Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 3, 23/11/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/762-saturday-series-3

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.9km, climb: 30m, 8 controls)
Other courses: White | Orange | Light Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:10:44
2 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:10:58
3 Ella Baxter SYO F 2009 00:11:03
4 Oscar Peel SYO M 2008 00:11:09
5 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:11:13
6 Oliver Beautyman SYO M 2008 00:11:16
7 Sofia Stephenson SYO F 2007 00:11:24
8 Jake ashpole SYO M 2009 00:12:03
9 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:13:12
10 Ben Ash SYO M 2007 00:14:06
11 Ellen Ash SYO F 2009 00:14:08
12 Oskar Woods SYO M 2010 00:14:31
13 Toby Townsend SYO M 2007 00:14:32
14 Oliver Maaranen SYO M 2008 00:14:41
15 Beth Sykes SYO F 2009 00:14:49
16 Penny Bell SYO F 2009 00:14:57
17 Flynn Rogers STOCKSB 00:15:07
18 Rory Keen SYO M 2010 00:15:33
19 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:15:45
20 Amos Halse MEERSBR 00:16:21
21 Joseph Guy SYO M 2008 00:16:26
22 Tilly Wainwright NETHERG 00:16:41
23 Rhys Caudwell SYO M 2008 00:16:45
24 Noah Crook NETHERG 00:17:04
25 Walter Faulkner SYO M 2008 00:17:06
26 Ben Tricklebank SYO M 2009 00:17:27
27 Freddie Guy SYO M 2010 00:17:47
28 Wilson Faulkner SYO M 2008 00:17:51
29 Freddie Holdsworth SYO M 2009 00:18:51
30 Hannah Whittaker HALLAM 00:18:54
31 Hannah Chapman SYO F 2011 00:21:43
32 Lily Hodson NETHERG 00:21:49
33 Connie Mclean CARFIEL 00:21:50
34 Elizabeth Medd SILVERD 00:21:52
35 Hannah White STMARCH 00:22:23
36 Abigail Amos GRINDLE 00:22:35
37 Cally Gillard WOODSEA 00:22:37
38 Thomas Amos GRINDLE 00:22:53
39 Millie Clemmow ECCLESA 00:23:37
40 Matthew Havenhand HALLAM 00:25:22
41 Spike Fullwood SYO M 2010 00:25:23
42 Mia Hart HUNTERS 00:25:49
43 Benjamin Mugge HOME 00:26:20
44 Emily Davison WESTWAY 00:26:46
45 Lydia Miller HUNTERS 00:27:51
46 Ella Barber TAPTON 00:30:18
47 Dylan Hodson NETHERG 00:30:48
48 Nathan Peel SYO M 2010 00:30:49
49 Leo Hart HUNTERS 00:30:50
50 Alex Stewart BRADWAY 00:33:30
51 Victoria Smith SYO F 2008 00:34:18
52 Imogen Dolby BROOKHO 00:35:55
53 Lila Bullett ABBEYLA 00:36:12
54 Isabel Oliver HALLAM 00:37:03
55 Robert Wallace TOTLEY 00:37:13
56 Florence Bullett ABBEYLA 00:37:27
57 Alisha Halford 00:40:01
58 Charlotte Smith ECCLESF 00:41:41
59 Toby Bizzell BRADFIE 00:44:05
60 Nedd Hunt SYO M 2012 00:45:30
- Beau Elliot mp RAINBOW 00:17:16
- James Wilson mp MERCIA 00:18:07
- Sophie Backhouse mp WHARNCL 00:20:40
- Sam Havenhand mp TAPTON 00:21:06
- Lucy Whitehouse mp HOME 00:42:35
Showing results 1 - 65 of 65