Results

Achievements at
orienteering events

SLOW Regional Event, 13/09/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/racereports/glovers-wood-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.9km, climb: 180m, 28 controls)
Other courses: Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:48:25
2 Emils Ummers SO M 2004 00:57:31
3 Laura Robertson ESOC F 1993 00:59:58
4 Melanie Slade SN F 1968 01:01:21
5 Abi Weeds SLOW F 1977 01:03:00
6 Patrick Watts M 1999 01:03:35
7 Tommy Heap SO M 2005 01:05:28
8 Barry Jones SO M 1967 01:07:23
9 Laurence Townley SN M 1971 01:07:23
10 Chloë Cracknell SUFFOC F 2001 01:08:23
11 Samuel Andreo LOK M 1995 01:09:00
12 peter jones SN M 1956 01:09:14
13 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 01:09:43
14 Andrew Howard BOF M 1974 01:09:51
15 Charlotte Turner SLOW F 1986 01:09:52
16 Colin Dickson BAOC M 1955 01:10:43
17 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:11:22
18 Steve Blount SO M 1960 01:11:32
19 Ian Ditchfield MV M 1956 01:11:56
20 Paul Fox SN M 1962 01:12:44
21 Nick Green GO M 1962 01:12:51
22 David Lobley DFOK M 1965 01:13:32
23 Julia Jarvis SO F 1968 01:13:42
24 Steve Jarvis SO M 1963 01:15:45
25 Gavin Clegg WSX M 1955 01:15:46
26 Carys Morgan SLOW F 1976 01:16:07
27 Aigars Gedroics BOF M 1984 01:16:50
28 Katie Blackford BADO F 1997 01:16:55
29 Jon Chandler LOK M 1967 01:18:36
30 Woo Allen BAOC F 1965 01:18:49
31 Alison Howe SAX F 1972 01:18:49
32 angel georgiev SLOW M 1988 01:19:27
33 Théophane Roux SLOW M 2003 01:20:33
34 Vasil Peykov SLOW M 1993 01:20:53
35 Andrew Evans DFOK M 1955 01:20:59
36 Mike Frizzell BADO M 1958 01:21:21
37 Andrew Parkinson SO M 1952 01:21:45
38 Robert Lines SO M 1965 01:22:16
39 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:22:26
40 Mark Collins DFOK M 1960 01:22:38
41 Jon Paton SN M 1960 01:23:52
42 Scarlet Heap SO F 2003 01:24:25
43 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:24:56
44 David Saunders HH M 1959 01:25:37
45 Chris Evans SLOW M 1967 01:25:42
46 Derick Mercer BKO M 1964 01:25:53
47 Charles Spence LOK M 1958 01:26:07
48 Andrew Clark SO M 1962 01:26:16
49 Ray Collins WCH M 1955 01:27:54
50 Michael Reynolds NWO M 1948 01:28:37
51 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:28:42
52 Karen French WIM F 1967 01:29:10
53 Andrew Hannaford SO M 1955 01:29:21
54 Robin Smith SO M 1952 01:30:01
55 Ronan Cleary LOK M 1960 01:30:46
56 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:30:58
57 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:31:33
58 Ashley Tilling MV M 1956 01:31:36
59 Mike Turner SO M 1950 01:32:16
60 Ross MacLagan SN M 1974 01:33:25
61 Dawn Figg HH F 1969 01:38:01
62 Alexander Soulsby HH M 1977 01:39:06
63 Helen Errington HH F 1961 01:39:17
64 Nicki Adams SLOW F 1978 01:39:44
65 Fiona Tam SLOW F 1989 01:40:11
66 Diane Leakey SLOW F 1956 01:40:48
67 Ian Byford HH M 1958 01:40:49
68 Ian Sayer WSX M 1951 01:41:03
69 Stephan Haefele HH M 1965 01:41:06
70 Garry Greenstreet SO M 1973 01:42:33
71 Sue Carter SLOW F 1967 01:42:39
72 Nicolas ROUX SLOW M 1975 01:44:06
73 Kevin Parkes HH M 1958 01:45:14
74 Tim Keogh MV M 1963 01:46:59
75 Mélanie ROUX SLOW F 1975 01:47:22
76 Patrick Burgess SOS M 1983 01:50:43
77 Natalia de Martin Garrido SLOW F 1994 01:51:00
78 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:52:24
79 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:53:27
80 Lulu Williams SLOW F 1969 01:58:59
81 Janusz Holender TVOC M 1959 02:18:52
- Alun Jones TVOC M 1954 01:12:05
- Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:17:52
- Vinh-Phuong Hoang SLOW F 1991 01:27:50
- Lydia Farzin-nia SLOW F 1987 01:33:37
- Roger Maher SO M 1938 01:40:53
- Jane Lambert SO F 1960 01:53:39
Showing results 1 - 87 of 87