Results

Achievements at
orienteering events

Southern Night Championships, 30/11/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Blue Civilian (M16,M45,M50,M55,W20,W21,W35,W40) (length: 6.7km, climb: 80m, 18 controls)
Point calculations
1,184.11 + (76.47 x (4,036.02 - T)) / 825.75
Other courses: Blue Army | UKOL Brown (M18,M20,M21,M35,M40) | Green Army | UKOL Green Civilian (M60,M65,W16,W18,W45,W50,W55) | Long Orange | UKOL Short Green (M70,M75,M80,W60,W65,W70,W75,W80)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Conway GO M 2003 00:40:09 1335
2 Oliver Tonge BOK M 2003 00:42:53 1320
3 Paul Couldridge SLOW M 1974 00:45:30 1305
4 Laura Robertson ESOC F 1993 00:47:06 1296
5 Frank Townley SN M 2003 00:48:53 1286
6 Tamsin Moran SOC F 1994 00:52:42 1265
7 Scott Bailey BOK M 1972 00:54:19 1256
8 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:55:02
9 Alex Fielding HH M 2003 00:55:09 1251
10 Sarah Rollins SN F 1976 00:55:48 1248
11 Neil Crickmore SO M 1962 00:55:58 1247
12 Matthew Owen BOK M 1966 00:57:37 1238
13 Simon Kippin TVOC M 1970 00:58:57 1230
14 Anne Edwards TVOC F 1989 00:59:07 1229
15 Laurence Townley SN M 1971 01:01:16 1217
16 David Jolly RAFO M 1974 01:01:16 1217
17 Roger Thetford TVOC M 1962 01:01:28 1216
18 Bethany Kippin TVOC F 2000 01:02:05 1213
19 Anne Straube OD F 1975 01:02:16 1212
20 Kevin Fielding HH M 1968 01:03:30 1205
21 James Clemence SWOC M 1960 01:03:47 1203
22 Mark Stodgell WCH M 1972 01:04:27 1200
23 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 01:05:42 1193
24 Richard Sansbury QO M 1969 01:06:01 1191
25 Rob Hick WSX M 1960 01:08:58 1175
26 Sian Mitchell HH F 1978 01:10:03 1169
27 Simon Errington HH M 1963 01:10:15 1168
28 Chris Hooker SO M 1961 01:11:54 1158
29 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:12:15 1156
30 Richard Hudson BOK M 1963 01:14:54 1142
31 Adrian Moir SWOC M 1961 01:15:13 1140
32 Robert Elston UBOC M 2000 01:15:52 1136
33 Ronan Cleary LOK M 1960 01:16:19 1134
34 Andrew Reynolds DEVON M 1966 01:16:54 1131
35 Doug Wilson NGOC M 1968 01:17:12 1129
36 Anthony Covey-Crump SLOW M 1974 01:18:05 1124
37 Sören Bremer BOK M 1962 01:22:09 1101
38 Peter Shirvington QO M 1973 01:25:07 1085
39 Peter Martin MV M 1961 01:26:09 1079
40 Rob Taylor NGOC M 1969 01:27:02 1074
41 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:28:04 1069
42 Greg Best NGOC M 1962 01:28:09 1068
43 Paul Fox SN M 1962 01:28:57 1064
44 John Tzanetis SN M 1967 01:31:09 1051
45 Martin Lewis QO M 1968 01:32:38 1043
46 DAVID FAULKNER BOK M 1962 01:48:45 954
Showing results 1 - 46 of 46