Results

Achievements at
orienteering events

South East League Event 4, 16/01/2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.4km, climb: 160m, 15 controls)
Point calculations
1,080.74 + (103.86 x (4,112.07 - T)) / 851.76
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Christian Grierson DEVON M 1995 00:41:46 1277
2 Oliver Prince SOS M 2006 00:42:21 1272
3 Thomas Rollins SN M 2007 00:43:25
4 Neil Crickmore SO M 1962 00:49:31 1220
5 Lyra Medlock WSX F 2007 00:49:35
6 Simon Moore BKO M 1960 00:54:59 1180
7 Peter Chapman SO M 1964 00:55:15 1178
8 Mike Frizzell BADO M 1958 00:55:22 1177
9 Axel Blomquist SN M 1952 00:55:54 1173
10 Scarlet Heap SO F 2003 00:55:59 1173
11 Nick Green GO M 1962 00:56:09 1171
12 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:56:20 1170
13 Paul Beckett HAVOC M 1961 00:57:54 1159
14 Sean Cronin SAX M 1966 00:58:14 1156
15 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:58:15 1156
16 Charles Spence LOK M 1958 00:58:30 1154
17 Ellie Mills-hicks GO F 2005 00:58:38 1153
18 Neil Speers DFOK M 1966 00:58:52 1151
19 Andrew Henderson WAOC M 1964 00:59:17 1148
20 Robert Lines SO M 1965 00:59:17 1148
21 Barry Jones SO M 1967 00:59:20 1148
22 Andrew Pitcher DFOK M 1964 00:59:31 1147
23 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:59:39 1146
24 Colin Dickson BAOC M 1955 00:59:58 1143
25 Austin Howe SAX M 2006 01:00:27 1140
26 Lulu Williams SLOW F 1969 01:02:21 1126
27 Mark Feltham MV M 1962 01:02:25 1125
28 Andrew French WIM M 1965 01:02:48 1123
29 Nigel Quinton HH M 1961 01:02:54 1122
30 Sue Carter SLOW F 1967 01:03:24 1118
31 Peter Carlill NOR M 1958 01:03:38 1117
32 David Hodson HH M 1964 01:04:21 1111
33 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:04:42 1109
34 Simon Blanchflower SAX M 1954 01:05:18 1104
35 Jon Chandler LOK M 1967 01:05:35 1102
36 Thomas Blundell M 2001 01:05:46 1101
37 David Marsh SO M 1963 01:06:42 1094
38 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 01:08:58 1078
39 Andrew Hannaford SO M 1955 01:09:20 1075
40 Mark Chapman SO M 1961 01:10:04 1070
41 Mel Taylor SAX M 1964 01:10:06 1069
42 Michael Merritt SO M 1957 01:10:15 1068
43 Ronan Cleary LOK M 1960 01:11:10 1061
44 Steven Elliott SAX M 1959 01:12:32 1051
45 Neil Bricknell SAX M 1967 01:13:01 1048
46 Colin Swallow SN M 1957 01:13:06 1047
47 David Saunders HH M 1959 01:13:25 1045
48 Zbig Gebka HAVOC M 1960 01:15:56 1027
49 Karen French WIM F 1967 01:16:13 1025
50 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 01:16:52 1020
51 Paul Wilson SO M 1962 01:18:19 1009
52 Graham Thomas SAX M 1962 01:20:59 990
53 Tim Keogh MV M 1963 01:21:30 986
54 Tim Bywater-Lees HH M 1959 01:25:00 960
55 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:28:59 931
56 Graham Batty HAVOC M 1958 01:33:25 899
57 Jean-Pierre Carraud SOS M 1969 01:35:44 882
58 Catherine Slade SAX F 1976 01:36:25 877
59 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:38:57 858
60 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:39:27 855
61 JB Rae-Smith DFOK M 1963 01:39:51 852
62 Clive Hillier LOK M 1964 01:48:47 786
63 Karen Ransley SAX F 1979 01:51:01 770
- Ian Catchpole DFOK M 1979 01:13:22
- Tina Mills-Hicks GO F 2005 01:31:27
Showing results 1 - 65 of 65