Results

Achievements at
orienteering events

BOK Regional and SW League Event, 02/02/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bristolorienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

BROWN (length: 8.25km, climb: 135m, 27 controls)
Point calculations
1,202.03 + (71.98 x (4,886.98 - T)) / 893.80
Other courses: BLUE | GREEN | SHORT GREEN | LIGHT GREEN | ORANGE | YELLOW | WHITE

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Megan Carter-Davies SBOC F 1996 00:51:52 1345
2 Ben Mitchell SBOC M 1993 00:52:53 1340
3 Ben Chesters DEVON M 1978 00:54:04 1334
4 Ben Maliphant BOK M 1994 00:56:39 1322
5 Peter Ward NGOC M 1970 00:58:27 1313
6 Nicholas Jarvis SO M 1996 01:03:20 1290
7 Duncan Taylor DEVON M 1994 01:06:05 1276
8 Geoffrey Ellis RAFO M 1976 01:06:46 1273
9 Jan Travnicek TVOC M 1975 01:07:03 1272
10 Tom Perry DEVON M 2004 01:08:23 1265
11 Matthew Franklin BOK M 1986 01:09:29 1260
12 Tommi Grover BOK M 1976 01:09:57 1258
13 Richard Sansbury QO M 1969 01:12:03 1247
14 James Clemence SWOC M 1960 01:12:24 1246
15 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:12:25 1246
16 Elliot Malkin IND M 1999 01:13:47
17 Matthew Owen BOK M 1966 01:14:01 1238
18 Caroline Craig NGOC F 1984 01:16:25 1226
19 Peter Shirvington QO M 1973 01:16:26 1226
20 Scott Bailey BOK M 1972 01:17:33 1221
21 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:17:59 1219
22 Andrew Tindal BOK M 1966 01:18:27 1217
23 Peter Suba WSX M 1974 01:19:14 1213
24 Rebecca Ward NGOC F 2003 01:19:16 1213
25 Michael Cooke BAOC M 1975 01:21:33 1202
26 Rory Burford DRONGO M 1994 01:23:00 1195
27 Nick Gracie BOK M 1972 01:23:10 1194
28 Robin Fieldhouse CRAWLER M 1999 01:23:51
29 Michelle Spillar WIM F 1979 01:24:15 1188
30 Scott Johnson NGOC M 1978 01:24:20 1188
31 James Leith BOK M 1986 01:24:30 1187
32 Oliver Rant QO M 1997 01:24:34 1187
33 Peter Stagg BOK M 1971 01:25:17 1184
34 Birbahadur Rai RSOC M 1984 01:26:22 1178
35 Steven Horsler WIM M 1966 01:26:35 1177
36 Keith Agmen BOK M 1983 01:26:38 1177
37 Andy Rimes QO M 1963 01:27:29 1173
38 Peter Dobra UBOC M 1999 01:28:36 1167
39 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:28:51 1166
40 Rob Hick WSX M 1960 01:29:00 1166
41 Robin Mills WIM M 1965 01:29:01 1165
42 Jamie Hayward BOK M 1992 01:29:06 1165
43 Guillaume Paulet BOK M 1994 01:29:43 1162
44 Rob Woods RAFO M 1969 01:31:28 1154
45 Christian Saxcroft BOK M 1965 01:31:41 1153
46 Bernhard Hagen BOK M 1973 01:31:44 1152
47 David Pilling BOK M 1966 01:32:30 1149
48 Damian Wilson DEVON M 1970 01:37:38 1124
49 Paul Fox SN M 1962 01:37:47 1123
50 Anders Johansson NGOC M 1973 01:40:24 1110
51 Greg Best NGOC M 1962 01:40:32 1110
52 Hugh Holmes SARUM M 1992 01:43:17 1097
53 Chaitanya Ijam RSOC M 1982 01:45:10 1087
54 Simon Moss SLOW M 1965 01:47:35 1076
55 Peter Clothier BOK M 1970 01:47:48 1075
56 Charles Daniel BOK M 1956 01:52:57 1050
57 Darrell Read BOK M 1984 02:04:49 992
- Adam Fieldhouse QO M 1997 01:03:03
- Mark Stodgell WCH M 1972 01:16:08
- Colin Welch BOK M 1958 02:02:58
Showing results 1 - 60 of 60