Results

Achievements at
orienteering events

Shoal Hill - WMOA League 1, 25/04/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.9km, 18 controls)
Point calculations
1,102.72 + (70.22 x (4,243.11 - T)) / 756.17
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Duckworth DVO M 1966 00:48:00 1229
2 Andis Ozols DVO M 1980 00:54:11 1195
3 David Brown WCH M 1973 00:57:21 1177
4 Dai Bedwell DVO M 1967 00:57:26 1177
5 Steve Dempsey SYO M 1963 00:57:39 1176
6 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:57:50 1175
7 Sara Campbell DEE F 1965 00:59:05 1168
8 Kirsten Strain AROS F 1986 00:59:48 1164
9 Eloise Lee HOC F 1987 00:59:54 1163
10 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:00:50 1158
11 Rachel Duckworth DVO F 2003 01:00:52 1158
12 John Mather LOG M 1970 01:01:16 1155
13 Richard Davies HOC M 1960 01:01:33 1154
14 David Williams HOC M 1962 01:01:51 1152
15 Tony Callow WRE M 1966 01:02:22 1149
16 Ianka Evans POTOC F 1967 01:02:52 1146
17 David Smith HOC M 1964 01:02:58 1146
18 Paul Basher HOC M 1954 01:05:56 1129
19 Sam Todd SYO M 2006 01:06:14
20 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:06:27 1127
21 Paul Taylor SYO M 1965 01:07:23 1121
22 David Vincent DVO M 1961 01:07:29 1121
23 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:08:08 1117
24 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:08:19 1116
25 Elizabeth Jackson DEE F 1963 01:09:01 1112
26 Peter Langmaid HOC M 1968 01:09:34 1109
27 David Hargreaves SROC M 1951 01:09:58 1107
28 Nick Campbell DEE M 1957 01:10:11 1106
29 Helen Chiswell DVO F 1977 01:10:35 1103
30 Nigel Owens SYO M 1966 01:10:56 1102
31 Jim Cooke POTOC M 1962 01:11:17 1100
32 Dave Chaffey DVO M 1963 01:11:31 1098
33 Karl Kingsman HOC M 1964 01:11:38 1098
34 Stan Alexander OD M 1952 01:12:31 1093
35 John Brammer DEE M 1959 01:12:32 1093
36 Janet Adams SYO F 1963 01:13:42 1086
37 Claire Bushnell WCH F 1962 01:13:45 1086
38 John Broadhead WRE M 1955 01:14:33 1081
39 Mark Spendlove DVO M 1969 01:14:43 1080
40 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:14:57 1079
41 Sal Chaffey DVO F 1965 01:16:29 1071
42 Andy Hind WCH M 1971 01:16:39
43 Matthew McCreadie DEE M 2006 01:16:47
44 Ben Mather LOG M 2003 01:16:50 1069
45 Stephen Bingham MDOC M 1958 01:16:52 1068
46 Hannah Mather LOG F 2006 01:17:22
47 Dave Marr OD M 1951 01:19:00 1057
48 Pete Owens DEE M 1960 01:20:17 1049
49 Darren Baker DEE M 1967 01:21:13 1044
50 Trish Lydon IND F 1971 01:27:28
51 Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:28:34 1003
52 Katie Lewis WRE F 1984 01:28:38 1003
53 Nigel Lydon IND M 1966 01:30:23
54 Russell Buxton DVO M 1957 01:38:14 949
55 Tamla Short BAOC F 1989 01:41:14 933
56 Paul Gregson OD M 1979 01:45:22 910
57 Graham Johnson DVO M 1955 01:52:11 872
58 Nicola Hart DVO F 1962 01:52:41 869
- Mike Derbyshire POTOC M 1956 01:35:30
Showing results 1 - 59 of 59