Results

Achievements at
orienteering events

SCOL1: BADO SCOA League 2021-22, 31/10/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.8km, climb: 95m, 15 controls)
Point calculations
969.92 + (91.77 x (5,022.86 - T)) / 1,089.45
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Becky Catherine Carlyle IND F 00:50:16
2 Mike Christopher WIM M 1955 00:54:31 1117
3 Martin Goddard SARUM M 1958 00:58:11 1099
4 Alice Tilley OUOC F 00:58:55
5 Richard Freeman HH M 1962 00:59:06 1094
6 Rose Taylor NGOC F 2006 01:00:44
7 Charlie Turner SLOW M 1953 01:02:12 1079
8 John Briggs BKO M 1958 01:03:18 1073
9 Carys Sharp TVOC F 2005 01:04:36 1067
10 Peter Wilson NGOC M 1959 01:05:00 1065
11 Robin Smith SO M 1952 01:06:10 1059
12 Martin Lock GO M 1948 01:08:09 1049
13 Merlyn Vyner TVOC M 1951 01:08:09 1049
14 Peter Williams TVOC M 1954 01:09:13 1043
15 David Battison SARUM M 1946 01:09:33 1042
16 Chris Barrington Brown BAOC M 1958 01:11:48 1030
17 Boryana Peeva SLOW F 1969 01:12:16 1028
18 Jim Graham WIM M 1951 01:12:25 1027
19 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:12:34 1026
20 David Potter BOK M 1962 01:13:01 1024
21 Tom Edelsten GO M 1943 01:13:11 1023
22 David Mullins SARUM M 1949 01:14:19 1017
23 Fiona Clough BKO F 1962 01:14:23 1017
24 Joe House SO M 1954 01:15:01 1014
25 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:15:26 1012
26 Tom Inness BKO M 2004 01:16:32 1006
27 Pete Inness BKO M 1967 01:16:49 1005
28 Rachel Drew TVOC F 1976 01:17:00 1004
29 Sue Bett SN F 1967 01:17:33 1001
30 Ted McDonald BOK M 1943 01:18:38 996
31 Debra Robinson SN F 1966 01:18:50 995
32 Marion Payne-Bird GO F 1958 01:18:51 995
33 Serena Ludford BADO F 1964 01:19:07 993
34 Bob Beresford TVOC M 1949 01:21:07 983
35 Judith Taylor NGOC F 1965 01:22:18 977
36 Phil Stradling BKO M 1958 01:25:04 963
37 Allan Darwell BOK M 1951 01:25:08 963
38 Eddie Whittle BKO M 1969 01:25:30 961
39 Gill Sharp SN F 1958 01:28:16 947
40 Caroline Potter BOK F 1962 01:30:04 938
41 Helen Sharp TVOC F 1964 01:30:07 938
42 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:31:03 933
43 David Oxenham SARUM M 1955 01:31:19 931
44 Stephen Waite BKO M 1966 01:33:15 922
45 Robert Brandon OD M 1949 01:35:00 913
46 Gary Prysbet TVOC M 1991 01:37:03 903
47 Rachel Dennis BOK F 1967 01:37:31 900
48 Vincent Townley SN M 2004 01:38:48 894
49 RACHEL ROBERTSON SOC F 1963 01:39:08 892
50 Glyn Thomas BKO M 1959 01:42:17 876
51 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:47:30 850
52 Bernard Calnan TVOC M 1953 01:50:03 837
53 Jane Courtier BKO F 1954 01:51:11 831
54 Brian Sewell BKO M 1957 01:52:23 825
55 Richard Morris SYO M 1965 01:53:10 821
56 Megan Barry TVOC F 2001 01:59:01 791
57 Jacqui Briggs BKO F 1961 02:04:47 762
58 Charles Taylor-Keane SMOC M 1955 02:22:58 670
Showing results 1 - 58 of 58