Results

Achievements at
orienteering events

SYO Regional Event, 19/01/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/775-regional-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.8km, climb: 165m, 16 controls)
Point calculations
1,095.41 + (96.57 x (4,430.79 - T)) / 987.87
Other courses: 3 | White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown | Black


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlie Adams SYO M 1964 00:41:39 1284
2 Jake O'Donnell DVO M 2006 00:47:29
3 Andrew Powell DVO M 1982 00:49:03 1241
4 Dean Field HALO M 1963 00:51:32 1226
5 Matthew Morris SYO M 2004 00:51:45 1225
6 Dai Bedwell DVO M 1967 00:54:08 1211
7 Paul Taylor SYO M 1965 00:54:14 1210
8 Dave Chaffey DVO M 1963 00:54:49 1207
9 Heather Roome SROC F 1983 00:55:55 1201
10 Neil Conway AIRE M 1968 00:59:12 1181
11 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:59:17 1181
12 Steve Dempsey SYO M 1963 00:59:34 1179
13 Graham Johnson DVO M 1955 01:00:08 1176
14 Andy Sykes DVO M 1965 01:00:56 1171
15 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 01:01:46
16 William Garnett SYO M 2004 01:01:49 1166
17 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:02:29 1162
18 Christopher Calow DEE M 1952 01:03:38 1155
19 Natasha Conway AIRE F 1971 01:03:43 1155
20 Tony Carlyle AIRE M 1951 01:03:45 1155
21 Andrew Ridgway NOC M 1962 01:04:19 1151
22 Stuart Fraser EBOR M 1990 01:04:21 1151
23 David Turner DVO M 1970 01:04:44 1149
24 Olmo Combley SYO M 2005 01:05:53
25 Alison O'Neil ESOC F 1985 01:05:54 1142
26 Steve Schofield NOC M 1963 01:05:58 1142
27 Laura Harrison EPOC F 2001 01:07:09 1135
28 Isabelle Hodgson SYO F 2002 01:07:21 1134
29 Paul Armstrong DVO M 1953 01:09:49 1119
30 Nigel Owens SYO M 1966 01:10:50 1113
31 Emma Harrison EPOC F 1972 01:11:14 1111
32 Ruth Ker CLARO F 1967 01:11:20 1110
33 Alex Elliot SYO F 2003 01:11:55 1107
34 Neil Harvatt HALO M 1956 01:12:22 1104
35 Keith MacDermott EBOR M 1949 01:12:23 1104
36 Sal Chaffey DVO F 1965 01:12:58 1101
37 Andy Ellis PFO M 1960 01:13:05 1100
38 Pauline Tryner SYO F 1972 01:14:30 1092
39 Chris Littler SYO M 1968 01:14:51 1090
40 Paul Norman SYO M 1962 01:15:16 1087
41 Judith Wood PFO F 1962 01:15:46 1084
42 Tanya Taylor LOG F 1970 01:17:38 1073
43 David Hargreaves SROC M 1951 01:18:10 1070
44 Markus Reuber SYO M 1966 01:18:37 1067
45 Penny Bickle EBOR F 1980 01:18:44 1067
46 Dave Brown EBOR M 1957 01:19:39 1061
47 Amy Brown EBOR F 1989 01:19:45 1061
48 David Wathey MDOC M 1965 01:20:47 1055
49 Andy Hind WCH M 1968 01:21:08 1053
50 Claudine Hodgson SYO F 2003 01:22:14 1046
51 Peter Carter AIRE M 1957 01:22:26 1045
52 Mike Derbyshire POTOC M 1956 01:24:02 1036
53 Simon Elliott NOC M 1955 01:24:26 1033
54 Steve Willis EBOR M 1952 01:24:50 1031
55 John Lebeter CLARO M 1955 01:25:13 1029
56 Jennamari Terava DVO F 1987 01:26:09 1023
57 Allen Barnes CLARO M 1942 01:27:57 1013
58 Robyn Stanyon SYO F 1966 01:29:45 1002
59 Adam Kent SYO M 1968 01:33:15 982
60 Mike Godfree DVO M 1949 01:33:17 981
61 Alastair Paterson LEI M 1967 01:35:34 968
62 David Sissons NOC M 1973 01:40:28 939
63 Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:43:07 924
64 John Marriott LEI M 1948 01:52:21 870
65 Linda Hayles EPOC F 1954 02:06:39 786
66 Richard Burnett COBOC M 1955 02:10:43 762
67 Fiona Crowther MDOC F 1970 02:12:30 751
- Conrad Reuber SYO M 2006 01:01:04
Showing results 1 - 68 of 68