Results

Achievements at
orienteering events

Caddihoe Day 1 (UKOL) and SWOA Middle Distance Championships, 18/09/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/21%20Club%20Events/21%20Golden%20Cap/GC%20Results/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 2 (M16,M45,M50,W18,W21,W35,W40) (length: 5.05km, climb: 75m, 12 controls)
Point calculations
1,126.49 + (119.53 x (3,221.95 - T)) / 838.17
Other courses: UKOL Course 1 (M18,M20,M21,M35,M40) | UKOL Course 3 (M55,M60,W45,W50) | UKOL Course 4 (M65,M70,W16,W55,W60) | UKOL Course 5 (M75,M80,M85,W65,W70,W75,W80) | UKOL Light Green (M14,W14) | UKOLOrange (M12,W12) | UKOL Yellow (M10,W10) | Course 9

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Rollins SN F 1976 00:35:06 1286
2 Martin Ward SYO M 1967 00:37:07 1268
3 Kirsten Strain AROS F 1986 00:39:06 1251
4 Clare Leveridge SOC F 1990 00:41:04 1235
5 Thomas Rollins SN M 2007 00:41:23
6 Tommi Grover BOK M 1976 00:41:33 1230
7 Melanie Slade SN F 1968 00:41:44 1229
8 Chris Pritchett WIGHTO M 1959 00:42:11 1225
9 Paul Fox SN M 1962 00:42:35 1222
10 Christine Currie SOC F 1977 00:43:44 1212
11 Cerys Manning MDOC F 1986 00:44:49 1202
12 Richard Sansbury QO M 1969 00:45:30 1197
13 Rebecca Ward NGOC F 2003 00:45:34 1196
14 Peter Ward NGOC M 1970 00:45:45 1195
15 Andrew Howard BOF M 1974 00:45:55 1193
16 Katherine Bett SN F 1995 00:46:53 1185
17 Jeff Pakes QO M 1972 00:47:48 1177
18 Neil Crickmore SO M 1962 00:47:50 1177
19 Jolyon Medlock WSX M 1974 00:48:49 1168
20 Laura Britton BOK F 1979 00:49:24 1163
21 Barry Jones SO M 1967 00:51:42 1144
22 Sally Calland DVO F 1975 00:51:56 1142
23 Matthew Grant SN M 1973 00:52:17 1139
24 Simon Deeks SAX M 1969 00:52:22 1138
25 Craig Blackford BADO M 1968 00:52:42 1135
26 Mark Light SOC M 1968 00:53:03 1132
27 Andrew Henderson WAOC M 1964 00:53:56 1124
28 Alan Leakey SLOW M 1953 00:54:23 1121
29 Fiona Tam SLOW F 1989 00:55:56 1107
30 Rob Taylor NGOC M 1969 00:56:36 1102
31 Annabel Pickering WIM F 1987 00:58:51 1082
32 Douglas Greenwood SOC M 1973 00:59:30 1077
33 Cameron Lamond SN M 1970 00:59:36 1076
34 Jim Hayward BOK M 1963 01:00:16 1070
35 Kaji Limbu EBOR M 1985 01:02:52 1048
36 Fern Ault F 1986 01:04:41
37 Anthony Covey-Crump SLOW M 1974 01:04:55 1031
38 Jonathan Ambler BOK M 2005 01:05:59 1021
39 Victoria Mccreadie WIM F 1981 01:07:31 1008
40 Sarah Streete F 1966 01:15:06
41 James Morris M 1971 01:17:57
42 Stephen Lee-Jones BOK M 1967 01:23:41 870
43 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:37:40 750
44 Elizabeth Ambler BOK F 2003 01:39:47 732
- Rachel Collins DFOK F 1993 00:56:27
- Jason Falconer WSX M 1971 01:04:59
Showing results 1 - 46 of 46