Results

Achievements at
orienteering events

Galoppen, 19/09/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.02km, climb: 305m, 16 controls)
Point calculations
1,124.35 + (68.05 x (5,394.64 - T)) / 961.42
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Daniel Heppell WCOC M 2006 01:04:12
2 Peter Scott LOC M 2005 01:04:35 1232
3 Ruben Razzetti BL M 2006 01:04:36
4 Andrew Hobson AIRE M 1984 01:08:04 1217
5 John Slater WCOC M 1971 01:10:34 1207
6 Dai Bedwell DVO M 1967 01:11:50 1201
7 Martin Skinner WCOC M 1964 01:14:33 1190
8 Colin Valentine WCOC M 1961 01:16:07
9 Pippa Archer CLOK F 1978 01:16:27 1182
10 Elizabeth Jackson DEE F 1963 01:17:02 1179
11 George Hare NATO M 1964 01:17:43 1176
12 Andy Lewsley BL M 1955 01:20:22 1165
13 Emma Crawford WCOC F 2005 01:20:35 1164
14 Peter Haines AIRE M 1954 01:20:46 1163
15 Mike Hooper LOC M 1971 01:21:07 1162
16 Dominic Wathey MDOC M 2005 01:22:15 1157
17 Duncan Conway LOC M 1967 01:24:06 1149
18 Howard Leslie WCOC M 1962 01:26:10 1140
19 Daisy Rennie WCOC F 2006 01:26:54
20 david downes WCOC M 1954 01:27:09 1136
21 Derek Ratcliffe LOC M 1955 01:28:02 1132
22 Roger Thomas WCOC M 1960 01:28:36 1130
23 Tim Boden LOC M 1963 01:29:14 1127
24 John Hamilton-Taylor SROC M 1949 01:30:58 1120
25 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:33:00 1111
26 Richard Tiley LOC M 1958 01:34:07 1106
27 Gary Flynn LOC M 1990 01:34:25 1105
28 Joanne Taylor SROC F 1963 01:35:12 1102
29 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:35:30 1101
30 Andy Robinson LOC M 1954 01:35:58 1099
31 Ian Porter SROC M 1969 01:37:45 1091
32 Christine Goulding BL F 1963 01:39:29 1084
33 Ann Cummings WCOC F 1959 01:39:43 1083
34 Lynne Thomas F 1971 01:42:12
35 Jo Matthew SROC F 1974 01:42:32 1071
36 Simon Brister DVO M 1949 01:43:24 1067
37 John Lonsdale NN M 1965 01:43:51 1065
38 Richard Wilson AIRE M 1953 01:47:31 1050
39 Nicola Hart DVO F 1962 01:49:27 1041
40 Stuart Crawford WCOC M 1968 01:50:03 1039
41 Owain Rice BL M 1990 01:51:59 1031
42 Deb Murrell SROC F 1966 01:58:34 1003
43 Pete Owens DEE M 1960 02:04:05 979
44 Rebecca McCreadie DEE F 1976 02:24:45 891
45 Matthew McCreadie DEE M 2006 02:29:39
- Elaine Baker DEE F 1967 00:57:44
- Simon Filmore LOC M 1956 01:00:04
- Raymond Wren BL M 1946 01:41:11
- Stephen Eastley BL M 1954 02:04:39
- John Lebeter CLARO M 1955 02:05:01
- Ronald Lardner M 1956 02:13:07
Showing results 1 - 51 of 51