Results

Achievements at
orienteering events

YHOA Urban League, 20/06/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/810-city-urban-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.3km, climb: 90m, 25 controls)
Point calculations
1,152.13 + (91.80 x (3,943.42 - T)) / 649.63
Other courses: Black | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Sprint

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Quentin Harding CLARO M 1962 00:49:42 1288
2 Liam Corner MDOC M 1970 00:50:48 1279
3 Roger Goddard FVO M 1974 00:51:48 1270
4 Martin Ward SYO M 1967 00:52:14 1267
5 Philip Johnston-Davis RAFO M 1973 00:52:46 1262
6 Chris McCartney OD M 1969 00:53:12 1258
7 Paul Murgatroyd LOG M 1967 00:53:58 1252
8 Luigi Lerose SROC M 1977 00:54:02 1251
9 Karl Marshall SYO M 1967 00:54:23 1248
10 Kim Baxter SYO F 1976 00:54:36 1246
11 David Jolly HALO M 1974 00:55:55 1235
12 Colin Lynch SYO M 1968 00:56:36 1229
13 Wayne Byrne RAFO M 1980 00:58:17 1215
14 Michele Dawson MDOC F 1994 00:58:47
15 Lois Parker CLARO F 2003 00:59:01 1209
16 David Todd SYO M 1966 00:59:45 1203
17 Mike Byron HALO M 1975 01:00:26 1197
18 Mark Villiers AIRE M 1977 01:00:43 1195
19 Richard Baxter SYO M 1968 01:01:08 1191
20 Kristian Groom SYO M 1977 01:01:23 1189
21 James Meredith EBOR M 1978 01:01:45 1186
22 Rebecca Gray AIRE F 1989 01:02:35 1179
23 Matthew Tinker EPOC M 1979 01:02:56 1176
24 Graeme Addison CLOK M 1967 01:02:58 1176
25 Adam McCreadie DEE M 1977 01:03:20 1172
26 Alastair Jenkins RAFO M 1973 01:03:48 1168
27 Brendan Anglim CLOK M 1971 01:05:02 1158
28 Brian Hostad HALO M 1967 01:07:31 1137
29 Andis Ozols DVO M 1980 01:07:47 1135
30 Lucy Wiegand SYO F 1968 01:08:12 1131
31 Megan Harrison EPOC F 1999 01:08:13 1131
32 Amy Brown SYO F 1989 01:08:52 1125
33 Tim Wiegand SYO M 1967 01:09:50 1117
34 Ruth Beresford MDOC F 1988 01:09:55 1117
35 Alastair Paterson LEI M 1967 01:10:04 1115
36 James Garnett SYO M 1968 01:10:40 1110
37 Ben Carter EPOC M 1977 01:13:38 1085
38 David Harrison EPOC M 1971 01:14:01 1082
39 Chris Littler SYO M 1968 01:14:04 1081
40 Tamsin Ker CLARO F 2003 01:14:45 1076
41 Carolyn Hindle FVO F 1996 01:16:40 1059
42 Chris ROBINSON SYO M 1980 01:16:52 1058
43 Martyn Broadest AIRE M 1970 01:17:45 1050
44 Aly Brook EPOC F 1985 01:18:09 1047
45 Andrea Page LOG F 1976 01:18:24 1045
46 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 01:19:50 1032
47 Naomi Thornton SYO F 2004 01:20:26 1027
48 Enrada Cepele SROC F 1988 01:22:54 1006
49 Richard Powell WAOC M 1976 01:44:11 826
- Victoria Bailey CLARO F 1991 01:00:36
- Colin Smith SYO M 1965 01:02:46
Showing results 1 - 51 of 51