna Todd SYO F 2008 00:09:45
8 Ciara Keen SYO F 2006 00:09:48
9 Jake ashpole SYO M 2009 00:10:03
10 Samuel Taylor SYO M 2007 00:10:21
11 Ella Baxter SYO F 2009 00:10:23
12 John Joe Doyle MERCIA 00:10:26
13 Charlotte Sykes SYO F 2007 00:10:38
14 Duncan Robinson ABBEYL 00:11:12
15 Ben Ash SYO M 2007 00:11:16
16 Joseph Guy SYO M 2008 00:11:21
17 Oliver Craggs SYO M 2007 00:11:26
18 Joseph Loughran 00:11:32
19 Maria Vasileva HIGHST 00:11:51
20 Ben Heley NOTRED 00:11:59
21 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:12:15
22 Kai Harrison SYO M 2008 00:12:17
23 Freddie Guy SYO M 2010 00:12:51
24 William Preston SYO M 2009 00:12:55
25 William Westaway NETHER 00:13:02
26 Harvey Gibson-Black NETHER 00:13:06
27 Daniel Crossland - 00:13:16
28 Stanley Preston SYO M 2011 00:13:25
29 James Wilson ABBEYL 00:13:39
30 Olivia White SILVER 00:14:13
31 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:14:32
32 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:14:37
33 Annabelle Seymour NETHER 00:14:40
34 Isla Caudwell SYO F 2007 00:14:44
35 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:15:03
36 Jack Gregory GRENOS 00:15:18
37 Matilda Wainwright NETHER 00:15:19
38 Marnie Anderson HIGHST 00:15:20
39 Lola Mead HIGHST 00:15:21
40 Hattie Wainwright NETHER 00:15:24
41 Samuel Walker CARFIE 00:16:06
42 Ellen Ash SYO F 2009 00:16:17
43 Sophie Backhouse WHARNC 00:16:52
44 Ethan Gordon 00:16:52
45 Jacob Williams ECCLES 00:17:14
46 Andrew Speed MUNDEL 00:17:17
47 Charlotte Smith GRENOS 00:17:23
48 Alastair Reid - 00:17:39
49 Oliver Crossand SILKST 00:17:41
50 Freddie Holdsworth SYO M 2009 00:17:42
51 Katie Kidd ECCLES 00:18:00
52 Matilda Wells Lyus SYO F 2007 00:18:31
53 Anneka DILLINGHAM 00:18:41
54 Luke Phoenix SYO M 2007 00:18:55
55 Oliver Maaranen NETHER 00:19:14
56 Cameron Christian SYO M 2006 00:19:27
57 Zoe Barnes OUGHTI 00:20:31
58 Georgia Jackson OUGHTI 00:20:33
59 Julia Contreras HIGHST 00:21:04
60 Edward Connor HUNTER 00:21:15
61 Max Halson YOULGR 00:21:33
62 Jago Reynolds SYO M 2011 00:23:09
63 Georgia Rowlands SILVER 00:23:57
64 Jessie Rowlands SILVER 00:23:58
65 Sid Menakuru DOBCRO 00:24:09
66 Bryn Lansley - 00:24:59
67 Lucy Holt - 00:25:49
68 Thea Stavert-Dobson SYO F 2009 00:26:33
69 Ehsaan Ali WOODSE 00:28:37
70 Amir Ali WOODSE 00:28:41
71 Edward Owolabi-Oshea ANNSGR 00:31:16
72 Anna Holt WESTWA 00:43:04
- Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:09:50
- Daisy Hall mp HIGHST 00:16:46
Showing results 1 - 74 of 74