Results

Achievements at
orienteering events

Galoppen, 19/09/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.08km, climb: 230m, 12 controls)
Point calculations
1,001.80 + (101.27 x (4,348.63 - T)) / 844.43
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robert Browne LOC M 1988 00:41:35 1224
2 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:43:31 1210
3 Laura Brown LOC F 2005 00:52:26 1146
4 Johanna Cleary LOC F 1964 00:54:43 1130
5 Michael Billinghurst WCOC M 1960 00:56:35 1116
6 Craig Smith BOK M 1967 00:56:49 1114
7 Stella Lewsley BL F 1954 00:57:27 1110
8 Mike Johnson SROC M 1960 00:57:48 1107
9 John Broadhead WRE M 1955 00:58:02 1106
10 Anne Burbidge WCOC F 1961 00:59:59 1092
11 David Hargreaves SROC M 1951 01:01:23 1082
12 Richard Cummings WCOC M 1959 01:01:37 1080
13 Norman Hall DEE M 1948 01:01:38 1080
14 Richard Bartlett LOC M 1953 01:03:09 1069
15 Judy Burge LOC F 1957 01:03:17 1068
16 Roger Smith LOC M 1948 01:04:47 1057
17 Jane Ligema IND F 1966 01:04:47
18 Amelia Thompson LOC F 2006 01:06:47
19 Karen Quickfall SROC F 1963 01:08:03 1034
20 Maggie Scrugham LOC F 1958 01:09:25 1024
21 Roger Lott AIRE M 1950 01:10:01 1020
22 Susan Skinner WCOC F 1964 01:10:34 1016
23 Alex Crawford WCOC F 1971 01:11:16 1011
24 Hannah Mather LOG F 2006 01:11:38
25 mary Adams WCH F 1959 01:11:51 1006
26 Selwyn Wright LOC M 1955 01:11:55 1006
27 Natalie Hawkrigg BL F 1972 01:11:58 1005
28 Rebecca Rowe SROC F 1979 01:13:50 992
29 Kevin Francis CLARO M 1982 01:13:54 992
30 Neil Adams WCH M 1959 01:14:34 987
31 Jenny Wren BL F 1950 01:15:55 977
32 Julian Lailey SROC M 1946 01:17:56 963
33 Richard Evans BL M 1953 01:18:48 956
34 John Nash LOC M 1950 01:20:07 947
35 Helen Rennie WCOC F 1973 01:20:37 943
36 Edwin Paul Van-Calster MDOC M 1961 01:23:21 924
37 Christine Kiddier BL F 1952 01:24:30 915
38 Julie Mair AIRE F 1982 01:24:47 913
39 Jane Yates BL F 1968 01:24:53 913
40 Stephen Fellbaum LOC M 1960 01:26:55 898
41 Steve Burge LOC M 1942 01:28:57 883
42 Kim Leslie WCOC F 1963 01:28:57 883
43 Judith Filmore LOC F 1958 01:29:11 882
44 Becky Shelford LOC F 1994 01:29:52 877
45 Stephen Round SELOC M 1951 01:31:20 866
46 Sally Heppell WCOC F 1977 01:34:19 845
47 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:34:22 844
48 Tania Milnes SROC F 1976 01:40:03 803
49 Kathryn Savage LOC F 1975 01:42:10 788
- Isaac Hunter WCOC M 2007 00:45:49
- Paul Watson BL M 1957 01:18:53
- Alison Hooper LOC F 1973 01:23:24
- Fiona Roberts LOC F 1976 01:30:57
- David Corp LOC M 1951 01:37:39
- Steve Brockbank LOC M 1948 01:49:50
Showing results 1 - 55 of 55