Results

Achievements at
orienteering events

DFOK City of London Race 3, 22/09/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=706

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 2 (length: 5.2km, climb: 100m, 23 controls)
Point calculations
1,079.35 + (94.48 x (2,546.04 - T)) / 440.51
Other courses: Course 1 | Course 3 | Course 4 | Course 5 | Course 6 | Course 7


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tommy Skarbo RAUMAR M 1979 00:29:00
2 Emilie Westli Andersen LØTEN O F 1998 00:29:26
3 Eric Roller JÄRFÄLL M 1969 00:29:34
4 Tero Heikkilä PAIMION M 1969 00:29:43
5 Rachel Effeney F 1998 00:30:26
6 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 00:30:30 1233
7 Evine Westli Andersen LØTEN O F 1998 00:30:44
8 David Aldridge HOC M 1978 00:30:48 1229
9 Martin Schaffner OLK PIZ M 1969 00:31:21
10 Kirti Rebane MERCURY F 1974 00:31:47
11 Brendon Howe SAX M 1969 00:31:55 1215
12 David Dixon HH M 1972 00:32:30 1207
13 Albert Davi Recasens CLUB OR M 1969 00:32:38
14 Remigio Rodríguez Enrique CIUDAD M 1969 00:33:05
15 Ian Marsden HH M 1976 00:33:25 1195
16 Quentin Gillet CO LIÈG M 1979 00:33:51
17 Michele Dawson AUS F 1998 00:34:03
18 Simon Webb WCH M 1974 00:34:32 1181
19 Cameron Lamond SN M 1970 00:34:50 1177
20 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:34:51 1177
21 Natalie Holroyd DRONGO F 1993 00:35:00 1175
22 Katie Truslove TVOC F 1991 00:35:09 1173
23 Laszlo Szocs HSP M 1959 00:35:11
24 Malin Welen KOPING- F 1998 00:35:23
25 Tone Aamli Sundtjønn LILLOMA F 1998 00:35:32
26 Priit Överus MERCURY M 1969 00:35:32
27 Alex Owen LOK M 1975 00:35:34 1168
28 Rob Woods RAFO M 1969 00:35:52 1164
29 Paula Schilliger OLV LUZ F 1998 00:36:22
30 Paul Todd LOK M 1975 00:36:30 1156
31 Frederik Loeckx OMEGA M 1974 00:36:37
32 Megan Ashton RNRMOC F 1985 00:36:42 1153
33 Kath Atkins HOC F 1981 00:36:57 1150
34 Lauri Tarlap LSF PT M 1979 00:37:11
35 Marc Ebanks SN M 1970 00:37:13 1146
36 Nikolay Kolev SLOW M 1965 00:37:28 1143
37 Jessica Dring-Morris LEI F 2000 00:38:05 1135
38 Manuele Alessio Calderon FIRENZE M 1979 00:38:25
39 David Lobley DFOK M 1965 00:38:30 1130
40 Victoria Mccreadie WCH F 1981 00:38:39 1128
41 Miranda Leaf DRONGO F 1995 00:39:21 1119
42 Sue Carter SLOW F 1967 00:39:26 1118
43 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:39:28 1118
44 Michaela Kolistanikova AUOC F 1998 00:39:28
45 Peter Langmaid HOC M 1968 00:39:36 1116
46 Carolyn Hindle FVO F 1996 00:39:45 1114
47 Anthony Flick LOK M 1976 00:40:05 1110
48 Martin Vojvodik SKOB OS M 1974 00:40:09
49 Dominic Lawrance SLOW M 1977 00:40:12 1108
50 Nick Martin CLOK M 1970 00:40:45 1101
51 Espen Fyhn Nilsen STAVANG M 1969 00:41:23
52 Yona Jacquemin ORIENT F 2002 00:41:41
53 Nina Smestad LØTEN O F 1998 00:42:06
54 Emese Szabo ZALAEGE F 1984 00:42:18
55 Keith Bennett DFOK M 1972 00:42:27 1079
56 Natàlia De Martin CLUB OR F 1998 00:42:37
57 Rachel Collins DFOK F 1993 00:43:08 1070
58 Stine Njåstein IL TYRV F 1998 00:43:10
59 Glen Slade M 1969 00:43:11
60 Gabor Acs ZALAEGE M 1974 00:43:57
61 Manuel Tamargo Fernandez ASTUR E M 1969 00:43:58
62 Sofia von Schultz RAND OR F 1998 00:44:07
63 Linda Engen RAUMAR F 1998 00:44:33
64 Lucie Hamplova AUOC F 1994 00:44:39 1051
65 Nadine Wright OD F 1988 00:44:50 1048
66 Lovisa Nimvik Stern AUOC F 1998 00:44:53
67 Rob Leathley SO M 1973 00:44:55 1047
68 Manuela Schärer OL NORS F 1984 00:44:55
69 Heidi Ross ESOC F 1999 00:44:57 1047
70 Iago Muinos M 1979 00:45:28
71 Eileen Schilliger OLV LUZ F 1998 00:45:32
72 Pablo Banciella Álvaro ASTUREX M 1979 00:45:41
73 Ian Catchpole DFOK M 1979 00:46:02 1033
74 Susanne Maibach OL NORS F 1964 00:46:02
75 Adriana Stankova SLOW F 1984 00:46:19 1029
76 Josep Maria Nogues Llevat CLUB MO M 1979 00:46:23
77 Stéphanie Poulain COBS F 1979 00:46:28
78 Mark Webster NOC M 1965 00:46:53 1022
79 Martin Lewis QO M 1968 00:47:10 1018
80 Teresa Bertran SLOW F 1984 00:47:35 1013
81 Markus Moerth OLT-TRA M 1979 00:48:03
82 Megan Harrison EPOC F 1999 00:48:08 1006
83 Kato Loeckx OMEGA F 2002 00:48:34
84 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 00:48:38 1000
85 Elaine O'Hara SN F 1980 00:49:06 994
86 David Float HAVOC M 1969 00:49:18 991
87 Terence Hosking BKO M 1965 00:49:23 990
88 Agnès Eudier COBS F 1964 00:49:41
89 Emma Cross WAOC F 1988 00:50:00 982
90 Marc Arnardi BALISE M 1969 00:50:08
91 Maria Iglesia INDEPEN F 1998 00:50:21
92 Candice Wild COBS F 1998 00:50:22
93 Rosanna Ingram SLOW F 1997 00:51:30 963
94 Georgina Oates LOK F 2000 00:51:30 963
95 Scott Vardy TVOC M 1972 00:51:52 958
96 Mélanie ROUX SLOW F 1975 00:52:02 956
97 Rosemary Hartmann SYO F 1992 00:52:03 956
98 Eric Heritage LEI M 1959 00:52:17 953
99 Rachel McTurk SOS F 1988 00:52:20 952
100 Brigitte Frutig OL NORS F 1998 00:52:59
101 Léa Weber COBS F 1998 00:54:47
102 Victoria Todd EBOR F 1980 00:58:19 875
103 Kirsty McDermott BAOC F 1984 01:02:14 825
104 Christina O'Beirne F 1998 01:04:17
105 Olaia Oramas NONE F 1998 01:05:49
- Richard Barrett BAOC M 1970 00:39:53
- Martina Welen KOPING- F 1998 00:44:56
- Nicolas ROUX SLOW M 1975 00:53:33
Showing results 1 - 108 of 108