Results

Achievements at
orienteering events

Double-U Puttenham Middle Distance (Unlocked Up), 06/12/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.guildfordorienteers.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 3.5km, climb: 120m, 14 controls)
Point calculations
951.43 + (62.55 x (2,707.40 - T)) / 400.24
Other courses: Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Orange | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jocie Hilton SN F 2006 00:27:26
2 Thomas Rollins SN M 2007 00:29:25
3 Lyra Medlock WSX F 2007 00:30:33
4 Charlotte Slade SN F 2008 00:31:59
5 Janet Rosen HH F 1955 00:33:32 1060
6 Rose Taylor NGOC F 2006 00:34:53
7 Alan Williamson SO M 1949 00:35:46 1039
8 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:35:50 1039
9 Grace French WIM F 2007 00:36:21
10 Tom Edelsten GO M 1943 00:37:00 1028
11 Simon Ling MV M 1945 00:37:47 1020
12 Alan Kersley BADO M 1957 00:38:05 1017
13 Jim Graham WIM M 1951 00:38:37 1012
14 Richard Steptoe TVOC M 1947 00:38:59 1009
15 Ellie Mills-hicks GO F 2005 00:39:08
16 Barrie Pearson SO M 1950 00:40:38 994
17 Julie Cleary LOK F 1964 00:40:38 994
18 Paul Kilpin TVOC M 1949 00:41:00 990
19 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:41:27 986
20 David Funnell SO M 1964 00:42:03 980
21 Philip Gristwood MV M 1949 00:43:01 971
22 Karen Jones SLOW F 1961 00:44:04 961
23 Sarah Cray RSOC F 1962 00:44:18 959
24 Kate Hughes W 1985 00:44:37
25 Becky Shelford LOC F 1994 00:44:48 954
26 Greg Birdseye TVOC M 1945 00:46:15 941
27 Alison Saunders HH F 1959 00:46:30 939
28 Rebecca Medlock WSX F 1974 00:46:37 937
29 Neil Watts SO M 1957 00:46:56 934
30 Chris Barrington Brown BAOC M 1958 00:46:58 934
31 Leianne Upton MV F 1961 00:47:39 928
32 Keith Marsden HH M 1943 00:47:48 926
33 Helen Rivers GO F 1954 00:47:50 926
34 Clare Lines SO F 1965 00:47:56 925
35 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:48:19 921
36 stephen peacock SN M 1951 00:48:21 921
37 Amelia Wing BKO F 2006 00:48:39
38 Keiko Conway GO F 1962 00:48:44 918
39 Barbara Griessner SLOW F 1971 00:48:47 917
40 Andy MacGregor BAOC M 1940 00:50:00 906
41 Tina Mills-Hicks GO F 2005 00:52:02
42 J K Astin WSX F 1953 00:52:40 881
43 Martin Jackson SN M 1965 00:55:36 853
44 Kathy Marsden FVO F 1984 00:55:53 851
45 Eliza Hermann HH F 1961 00:56:25 846
46 Nigel Saker SLOW M 1948 00:57:10 839
47 Sarah Houlder WSX F 1959 00:59:49 814
48 Colin Duckworth TVOC M 1957 01:04:53 766
49 Nicola Trotman HH F 1966 01:05:55 756
50 Karen O'Hara-Styles BAOC F 1974 01:06:28 751
51 Sarah Blundell DFOK F 1962 01:06:51 748
52 Simon Deeks SAX M 1969 01:07:21 743
53 Sue Hands WIM F 1948 01:09:11 726
54 Paul Byers MV M 1960 01:10:10 717
55 Michael Le Marie SN M 1949 01:13:40 684
56 Nik Windle TVOC M 1962 01:26:43 561
57 Michael White MV M 1937 01:34:19 490
58 Dora Parra GO F 1989 01:49:32 347
- Barbara Lugton GO F 1957 00:47:37
- James Morris GO M 1945 00:53:25
Showing results 1 - 60 of 60