Results

Achievements at
orienteering events

Caddihoe Day 2 (UKOL) and SWOA Long Distance Championships, 19/09/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/21%20Caddihoe/2021%20Caddihoe%20results/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Short Blue (M65,W45,W50) (length: 5.825km, climb: 170m, 14 controls)
Point calculations
1,067.15 + (81.31 x (3,769.18 - T)) / 667.54
Other courses: UKOL Blue (M16,M55,M60,W18,W20,W35,W40) | Light Green | Orange | Yellow | White | UKOL Black (M21) | UKOL Brown (M35,M40) | UKOL Green (M70,W16,W55,W60) | UKOL Short Brown (M18,M20,M45,M50,W21) | UKOL Short Green (M75,M80,M85,W65,W70) | UKOL Very Short Green (W75,W8) | UKOL Very Short Green (W75,W80,W85)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Philip Eeles SOC M 1955 00:44:03 1204
2 Gavin Clegg WSX M 1955 00:46:59 1183
3 Charles Daniel BOK M 1956 00:49:25 1165
4 Mike Jones SMOC M 1954 00:49:41 1163
5 Alan Rosen HH M 1955 00:50:04 1160
6 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:50:11 1159
7 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:51:22 1151
8 Ian Ditchfield MV M 1956 00:52:07 1145
9 Tony Feltbower OD M 1954 00:52:48 1140
10 Andy Emmerson OD M 1956 00:54:04 1131
11 Carol Lovegrove SN F 1972 00:55:08 1123
12 Eamon Staunton WIM M 1956 00:55:13 1123
13 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 00:55:14 1123
14 Dave Chapman SN M 1953 00:55:32 1120
15 Colin Dickson BAOC M 1955 00:55:46 1119
16 Charlie Turner SLOW M 1953 00:55:53 1118
17 Axel Blomquist SN M 1952 00:56:01 1117
18 Kevin Bracher SOC M 1955 00:56:15 1115
19 Paul Basher HOC M 1954 00:56:52 1111
20 Peter Maliphant BOK M 1956 00:57:07 1109
21 Anna Chapman SO F 1973 00:57:13 1108
22 Adrian Lovell WIM M 1954 00:57:38 1105
23 Joe House SO M 1954 00:57:44 1104
24 Eddie Speak MDOC M 1954 00:58:38 1098
25 Annabel Pickering WIM F 1987 00:58:47 1097
26 Veronica Barette SOC F 1973 00:59:00 1095
27 Sue Bett SN F 1967 00:59:21 1093
28 Martin Goddard SARUM M 1958 01:00:40 1083
29 Bob Dredge WCOC M 1951 01:00:45 1082
30 Derick Mercer BKO M 1964 01:01:05 1080
31 Robin Smith SO M 1952 01:01:17 1078
32 Jane Lambert SO F 1960 01:03:43 1061
33 Katie Clarke SN F 1971 01:04:18 1056
34 Anne Tynegate BADO F 1961 01:05:19 1049
35 John Harrison BADO M 1947 01:05:44 1046
36 Rachel Dennis BOK F 1967 01:07:05 1036
37 Louise Tonge BOK F 1969 01:08:24 1026
38 John Simmons BOK M 1951 01:08:32 1025
39 Mike Bennett HH M 1953 01:10:07 1014
40 Colin Hicks SOC M 1952 01:10:45 1009
41 David Harper DEVON M 1954 01:10:51 1008
42 Steve Beverley SARUM M 1952 01:10:57 1008
43 Cat Edwardes DEVON F 1970 01:11:02 1007
44 Karen Crawford BOK F 1969 01:11:17 1005
45 Chris Johnson BOK M 1953 01:13:12 991
46 Phil Warry BOK M 1953 01:13:12 991
47 Andrew Graham SARUM M 1955 01:14:23 983
48 David Hanstock BOK M 1956 01:14:26 982
49 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:16:25 968
50 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:19:35 945
51 Annika Greenwood SOC F 1971 01:20:25 939
52 Michelle Ward NGOC F 1970 01:23:26 917
53 Fiona Clough BKO F 1962 01:25:19 903
54 Peter Bartlett WIGHTO M 1955 01:40:29 792
- Roger Moore WIM M 1955 01:23:54
- Mike Turner SO M 1950 01:38:24
Showing results 1 - 56 of 56