Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 5 (UKOL), 06/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/2021/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C13 (M75,W65) (length: 3.825km, climb: 140m, 9 controls)
Point calculations
995.00 + (82.82 x (4,635.21 - T)) / 1,530.97
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16,W18) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Allie Wilson Craw NATO M 1954 00:46:24 1095
2 Roger Thomas WCOC M 1960 00:47:02 1093
3 Ian Searle GRAMP M 1960 00:50:08 1083
4 Richard Cummings WCOC M 1959 00:50:20 1082
5 Stella Lewsley BL F 1954 00:53:36 1072
6 Eric Lovie GRAMP M 1959 00:53:48 1071
7 Andrew Yeates WCH M 1960 00:54:11 1070
8 Penny Bickle EBOR F 1980 00:57:31 1059
9 Robert Philp KFO M 1945 00:59:49 1052
10 Andy Tivendale MAROC M 1946 01:00:28 1049
11 Keith Henderson WIM M 1942 01:02:30 1043
12 Stephen Kimberley DVO M 1958 01:02:54 1042
13 Neil McLean GRAMP M 1943 01:03:28 1040
14 Keith Jones WAROC M 1961 01:03:36 1039
15 Pauline McAdam RR F 1955 01:06:55 1029
16 Jill Smith EBOR F 1954 01:10:58 1015
17 Brian Shaw SYO M 1942 01:12:00 1012
18 Stephen Fellbaum LOC M 1960 01:12:12 1011
19 Derek Gale DVO M 1944 01:12:14 1011
20 Mark Elder CLYDE M 1957 01:16:08 999
21 Tom Edelsten GO M 1943 01:17:55 993
22 Susan Guy SYO F 1978 01:19:34 987
23 Catherine Slade SAX F 1976 01:19:39 987
24 Rosalind Jennings GO F 1976 01:20:17 985
25 Louise Preston SYO F 1978 01:20:24 985
26 Tom Mills NGOC M 1946 01:21:15 982
27 Rosie Wych QO F 1955 01:22:39 977
28 J K Astin WSX F 1953 01:25:58 967
29 Christine Kiddier BL F 1952 01:26:19 966
30 Elizabeth Carter AIRE F 1953 01:26:25 965
31 Nicola Gardner FVO F 1955 01:26:37 965
32 Jennifer Murphy DEE F 1980 01:27:04 963
33 Brian Jackson SROC M 1946 01:29:10 956
34 Anne Wilson AIRE F 1952 01:30:28 952
35 Marika Chandler F 1981 01:36:34
36 David Dann MDOC M 1956 01:37:33 929
37 Tony Wagg MDOC M 1945 01:39:30 923
38 Oonagh Grassie GRAMP F 1955 01:39:33 923
39 Karen Clark EBOR F 1955 01:41:00 918
40 Dave Brown HALO M 1957 01:42:42 912
41 Helene Lecomte EBOR F 1978 01:54:38 874
42 Raymond Wren BL M 1946 01:56:49 867
43 Rachel Mather MAROC F 1975 02:14:26 809
44 David Nichol AYROC M 1958 02:21:25 787
45 Sarah Gamble LVO F 1975 02:32:56 749
46 Hilary Scott BASOC F 1953 03:06:15 641
- Andy Creber NGOC M 1958 00:43:03
- Blair Young TINTO M 1957 01:11:19
- Lizzie Rose ECKO F 1976 01:12:40
- Amelia Petrie CLYDE F 1956 01:37:24
- Jim Mitchell PFO M 1942 01:49:04
- Karen O'Donnell SLOW F 1973 01:52:00
- Mike Callow WRE M 1941 01:55:03
- Julian Lailey SROC M 1946 02:08:46
- Alan Simpson CLOK M 1943 02:09:59
- Erik Van Der Kam GRAMP M 1942 02:11:54
Showing results 1 - 56 of 56