Results

Achievements at
orienteering events

Salisbury City Race (UKOL), 06/11/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at sarumo.org.uk/results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 2 (M40, M45, M50, W18, W20, W21, W35) (length: 6km, climb: 230m, 18 controls)
Point calculations
1,137.76 + (104.86 x (3,155.42 - T)) / 544.23
Other courses: UKOL Course 1 (M18, M20, M21, M35) | UKOL Course 3 (M55, M60, W40, W45, W50) | UKOL Course 4 (M65, M70, W55, W60) | UKOL Course 5 (M75, M80, M85, W65, W70, W75, W80, W85) | UKOL Course 6 (M16, W16) | Course 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nick Barrable SYO M 1974 00:36:42 1321
2 Chris McCartney HOC M 1969 00:40:08 1282
3 Martin Ward SYO M 1967 00:40:52 1273
4 Darrell High SO M 1968 00:41:32 1266
5 Liam Corner MDOC M 1970 00:42:52 1250
6 Brendon Howe SAX M 1969 00:44:57 1226
7 Andrew Henderson WAOC M 1964 00:45:17 1222
8 Kezia Jukes BAOC F 1989 00:45:29 1220
9 Jolyon Medlock WSX M 1974 00:45:33 1219
10 Paul Fox SN M 1962 00:45:53 1215
11 Lea Martanova IND F 00:46:54
12 Gavin Clegg WSX M 1955 00:46:58 1203
13 Alun Jones TVOC M 1954 00:47:02 1202
14 David Dunn POTOC M 1978 00:47:03 1202
15 Michael Cooke BAOC M 1975 00:48:19 1187
16 Marc Balston SARUM M 1971 00:48:29 1185
17 Peter Jones SN M 1956 00:48:47 1182
18 Melanie Slade SN F 1968 00:49:20 1175
19 Keith Belsey SN M 1967 00:49:59 1168
20 Phil Newall KERNO M 1962 00:50:10 1166
21 Philip Sorrell QO M 1977 00:50:12 1165
22 Robin Bishop TVOC M 1967 00:50:49 1158
23 Matthew Haines UBOC M 00:50:54
24 Olwen Rowlands BOK F 1987 00:50:59 1156
25 Jeremy Tonge BOK M 1970 00:51:10 1154
26 Brian Cowe WAOC M 1976 00:51:13 1154
27 Jes Dickin SOC M 1960 00:51:55 1146
28 Michael Wagstaff UBOC M 00:51:55
29 Rob Woods RAFO M 1969 00:51:58 1145
30 Cameron Lamond SN M 1970 00:52:06 1143
31 Jon Paton SN M 1960 00:52:12 1142
32 Mark Light SOC M 1968 00:52:51 1135
33 Elizabeth Horsler WIM F 2003 00:53:52 1123
34 Andy Rimes QO M 1963 00:54:09 1120
35 Brendan Bolland WAROC M 1968 00:54:24 1117
36 Craig Blackford BADO M 1968 00:54:27 1116
37 Christine Currie SOC F 1977 00:54:53 1111
38 Megan Ashton RNOC F 1985 00:55:09 1108
39 Keith Bennett DFOK M 1972 00:55:23 1105
40 Sarah Robertson SARUM F 1977 00:55:53 1100
41 Neil Bricknell SAX M 1967 00:55:58 1099
42 Ross Maclagan SN M 1974 00:56:39 1091
43 Rob Hick WSX M 1960 00:57:23 1082
44 Steve Jones SBOC M 1958 00:57:32 1081
45 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 00:58:20 1071
46 Tim Keogh MV M 1963 00:58:35 1068
47 Richard Powell WAOC M 1976 00:58:54 1065
48 Victoria Mccreadie WIM F 1981 00:59:50 1054
49 Ffion Bricknell SAX F 2004 01:00:49 1043
50 Timothy Gray SOC M 1978 01:03:20 1014
51 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:04:04 1005
52 Marcus White SOC M 1967 01:04:10 1004
53 Rachel Perry UBOC F 01:05:54
54 Zuzka Windsor DRONGO F 01:06:38
55 Hannah Dabinett PFO F 1987 01:07:56 960
56 Dorian Kopij SAX M 2003 01:10:17 933
57 Fiona Tam SLOW F 1989 01:11:20 921
58 Nikolay Yanev SLOW M 1973 01:19:48 823
59 Efthimis Kritikos UBOC M 01:25:23
60 Simon Lott BOK M 1977 01:38:05 612
Showing results 1 - 60 of 60