Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C11 (W60) (length: 4.35km, climb: 175m, 10 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kevin Reynard GRAMP M 1965 00:53:47
2 John Taylor WCOC M 1963 00:56:44
3 Dil Wetherill WAOC M 1964 01:03:35
4 Jane Morgan SOC F 1960 01:04:15
5 Alice Bedwell BOK F 1960 01:05:19
6 Peter Warland SOS M 1965 01:06:05
7 Ian McIntyre INT M 1963 01:06:32
8 Sarah Howes SAX F 1959 01:08:52
9 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:09:45
10 Fran Loots TAY F 1959 01:12:16
11 Andrew French WIM M 1965 01:17:41
12 Mark Hawker BL M 1965 01:17:51
13 Richard Freeman HH M 1962 01:18:50
14 Jim Cooke POTOC M 1962 01:20:23
15 Jackie Hallett BOK F 1957 01:21:14
16 Martyn Roome SROC M 1952 01:21:59
17 Alison Simmons BOK F 1955 01:22:10
18 Judy Burge LOC F 1957 01:22:54
19 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:24:30
20 Liz Potterton CLARO F 1956 01:27:09
21 Simon Hunt FVO M 1965 01:28:46
22 Christine Jepson SO F 1958 01:31:11
23 Andy Bowes CLARO M 1966 01:31:44
24 Maggie Scrugham LOC F 1958 01:32:13
25 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:33:55
26 Jill Manning SWOC F 1949 01:34:27
27 Kenneth Daly INT M 1962 01:34:28
28 Rory Percival TAY M 1964 01:35:11
29 Stuart Robertson TAY M 1966 01:36:43
30 Hugh Nicholson GRAMP M 1966 01:36:52
31 Gill Harrington SYO F 1958 01:37:13
32 Kathleen Haynes WAOC F 1957 01:38:51
33 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:39:52
34 Margaret Reynolds SBOC F 1961 01:40:31
35 Louise Dunn LOC F 1960 01:41:06
36 Finlay Ross ESOC M 1966 01:42:40
37 Lindsey Knox RR F 1959 01:43:14
38 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:43:20
39 Trish Coombs MAROC F 1957 01:46:19
40 Mark Wardle STAG M 1966 01:47:21
41 Derick Mercer BKO M 1964 01:47:26
42 Helen Errington HH F 1961 01:47:30
43 Richard Hill DEE M 1965 01:47:59
44 Jill Blount SO F 1960 01:48:10
45 Gabi Shanahan BAOC F 1961 01:48:13
46 Simon Moss SLOW M 1965 01:48:57
47 Jacky Dakin SYO F 1961 01:49:22
48 Roy McGregor SROC M 1966 01:50:16
49 Richard Rogers WRE M 1962 01:52:12
50 Sue Woods WAOC F 1957 01:52:38
51 Clive Caffall NGOC M 1961 01:53:22
52 Morag McIntyre INT F 1959 01:54:31
53 Andrew Leedham LOC M 1963 01:55:50
54 Jon Darley GO M 1966 01:59:27
55 Karen Tant SOS F 1957 02:00:18
56 Lindsey Bayles LOC F 1961 02:04:10
57 Laurie Parmenter MOR M 1963 02:05:53
58 Karen Jones SLOW F 1961 02:09:43
59 Mark Earnshaw LVO M 1964 02:10:57
60 Helen Barker FVO F 1960 02:14:25
61 Gwen Tanner BOK F 1960 02:22:14
62 Jacqueline Embrey SROC F 1958 02:24:26
63 Helen Kelsey BOK F 1957 02:31:24
64 David Marsh SO M 1963 02:48:49
65 Christine Mahony ESOC F 1959 02:52:08
66 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 02:56:28
Showing results 1 - 66 of 66