Results

Achievements at
orienteering events

Tamar Triple Day 2, 04/06/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cornwallorienteering.org.uk/tamar_triple/results_22.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5.7km, climb: 140m, 13 controls)
Point calculations
974.12 + (76.91 x (4,031.45 - T)) / 676.46
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:49:13 1097
2 Jackie Hallett BOK F 1957 00:49:35 1094
3 Lindsey Bayles LOC F 1961 00:51:16 1083
4 Rosie Wych QO F 1955 00:51:41 1080
5 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:51:53
6 Grace French WIM F 2007 00:53:35
7 Bryan Smith DEVON M 1952 00:53:36 1067
8 Sarah Bayliss WRE F 1968 00:55:31 1054
9 Philip Beale DEVON M 1952 00:58:57 1030
10 Rodney White WIM M 1972 01:00:04 1023
11 Jill Emmerson OD F 1964 01:00:14 1022
12 Chris Johnson BOK M 1953 01:00:17 1021
13 Gabi Shanahan BAOC F 1961 01:00:27 1020
14 Helen Ashenden SN F 1964 01:00:30 1020
15 Lindsey King AIRE F 1962 01:01:16 1015
16 Charlie Turner SLOW M 1953 01:02:10 1008
17 Julie Cleary LOK F 1964 01:02:12 1008
18 Sharon Finch OD F 1969 01:02:19 1007
19 Jill Blount SO F 1960 01:02:43 1005
20 Carol Prosser BAOC F 1961 01:03:19 1001
21 Mike Turner SO M 1950 01:03:21 1000
22 Karen Quickfall SROC F 1963 01:03:35 999
23 Chris Virgo DEVON M 1950 01:04:41 991
24 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:04:43 991
25 Harriet Keenan DEVON F 2007 01:05:01
26 David Mullins SARUM M 1949 01:05:07 988
27 Lucy Paton SN F 1961 01:05:54 983
28 Anne Kayley-Burgess DVO F 1966 01:06:01 982
29 Jemma Davie DEVON F 1990 01:06:02 982
30 Allan Darwell BOK M 1951 01:06:19 980
31 Ian Prosser BAOC M 1957 01:06:51 976
32 Joanne Leigh HOC F 1967 01:08:00 969
33 Rosalind Taunton NGOC F 1950 01:08:12 967
34 Laura Barrett SN F 2005 01:10:58 948
35 Diane Jacks WRE F 1968 01:11:33 944
36 Toni Whittle BKO F 1970 01:13:04 934
37 Jennifer Gebka HAVOC F 1963 01:13:28 931
38 Annika Greenwood SOC F 1971 01:13:59 928
39 Carolyn Dent BOK F 1962 01:16:48 909
40 Rebecca Nesbit KERNO F 1984 01:16:58 907
41 J K Astin WSX F 1953 01:18:04 900
42 John Chesters DEVON M 1951 01:18:32 897
43 Katherine Pike WIM F 1963 01:23:22 864
44 Robert Brandon OD M 1949 01:23:34 862
45 Richard Smith KERNO M 1948 01:38:33 760
46 Martine Hoeksma OLIFANT F 1972 01:38:44
47 Ruth Rhodes SO F 1942 01:39:50 751
- Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:05:51
Showing results 1 - 48 of 48