Results

Achievements at
orienteering events

Lakeland Weekend Day 1, 23/04/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sroc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Black (length: 5km, climb: 250m, 21 controls)
Point calculations
1,278.06 + (81.55 x (3,176.80 - T)) / 900.20
Other courses: Brown | Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Graham Gristwood FVO M 1984 00:30:40 1399
2 Tom Fellbaum MDOC M 1992 00:35:11 1375
3 Ben Mitchell SBOC M 1993 00:35:19 1374
4 Megan Carter-Davies SBOC F 1996 00:35:43 1372
5 Paul Pruzina LVO M 1997 00:36:13 1369
6 Euan Tryner SYO M 2004 00:36:44 1366
7 Nathan Lawson OD M 1997 00:36:52 1365
8 Ben Stevens INT M 1987 00:37:17 1363
9 James Hammond FVO M 2006 00:37:22 1363
10 Alistair Thornton FVO M 1996 00:38:38 1356
11 Andrew Stemp AIRE M 1997 00:39:57 1349
12 Tom Bray SN M 1986 00:40:11 1347
13 Bill Edwards SYO M 1967 00:41:09 1342
14 Luke Fisher DRONGO M 1997 00:41:21 1341
15 Alistair Landels OD M 1968 00:41:50 1338
16 Charlie Adams SYO M 1964 00:41:51 1338
17 Daniel Weaver UBOC M 2000 00:41:53 1338
18 David Roome SROC M 1982 00:42:08 1337
19 Joe Sunley WCOC M 2003 00:44:17 1325
20 Jordan Larne DEE M 1985 00:44:21 1325
21 Fiona Bunn EUOC F 1999 00:44:51 1322
22 Frank Townley SN M 2003 00:44:54 1322
23 Matthew Rooke LOC M 1987 00:44:59 1321
24 Peter Tryner SYO M 1974 00:45:56 1316
25 Joe Hudd WCOC M 2003 00:46:13 1315
26 Christopher Embrey MDOC M 1989 00:47:56 1305
27 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:48:09 1304
28 Scott Collier KERNO M 1986 00:51:17 1287
29 Thomas Rollins SN M 2007 00:51:40
30 Richard Parkin DVO M 1968 00:52:22 1281
31 Lawrence Jones NGOC M 1996 00:53:25 1276
32 John Ockenden DRONGO M 1994 00:54:07 1272
33 Alex Matthew SROC M 2004 00:54:10 1271
34 Robert Daly GRAMP M 1957 00:55:35 1264
35 Pippa Dakin SYO F 1998 00:55:40 1263
36 Tom Dobra TVOC M 1992 00:55:50 1262
37 Jeff Powell Davies BL M 1980 00:56:37 1258
38 John Duckworth DVO M 1966 00:57:12 1255
39 David Maliphant DRONGO M 1992 00:58:08 1250
40 Robert Campbell LOC M 1966 00:58:15 1249
41 Alan Hartley BL M 1974 00:59:31 1242
42 Ian Cumpstey BL M 1977 01:02:33 1226
43 Brendan Bolland WAROC M 1968 01:02:43 1225
44 Fanni Gyurko FVO F 1987 01:03:02 1223
45 Andrew Hobson AIRE M 1984 01:03:12 1222
46 Jonathan Mortlock DRONGO M 1997 01:03:17 1222
47 Barry Elkington OD M 1956 01:03:26 1221
48 Michael Finch SROC M 2004 01:07:06 1201
49 Ian Porter SROC M 1969 01:09:46 1187
50 Alex Finch SROC M 1959 01:14:06 1163
51 Matt Haines UBOC M 2000 01:15:16 1157
52 Matthew Horne LOC M 2002 01:17:37 1144
53 Jeremy Knott DRONGO M 1996 01:18:18 1140
54 Yana Petrovska SYO F 1999 01:19:49 1132
55 Vladislav Zavjalov M 1977 01:21:36
56 Andy Robinson LOC M 1954 01:22:25 1118
57 Tom Matthew SROC M 1971 01:23:23 1113
58 Joseph Murphy SROC M 1965 01:24:36 1106
59 Michael Wagstaff UBOC M 2000 01:34:25 1053
60 Mark Collins DFOK M 1960 02:09:07 864
61 Julie Ferris-Worth BL F 1967 02:31:50 741
- Robert Elston UBOC M 2000 01:16:13
- Toby Johnson LOC M 1975 01:50:54
Showing results 1 - 63 of 63