Results

Achievements at
orienteering events

SYO 50th Anniversary Double & YHOA SuperLeague, 26/02/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/838-syo-50th-anniversary-double-weekend

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 3.8km, climb: 230m, 14 controls)
Point calculations
984.76 + (128.38 x (3,880.73 - T)) / 932.95
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Very Short Green | Short Green | short Blue | Blue | Short Brown | Brown | Black | BUCS Mens B | BUCS Mens C | BUCS Womens B | BUCS Womens C | BUCS Mens A | BUCS Womens A

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oscar Peel SYO M 2008 00:40:18
2 Lyra Medlock WSX F 2007 00:41:23
3 Freya Tryner SYO F 2007 00:42:23
4 Christopher Calow DEE M 1952 00:43:32 1159
5 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:43:49 1157
6 Sebastian Pugh SYO M 1987 00:44:24 1152
7 Ruth Ker CLARO F 1967 00:45:25 1144
8 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:45:56
9 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:46:37 1134
10 Stella Lewsley BL F 1954 00:46:48 1132
11 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:46:49
12 Ruth Beale SN F 1987 00:48:42 1117
13 Alice Rigby CLOK F 1997 00:49:17 1112
14 Mike Smithard DEE M 1949 00:49:29 1110
15 Jessica Ward NGOC F 2006 00:50:41 1100
16 Stan Alexander OD M 1952 00:51:36 1093
17 Judith Wood PFO F 1962 00:54:12 1071
18 Lindsey King AIRE F 1962 00:55:07 1064
19 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:55:33 1060
20 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:56:03 1056
21 Anna Todd SYO F 2008 00:56:17
22 Kim Buxton DVO F 1961 00:57:17 1046
23 Val Johnson DVO F 1959 00:57:21 1045
24 Andrew Bell BL M 1950 00:57:23 1045
25 Clive Wilson SYO M 1954 00:59:27 1028
26 Charlotte Sykes SYO F 2007 01:00:07
27 Jackie Scarf EPOC F 1962 01:00:18 1021
28 Keith Willdig OD M 1949 01:00:33 1019
29 Michelle Davies DEE F 1982 01:00:42 1018
30 Andrew Middleton DVO M 1948 01:02:05 1006
31 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:02:54 999
32 Olivia White SYO F 2007 01:03:55
33 Julie Couch EPOC F 1958 01:04:17 988
34 Alison Saunders HH F 1959 01:04:56 983
35 Peter Guillaume SYO M 1949 01:05:16 980
36 Susan Guy SYO F 1978 01:05:20 979
37 Colin Best SYO M 1947 01:05:27 978
38 Mike Godfree DVO M 1949 01:05:56 974
39 Julia Simpson MDOC F 1965 01:06:02 974
40 Cinnamon Hodgson SYO F 1970 01:07:05 965
41 Lesley Ward SYO F 1969 01:07:25 962
42 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:07:42 960
43 Jane McCann MDOC F 1966 01:08:53 950
44 Claire Morris SYO F 1969 01:09:01 949
45 George Crawford-Smith PFO M 1944 01:09:24 946
46 Rosalind Taunton NGOC F 1950 01:11:38 927
47 Ellen Simpson LEI F 2008 01:13:28
48 Jacky Dakin SYO F 1961 01:16:45 885
49 Jonathan LEE LEI M 1961 01:19:29 863
50 Michelle Ward NGOC F 1970 01:22:24 838
51 Gill Harrington SYO F 1958 01:22:47 835
52 John Middler OD M 1952 01:25:44 811
53 Jane Dring-Morris LEI F 1968 01:27:01 800
54 Stephen Round SELOC M 1951 01:29:28 780
55 Marian Denham POTOC F 1946 01:33:24 748
56 Jackie Butcher SYO F 1965 01:34:10 741
57 Rod Shaw EPOC M 1938 01:43:31 664
58 Pauline Wilson SYO F 1952 01:52:28 590
- Isla Mathieson CLOK F 1965 01:24:53
- Peter Dargue LEI M 1954 01:31:30
- Ciara Keen SYO F 2006 00:46:47
- Bronwen Doyle SYO F 1967 00:59:14
Showing results 1 - 62 of 62