Results

Achievements at
orienteering events

Big Weekend - Fight with the Night, 24/01/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.co.uk/results_20/euoc_bw/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 5.575km, 33 controls)
Other courses: Junior | Short

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thomas Wilson EUOC M 1997 00:30:57
2 Nathan Lawson OD M 1997 00:31:59
3 Philip Vokes OD M 1996 00:33:01
4 Joe Sunley WCOC M 2003 00:33:23
5 Julien Vuitton EUOC M 2001 00:34:04
6 Axel Olsson EUOC M 2001 00:34:13
7 Niall McCarthy UCDO M 1999 00:34:17
8 Paul Pruzina LVO M 1997 00:34:18
9 Conor Short UCDO M 1999 00:35:17
10 Alistair Thornton LUOC M 1996 00:35:22
11 Joe Hudd WCOC M 2003 00:35:37
12 Peter Molloy FVO M 2002 00:35:37
13 Peter Gardner INT M 1985 00:36:39
14 Noah Howlett LOC M 1998 00:36:41
15 Ben Brown ESOC M 2001 00:36:48
16 Darragh Hoare Bishopstown OC M 2003 00:37:51
17 Matthew Leitch EUOC M 1999 00:38:05
18 Thomas Aspin CLOK M 2001 00:38:07
19 Conall Whelan UCDO M 1999 00:38:35
20 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:38:54
21 Thomas Entwistle SYO M 1995 00:39:07
22 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:39:15
23 Graham Patten WAROC M 1962 00:41:23
24 Luke Piper DUOC M 1997 00:41:25
25 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:41:40
26 Simon Gardner CLYDE M 1988 00:41:54
27 Craig Lucas LOG M 1997 00:41:56
28 Timo Parttimaa ANGA M 1970 00:41:59
29 Ben Breeze WCOC M 2000 00:42:04
30 Alex Luetchford HBT Flag Finders M 1999 00:42:30
31 Mark Nixon FVO M 1984 00:42:30
32 John Owens BAOC M 1969 00:42:43
33 Oli Warlow ESOC M 1985 00:44:43
34 Thomas Elliotte STAG M 1990 00:44:46
35 Louis Morris WCOC M 2001 00:45:08
36 Eoghan Whelan WATO M 2003 00:45:10
37 Caspian Richards INT M 1971 00:45:24
38 Jonathan Mortlock CUOC M 1997 00:45:32
39 Beth Hanson F 1999 00:45:50
40 Caitlin Irving WCOC F 2003 00:45:52
41 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:45:58
42 Andrew Elwood LVO M 2001 00:46:11
43 Donatas Tumaitis CHIG M 1984 00:46:12
44 Leah Williams LUOC F 1997 00:46:18
45 Jamie Rennie WCOC M 1970 00:46:22
46 Keith Tonkin BL M 1958 00:46:35
47 Michele Dawson MDOC F 1994 00:46:43
48 David Thomas SAX M 1995 00:46:43
49 David Jolly RAFO M 1974 00:47:01
50 Ramon Garcia-Catalan El Imperdible M 1970 00:47:26
51 Karen Parker BL F 1963 00:48:05
52 Sandro Rodrigues BOF M 1971 00:48:19
53 Rob Groves AIRE M 1989 00:48:39
54 Calum Barnetson BAOC M 1993 00:49:12
55 Mark Stodgell WCH M 1972 00:49:35
56 Alan Irving WCOC M 1967 00:49:45
57 Alison Campbell BASOC F 1991 00:51:00
58 Lucia Parga EUOC F 1995 00:51:25
59 Alan Elwood LVO M 1970 00:51:37
60 Ian Crowe LOG M 1976 00:51:39
61 Kathryn Barr MOR F 1999 00:52:06
62 Carolyn Hindle FVO F 1996 00:52:10
63 Stuart Crawford WCOC M 1968 00:52:40
64 John Blatherwick AIRE M 1987 00:52:56
65 Terry Johnstone ESOC M 1966 00:53:02
66 Laura Hindle FVO F 1998 00:53:07
67 Oisin Brennan DUOC M 1999 00:53:45
68 Pavel Veljacik OK Sparta Praha M 1965 00:53:52
69 Max Carcas INT M 1968 00:53:53
70 Stephen Haley Ind M 1999 00:54:04
71 Duncan Edmondson ELO M 1967 00:54:13
72 Lyle Fleming LVO M 1963 00:54:38
73 Walter Clark ESOC M 1976 00:55:06
74 Mairi Eades INT F 2001 00:55:23
75 Hannah Goldswain PFO F 1998 00:56:09
76 Daniel Murphy TVOC M 1997 00:56:14
77 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 00:57:03
78 Callum Pearman DUOC M 2000 00:57:09
79 Peter Jackman DUOC M 1999 00:57:10
80 Elizabeth Barr MOR F 1967 00:57:46
81 William Phillips DUOC M 1999 00:58:07
82 Robert King AIRE M 1959 00:58:12
83 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:58:22
84 Rebecca Gray AIRE F 1989 00:59:03
85 Arkadiusz Dargacz Harpagan OC M 1975 00:59:11
86 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:59:26
87 Adam Harmon Dublin Uni O M 2001 00:59:40
88 Tim Harding ELO M 1963 00:59:43
89 Ian Marshall AIRE M 1962 01:00:11
90 Fiona Tam SLOW F 1989 01:00:21
91 Isabel Hill DEE F 2001 01:00:48
92 Holly Stodgell WCH F 2003 01:01:05
93 Robin Culshaw AIRE F 1989 01:01:28
94 Amanda Roberts LOG F 1962 01:03:39
95 Jessica Husbands HBT Flag Finders F 1999 01:04:15
96 Karol Kalsztein Harpagan OC M 1975 01:04:50
97 Ben Murphy ESOC M 1999 01:05:02
98 Pauline McAdam RR F 1955 01:05:06
99 Graham Haley INT M 1965 01:05:16
100 Paul Frost BASOC M 1957 01:05:53
101 Molly Brennan DUOC F 1999 01:08:02
102 Timothy May ESOC M 1965 01:09:38
103 Dominika Bakowska 01:09:47
104 Patrick Murphy BOC M 1960 01:12:33
105 David Reynolds DUOC M 2000 01:15:55
106 Celine Passedat MOLO F 1980 01:16:12
107 Nicola Hart DVO F 1962 01:18:04
108 Lyn West SOS F 1954 01:18:56
109 Matthew Gray M 1999 01:22:07
110 Fiona Johnston RR F 1960 01:34:49
- Paul Hammond FVO M 1976 00:41:50
- Oiva Kumpulainen PALO M 1999 00:45:38
- Robin Galloway INT M 1966 00:45:41
- Tara Schwarze-Chintapatla EUOC F 2000 00:46:42
- Emer Perkins 00:50:01
- Trevor Hindle MDOC M 1964 00:50:29
- Simon Brister DVO M 1949 00:53:51
- Keith Roberts MAROC M 1959 00:54:12
- Sarah McAdam RR F 1984 00:56:53
- Janette Macleod BASOC F 1977 00:58:40
- Colin West SOS M 1955 01:02:02
- Nick Langley CLYDE M 1970 01:12:03
- Alice Goodall F 2001 01:19:03
- Ella Revitt F 1999 01:19:36
Showing results 1 - 124 of 124