Results

Achievements at
orienteering events

Midlands Championships (UKOL), 30/01/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cix.co.uk/~neper/rht2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 6 (M55) (length: 8.7km, climb: 105m, 18 controls)
Point calculations
1,148.84 + (84.18 x (4,618.62 - T)) / 832.11
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20,M35,M40,W21) | UKOL 3 (W18,W20,W35,W40) | UKOL 5 (M45,M50) | UKOL 7 (M16,M60) | UKOL 9 (M65,W45,W50) | UKOL 10 (M70,W16,W55) | UKOL 11 (M75,W60) | UKOL 12 (W65,W70) | UKOL 13 (M80,W75) | UKOL 14 (M85,M90,W80) | UKOL 15 (W85) | Course 16 | Course 17 | Course 18 | Course 19 | Course 20

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Ward SYO M 1967 00:54:44 1284
2 Charlie Adams SYO M 1964 00:56:02 1276
3 Sam New NWO M 1997 01:00:59 1246
4 Dai Bedwell DVO M 1967 01:01:21 1244
5 Paul Murgatroyd LOG M 1967 01:01:45 1241
6 David Leadley OD M 1964 01:01:56 1240
7 Kezia Jukes BAOC F 1989 01:03:17 1232
8 Paul Pruzina LVO M 1997 01:04:06 1227
9 Tamsin Moran SOC F 1994 01:04:10 1227
10 Dean Field HALO M 1963 01:06:09 1215
11 David Lawson OD M 1963 01:06:27 1213
12 Karl Marshall SYO M 1967 01:07:02 1209
13 Rachel Sullivan RAFO F 1978 01:08:23 1201
14 Justin Williams LOG M 1965 01:08:32 1200
15 Dave Murgatroyd AIRE M 1989 01:08:53 1198
16 Dave Chaffey DVO M 1963 01:10:17 1189
17 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:11:07 1184
18 Clive Richardson WRE M 1966 01:12:27 1176
19 Melanie Slade SN F 1968 01:13:10 1172
20 Sally Calland DVO F 1975 01:16:46 1150
21 Nadine Wright OD F 1988 01:17:03 1148
22 Steve Chafer LEI M 1967 01:17:09 1148
23 Marcus Lancastle LOG M 1966 01:17:43 1144
24 Emily Gay DVO F 1986 01:18:19 1141
25 Andrew Lewis WCH M 1966 01:19:21 1134
26 Markus Reuber SYO M 1966 01:19:28 1134
27 Trevor Hoey FVO M 1964 01:20:20 1128
28 Stephen Elkington OD M 1997 01:20:49 1126
29 Steve Schofield NOC M 1963 01:21:31 1121
30 Francesco Lari DVO M 1965 01:24:14 1105
31 Ben Hardy LEI M 2004 01:24:43 1102
32 Lucy Giles BAOC F 1969 01:26:13 1093
33 David McCann MDOC M 1963 01:27:22 1086
34 Alastair Paterson LEI M 1967 01:27:39 1084
35 Lucy Nell RAFO F 1989 01:32:11 1057
36 Victoria Deakin (Walters) BAOC F 1979 01:32:42 1053
37 Joanna Goodhead DVO F 1998 01:32:50
38 Clare Garside WCH F 1992 01:33:15 1050
39 Andy Johnson HOC M 1963 01:38:25 1019
40 Rachel McTurk SOS F 1988 01:52:17 935
41 Rob Henderson NOC M 1988 01:57:03 906
42 David Cladingboel LEI M 1966 01:57:55 900
43 Monica Henderson NOC F 1989 01:59:58 888
- Tamla Short BAOC F 1989 01:29:14
Showing results 1 - 44 of 44