Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 3 (UKOL), 03/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/2021/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C2 (M20,M35,W21) (length: 7.35km, climb: 330m, 13 controls)
Point calculations
1,229.16 + (55.20 x (5,262.51 - T)) / 1,004.96
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Molloy FVO M 2002 00:51:12 1349
2 Grace Molloy FVO F 2000 01:03:19 1310
3 Thomas Aspin CLOK M 2001 01:03:24 1309
4 Tim Beale SN M 1984 01:07:31 1296
5 Stephen Reynolds SBOC M 1995 01:07:33 1296
6 Victoria Stevens DRONGO F 01:10:34
7 Helen Ockenden EUOC F 1997 01:12:25 1280
8 Tim Scarbrough MV M 1984 01:12:28 1279
9 Jon Eugster EUOC M 1995 01:12:56 1278
10 Jordan Larne DEE M 1985 01:14:50 1272
11 Matthew Rochester CLARO M 2001 01:15:36 1269
12 Sam New NWO M 1997 01:16:41 1265
13 Andrew Powell DVO M 1982 01:18:04 1261
14 Rona Lindsay ESOC F 1994 01:18:29 1260
15 Tom Stokkermans M 01:20:56
16 Liam Marsh SO M 1998 01:21:23 1250
17 Bryony McLeod FVO F 1993 01:21:59 1248
18 Sam Yates LOC M 1999 01:22:17 1247
19 Robert Ashton BAOC M 1984 01:23:01 1245
20 Katie Reynolds SBOC F 1994 01:23:12 1244
21 Sebastian Pugh SYO M 1987 01:23:52 1242
22 Stanley Heap EUOC M 2001 01:25:09 1238
23 Jamie Hayward BOK M 1992 01:28:17 1227
24 Zoe Graham SOLWAY F 2000 01:28:53 1225
25 Katrina McLeod ESOC F 01:28:59
26 Kathryn Barr MOR F 1999 01:29:24 1224
27 Matthew Foskett NN M 1997 01:30:31 1220
28 Hugh Holmes SARUM M 1992 01:32:14 1214
29 James Breed BOF M 1987 01:34:18 1207
30 Thomas Dutton NN M 1992 01:38:55 1192
31 Sandesh Gurung RSOC M 1986 01:42:11
32 Laura Hindle FVO F 1998 01:42:58 1179
33 Gaurav Gurung RSOC M 01:45:50
34 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:46:15 1168
35 Ian Webb SLOW M 1983 01:46:29 1167
36 Clodagh Moran 3ROC F 01:47:36
37 Thomas Raftery HH M 1980 01:49:17 1158
38 Carolyn Hindle FVO F 1996 01:49:54 1156
39 Chloe Potter BOK F 1998 01:51:12 1152
40 Birbahadur Rai WCH M 1984 01:52:45 1147
41 Rudi Paul STAG M 2000 01:52:48 1146
42 Giri Gurung BADO M 1992 01:56:06 1136
43 Terence Desmond Dickinson BAOC M 1982 02:03:56 1110
44 Heather Corden CUOC F 1999 02:04:32 1108
45 Gareth Mansfield BAOC M 1986 02:05:26
46 Jamie Bentham SN M 1989 02:55:11 941
- Clare Stansfield FVO F 1999 00:45:48
- Samuel Leitch EUOC M 2001 01:26:59
- Alice Rigby CLOK F 1997 01:34:31
- Doug Stimson NWO M 1982 02:10:53
- Dil Lawati RSOC M 03:05:31
Showing results 1 - 51 of 51