Results

Achievements at
orienteering events

Moray Mix - incorporating Scottish Orienteering League - Lossie Forest, 24/10/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at mor.scot

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.2km, climb: 80m, 18 controls)
Point calculations
1,168.08 + (81.09 x (4,436.37 - T)) / 917.10
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Hammond FVO M 2006 00:46:40
2 Joe Sunley WCOC M 2003 00:52:36 1281
3 Donald Petrie CLYDE M 1957 00:56:06 1263
4 Kirsten Strain AROS F 1986 00:56:08 1263
5 Johannes Petersen INVOC M 1981 00:56:39 1260
6 Rachel Brown EUOC F 2003 00:57:58 1253
7 Tim Griffin GRAMP M 1966 00:59:07 1247
8 Angus Laird INVOC M 2006 00:59:12
9 Jonas Newey MAROC M 2005 01:00:50 1238
10 Michael Bishenden MOR M 2006 01:01:54
11 Roger Coombs MAROC M 1957 01:02:44 1228
12 Alice Wilson CLYDE F 2002 01:02:44 1228
13 Jon Shepherd INVOC M 1966 01:03:56 1221
14 Claire Ward INT F 1977 01:04:03 1221
15 Steve Wilson CLYDE M 1965 01:04:30 1218
16 Alison Campbell STAG F 1991 01:05:25 1213
17 Ewan Bennett MAROC M 2005 01:06:03 1210
18 Robert Daly GRAMP M 1957 01:07:16 1203
19 Mehmet Karatay BASOC M 1983 01:08:24 1197
20 Richard Oxlade ESOC M 1958 01:08:49 1195
21 Graeme Ackland INT M 1962 01:08:53 1195
22 Nick Hale MAROC M 1958 01:09:45 1190
23 Lizzie Stansfield EUOC F 2002 01:11:29 1181
24 Vicky Thornton FVO F 1961 01:12:06 1178
25 Rona Lindsay ESOC F 1994 01:12:09 1178
26 Colin Salisbury INVOC M 1965 01:12:18 1177
27 Keith Brown ESOC M 1962 01:12:19 1177
28 Graeme Ross INT M 1973 01:12:22 1176
29 Rupert Hornby MOR M 1964 01:12:46 1174
30 Catriona Chapman MAROC F 2005 01:14:47 1164
31 Daisy Rennie WCOC F 2006 01:14:53
32 Helena Nolan ESOC F 1966 01:17:00 1152
33 Matthew Ross INT M 2003 01:20:40 1132
34 Phil Smith AYROC M 1963 01:21:50 1126
35 Alan Bennett MAROC M 1966 01:25:51 1105
36 Lorna Eades INT F 1967 01:26:10 1103
37 Simon Finch FVO M 1979 01:31:18 1076
38 David Esson GRAMP M 1979 01:32:18 1071
39 Keith Roberts MAROC M 1959 01:32:31 1070
40 Sarah McAdam RR F 1984 01:38:55 1036
41 Thomas Corlett EUOC M 2001 01:39:28 1033
42 Dan Barber EUOC M 01:44:20
43 Ian McIntyre INT M 1963 01:47:39 989
44 David Robertson ESOC M 1962 01:51:46 967
45 Kora Holschbach EUOC F 2001 01:52:12 965
46 Adam Kassyk M 1956 02:23:17
- Jim Bailey BOK M 2003 00:52:28
- Janette Macleod BASOC F 1981 01:13:48
Showing results 1 - 48 of 48