Results

Achievements at
orienteering events

SCOL5 and BADO Regional Event, 23/11/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.8km, climb: 90m, 20 controls)
Point calculations
1,089.55 + (75.23 x (5,330.33 - T)) / 1,121.83
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Owens BAOC M 1969 00:53:49 1230
2 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:02:48 1194
3 Anya Crocker SOC F 1985 01:05:54 1182
4 Colin Dickson BAOC M 1955 01:06:05 1181
5 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:09:20 1168
6 Katie Blackford BADO F 1997 01:10:24 1164
7 Katherine Bett SN F 1995 01:10:26 1164
8 Julian Hartwell SOC M 1955 01:11:03 1161
9 Richard Sharp TVOC M 1964 01:11:58 1157
10 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 01:11:58 1157
11 Joe House SO M 1954 01:13:37 1151
12 Ian Buxton TVOC M 1965 01:14:42 1146
13 Peter Smith SOC M 1965 01:14:51 1146
14 Derick Mercer BKO M 1964 01:15:38 1143
15 Jon Steed BADO M 1963 01:16:05 1141
16 Simon Turton BKO M 1965 01:17:26 1135
17 Allan Farrington BAOC M 1954 01:18:28 1131
18 Paul Fox SN M 1962 01:18:52 1130
19 Alex Morgan HOC M 1964 01:19:02 1129
20 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:20:42 1122
21 Michael Cooke BAOC M 1975 01:20:57 1121
22 John Harrison BADO M 1947 01:21:04 1121
23 Emily Pearson TAY F 1991 01:21:27 1119
24 Tim Houlder WSX M 1957 01:22:09 1116
25 Mike Jones SMOC M 1954 01:23:44 1110
26 Andrew Southwood BKO M 1964 01:23:59 1109
27 Martha Paton SN F 1991 01:24:31 1107
28 Kevin Bracher SOC M 1955 01:24:56 1105
29 Sam White SOC M 2002 01:26:55 1097
30 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:27:58 1093
31 John Briggs BKO M 1958 01:29:03 1089
32 Melanie Slade SN F 1968 01:29:12 1088
33 Gary Mills TVOC M 1955 01:30:41 1082
34 Michael Merritt SO M 1957 01:31:05 1081
35 Chris Evans SLOW M 1967 01:31:48 1078
36 Andrew Graham SARUM M 1955 01:33:08 1072
37 Serena Ludford BADO F 1964 01:33:50 1069
38 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:34:21 1067
39 Ali Kempson TVOC F 1965 01:34:25 1067
40 Colin Swallow SN M 1957 01:36:44 1058
41 Chris Poole TVOC M 1961 01:36:47 1058
42 Debra Robinson SN F 1966 01:37:20 1055
43 Rachel McTurk SOS F 1988 01:38:51 1049
44 Mark Light SOC M 1968 01:41:20 1039
45 Stephen Fletcher BKO M 1951 01:46:29 1019
46 Tim Hughes TVOC M 1952 01:47:06 1016
47 Ali Lea BAOC F 1975 01:49:11 1008
48 Bernie Newitt SOC F 1965 01:51:26 999
49 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:53:21 991
50 Jon Vaughan BKO M 1975 01:56:02 980
51 Allan Darwell BOK M 1951 02:09:35 926
52 Kevin Wheeler MFR M 02:21:08
53 Roger Cliffe TVOC M 1971 02:22:49 872
54 Charlotte Coles TVOC F 1983 02:27:30 854
- Sue Bett SN F 1967 00:39:24
- Martin Wilson BKO M 1947 01:01:44
- Helen Chiswell DVO F 1977 01:22:02
- Mike Turner SO M 1950 01:53:03
- Brian Burt BKO M 1963 02:13:46
Showing results 1 - 59 of 59